Mapy

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 maja 2008, 13:29

jck pisze:Przez zimę nic tam nie było.
Na Arkońskiej też bieda, mają tylko 120. Być może w czwartek będzie 110 i 8. Zastanawiam sie, gdzie najbliżej Gliwic, po stronie CZ lub SK zanabyć taką mapę?
Psychotic

Post autor: Psychotic » 05 maja 2008, 13:43

igi pisze:Psychotic Sprawdzałeś na Placu Wolności? Tam sporo map mają.
byłem tam dziś, ale w ogóle tego stoiska z mapami nie znalazłem w Summicie... chyba, że się gdzieś przeniosło obok, ale byłem tak zalatany, że nie miałem czasu sie wokoło nawet rozejrzeć :D
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 05 maja 2008, 13:47

igi pisze:po stronie CZ lub SK zanabyć taką mapę
Pytaj mnie...pierwszy strzał jaki mi przyszedł do głowy to Ostrava. Ewentualnie Cieszyn lub Cadca.
Ja mam w domu 121.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Mirek

mapy

Post autor: Mirek » 05 maja 2008, 15:03

Jeżeli będziecie w Ostrawie, to szukajcie firmy LIBREX, koło Narodnicho Diwadla. Ta firma to potentat w dziale wydawnictw map i całej reszcie co jest związane z książkami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 maja 2008, 15:57

Psychotic pisze:byłem tam dziś, ale w ogóle tego stoiska z mapami nie znalazłem w Summicie...
Sklep podróżnika (tak, ten z mapami i przewodnikami) przeniósł się o jakieś 100m w lewo od Summita, kamienca na rogu...dalej Plac Wolności jakby nie było. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 maja 2008, 18:29

Psychotic pisze:Pytanie za dwa punkty...

Czy można gdzies w naszym kraju nad Wisłą dostać mapę Malej i Velkej Fatry? W sumie pasowało by mi wydawnictwo słowackie VKU [ te zielone mapy] ale jakoś nigdzie wpolskich księgarniach nie mogłem natrafić na jakieś mapy Fatr...

prosiłbym o jakis help w tym temacie :)
Za 2 punkty? Jak by było za 10, to może i bym sie pofatygował... :ha:

Jesteś z Katowic, to radzę wejść do sklepu podróżnika na Placu Wolności 9 - tam są na pewno.

A i w Matrasie na 3 maja chyba widziałem.

Czy masz już jakiś sprecyzowany cel?
Psychotic

Post autor: Psychotic » 05 maja 2008, 20:26

Elik pisze:
Psychotic pisze:byłem tam dziś, ale w ogóle tego stoiska z mapami nie znalazłem w Summicie...
Sklep podróżnika (tak, ten z mapami i przewodnikami) przeniósł się o jakieś 100m w lewo od Summita, kamienca na rogu...dalej Plac Wolności jakby nie było. :)
ha! no widzisz :) dzięki wielkie :)
Psychotic

Post autor: Psychotic » 05 maja 2008, 20:30

Turystykon pisze:
Czy masz już jakiś sprecyzowany cel?
cel w sensie górskim? generalnie jeszcze nie, poza takim, że koniecznie chcę pojechać ponapierać w tym paśmie górskim :) Jestem na etapie 'badania gruntu' i zbierania informacji. Początkowo planuję taki wypad na ok. 3 dni, żeby w ogóle ogarnąć jak ta Fatra wygląda od podszewki i 'zaliczyć' co ważniejsze wierzchołki :)
Mirek

mapy

Post autor: Mirek » 06 maja 2008, 14:58

A propos map w Czechach www.e-mapy.cz
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 maja 2008, 20:36

Psychotic pisze:cel w sensie górskim? generalnie jeszcze nie, poza takim, że koniecznie chcę pojechać ponapierać w tym paśmie górskim :) Jestem na etapie 'badania gruntu' i zbierania informacji. Początkowo planuję taki wypad na ok. 3 dni, żeby w ogóle ogarnąć jak ta Fatra wygląda od podszewki i 'zaliczyć' co ważniejsze wierzchołki :)
Aha...

Ogólnie Mała Fatra dzieli się na Krywańską i Luczańską. Mapy z VKU polecam 3 sztuki: oddzielną dla Krywańskiej, oddzielną dla Luczańskiej i zbiorczą Parko Narodowy Mała Fatra.
3 dni to świetny czas. Z Katowic jedziesz żyliną, potem autobusem do Terchovej. Pierwszy nocleg. Przez Diery na Rozsutec, a dalej granią do Chaty pod Chlebom. Drugi nocleg. Przez Wielki Krywań i Suchy idziesz granią do doliny Vagu. Jeżeli masz czas to robisz tam nocleg i trzeciego dnia robisz jakiś odcinek Fatry Luczańskiej, którą teoretycznie można w 18 godzin przejść całą...

Trasa sprawdzona, a po więcej szczegółów odsyłam na mój blog. Tam ma dwie relacje z okolic Małej Fatry ;)
poszukiwacz

Post autor: poszukiwacz » 06 maja 2008, 21:00

Psychotic pisze: koniecznie chcę pojechać ponapierać w tym paśmie górskim :) Jestem na etapie 'badania gruntu' i zbierania informacji. Początkowo planuję taki wypad na ok. 3 dni, żeby w ogóle ogarnąć jak ta Fatra wygląda od podszewki i 'zaliczyć' co ważniejsze wierzchołki :)
jakbyś wyjął mi to z ust
może połączymy siły?
Psychotic

Post autor: Psychotic » 08 maja 2008, 12:58

siur, można pomyśleć o łączeniu sił. tylko ja nie wiem jeszcze kiedy bym tam napierał, bo jak ten szlak jest zatvoreny to kaplica troche, zaraz będę badał na mapie jak to wygląda :D
Psychotic

Post autor: Psychotic » 08 maja 2008, 13:00

Turystykon pisze:
Jesteś z Katowic, to radzę wejść do sklepu podróżnika na Placu Wolności 9 - tam są na pewno.
poprawka-> pl. Wolności 9 :P

Mapa faktycznie była, gość powiedział, że mapy z VKU mają w ciągłej sprzedaży, więc nie ma żadnych problemów z dostępnością :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2008, 13:50

Psychotic Wiesz może, w jakich godzinach mają czynne? Podskoczyłbym tam 15.05, przed spotkaniem.
Psychotic

Post autor: Psychotic » 08 maja 2008, 14:08

cholewcia... na bank od 10 jest czynne, ale do której to mój czerep nie zarejestrował :D 17 bankowo, może 18...
ODPOWIEDZ