POLARY

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

POLARY

Post autor: Anonymous » 04 lutego 2008, 21:58

Jakie polary używacie?? Na co zwracacie uwagę przy zakupie?? I co sądzicie o firmie Hi-Tec (jeśli chodzi o polary)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 04 lutego 2008, 23:04

Ja mam starego Alpinusa...sprzed dobrych 12-14 lat. 200. Dalej się trzymie.
Z Hi-teca mam tylko skarpetki...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Oscar2

Post autor: Oscar2 » 05 lutego 2008, 0:42

Milo Couloir (270) i jestem bardzo zadowolony

Zdjęcie nieaktywne- usunięto. Mode
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 05 lutego 2008, 7:42

Polecam polary firmy Quechua - marka własna sieci Decathlon.
Świetna jakość wykonania i dobre ceny. A także duży wybór modeli.
Mam taki polar - przetestowany na mrozach podczas wyprawy na Babią Górę w Sylwestra - sprawdził się znakomicie.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2008, 9:12

A mi wpadł w oko taki:

Obrazek

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2008, 10:29

Ja niedawno kupiłem sobie Milo Hybrid i... pierwsze wrażenia są takie sobie. Jako, że na Pomorzu nie ma zbytniego wyboru to ów polar kupowałem przez net. Kierowałem sie renomą i opiniami tej firmy. A sam polar:
- techniczny dopasowany krój
- z izolacją jeszcze nie wiem - nie testowałem przy ekstremalnych warunkach
- listwa chroniąca zamek nie jest na całej długości
- jakieś dziwne usztywnienie przy brodzie zbytnio naciska na krtań przez co powoduje uczucie przyduszenia
- cieniutki pasek przy zamku głównym i jego brak przy kieszonce na rękawie
- brak kieszeni napoleońskiej i wzmocnień, ale... widziały gały co brały

Bardziej bym się skupiał przy cienkich polarach z membraną, bo to ich używam jako wartwy zewnętrznej w nieco cieplejsze dni, a polar - jedynie izolacja. Może być nawet jakiś Campus za 130 zł.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2008, 12:07

Wiem, że są bezrękawniki polarowe. A czy bywają polary z odpinanymi rękawami, tak, żeby można z nich było zrobić bezrękawnik?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2008, 16:46

No kupiłem tego Hi-Teca, pochodzę w nim trochę, potestuje i napisze co o nim myślę...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2008, 17:23

W moje ręce przypadkiem dostał się HiMountain Neon z Polartecu 100. Jednak już wiem, że będzie mi długo służył. Nie jest to może jakaś wspaniała wersja materiału, ale mi się bardzo dobrze spisuje - jak na moje ciało i moje wymagania. Do tego dochodzą 3 kieszenie na zamki i 2 siatkowe wewnątrzne bez zamków. Oczywiście na zamku jest kawałek materiału chroniący brodę. Ja go nie kupowałem specjalnie, lecz dostałem gratis przy zakupie kurtki, cieszę się z tego, że mam ten polar, jednak jak bym miał komuś doradzać przy zakupie polara, to raczej bym go nie polecał - jak na 249 złotych, to producent obiecuje złote góry, a w rzeczywistości po godzinie męczącej wędrówki staje się magazynem potu pomiędzy kurtką a koszulką... Jednak na spokojne wędrówki jest niezastąpiony...

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lutego 2008, 13:01

Turystykon pisze:w rzeczywistości po godzinie męczącej wędrówki staje się magazynem potu pomiędzy kurtką a koszulką...
Może to zwyczajnie wina oddychalności kurtki ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lutego 2008, 13:18

Rambo pisze: Może to zwyczajnie wina oddychalności kurtki
Szczerze mówiąc, to o tym nie pomyślałem... :| Wg producenta kurtka ma oddychalności ok. 12 000 gm pary wodnej/m2/24h... A ja osobiście nie wiem czy to jest dobra oddychalność, ale raczej tak - bo przecież jeśli byłoby źle dopasowane, to nie robiliby aż tak dziwnego gratisu...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lutego 2008, 13:53

Hmm... a może zrobili gratis, właśnie dlatego, że polar nie był dopasowany do żadnej kurtki :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 lutego 2008, 16:47

jak napisałem kilka postów wyżej tak teraz opsiuję polar:

Według mnie dobry zakup.
Byłem w nim na Babiej Górze, chodziłem w nim po mieście, jeździłem na nartach i nie zmarzłem. Zamki narazie bez zarzutów, nie blokują się. Mógłby być krótszy o 3,4 cm.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2008, 20:37

Takie pytanko mam: czy markowe drogie polary różnią się czymś od tych tanich, jakie można kupić w sklepach typu tesco czy real? Bo jeśli nie, to po co przepłacać?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 13 czerwca 2008, 20:46

tukan pisze:w sklepach typu tesco czy real?
tych polarów to nie kupuj zobaczysz już po paru praniach jak się mechacą i szmaty się z nich robią, dobry polar i tanie, jest Quechua, kolega ma i jest z niego zadowolony, ja mam polskiego Mountx i też nie narzekam.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ