Mapy

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2008, 16:29

poprawka-> pl. Wolności 9 :P
czepiasz się... :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2008, 14:38

Planowałem ten długodystansowiec z Laminowanej mapki Express map - niby numer 1 w polsce - moja opinia - to gówno i nic więcej - nie warto kupować tych map - czasy - obliczenia są nieprawidłowe a jak juz to do strusia pędziwiatra. Odradzam kupowanie tych map.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 czerwca 2008, 15:07

Ice-Breaker nie wiem jak jest z mapami ExpressMap, ja prawie cały czas używam map Sygnatury oraz Cartomedii, i mogę powiedzieć, że czasy są tam w sam raz, a niekiedy nawet zbyt "wolne"...
Akurat na odcinku Waszej trasy długodystansowej czasy w mapach Sygnatury są przeze mnie dogłębnie sprawdzone i mogę powiedzieć, że są dobre. Jednak nie wiem czy tak samo byłby gdybym szedł długodystansowo z podwójnym czy potrójnym zmęczeniem w porównaniu do moich dotychczasowych spacerków.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2008, 0:34

Planowałem ten długodystansowiec z Laminowanej mapki Express map - niby numer 1 w polsce - moja opinia - to gówno i nic więcej
Dla mnie to nr 1, co prawda nie wiem co tam narysowali i napisali, ale:
- świetnie mi się na nich śpi jak nie mam karrimaty,
- używam czasem jako ochrona przed deszczem,
- osłaniam palnik przed wiatrem,
- rozdmuchuję ognisko,
- robię na nich żarcie.
:lol:

A trasy planuję TYLKO z map zawierających kilometrówki, nie czasy. Przecież Ice-Breaker Ty i każdy inny doskonale już wie, ile kilometrów przechodzi średnio w ciągu jednej godziny w Beskidach. U mnie dla długich tras, jest to od 3 do 3.5 km/h. Wy biegacze, pewnie robicie 5km/h :shock:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2008, 7:37

:lol: :lol: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 czerwca 2008, 14:53

igi pisze:A trasy planuję TYLKO z map zawierających kilometrówki, nie czasy. Przecież Ice-Breaker Ty i każdy inny doskonale już wie, ile kilometrów przechodzi średnio w ciągu jednej godziny w Beskidach. U mnie dla długich tras, jest to od 3 do 3.5 km/h. Wy biegacze, pewnie robicie 5km/h
I masz rację Igi. Kilometrówki można sobie przeliczyć na własne tempo i ma się realny obraz sytuacji. Nie trzeba się zastanawiać czy ktoś liczył czasy dla klapka, wyrypiarza, czy turysty-wielbłąda niosącego cały dobytek na grzbiecie.
Ja używam map Compassa...mają kilometrówki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 czerwca 2008, 0:46

Elik pisze:Ja używam map Compassa
To tak, jak ja :)
Elik pisze:mają kilometrówki
I przewyższenia :)
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 10 czerwca 2008, 21:25

mi tam odpowiada wydawnictwo ExpressMap wytrzymują wszystko no chyba ze nie mają tego co potrzebuję wtedy cza się jakoś radzić
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Mirek

mapy

Post autor: Mirek » 16 czerwca 2008, 11:56

W tym tygodniu będę w Czechach, czy ktoś potrzebuje jakiejś mapy :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lipca 2008, 23:44

małe pytanie...wybieram sie za tydzien w tatry i mam zamiar przejsc na słowacką stronę tatr...czy są u nas szeroko dostępne (a najlepiej w zakopanem) mapy tych że Tatr ?? a najlepiej po polsku oczywiscie :) ?? a juz szczytem marzeń jest mapa całych tatr...w dobrej skali!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 7:39

Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 10:21

:lol: heh...dzieki za wyczerpujacą wypowiedz :P :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 10:28

:lol: :lol: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 10:55

andre pisze:czy są u nas szeroko dostępne (a najlepiej w zakopanem) mapy tych że Tatr ?? a najlepiej po polsku oczywiscie ??
Krótkie pytanie- Krótka odpowiedź :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lipca 2008, 11:16

Lepiej kup mapę u siebie w mieście! W Zakopanem cena jest 2x większa.
ODPOWIEDZ