29.03.2014 Kalatówki, Kondracka Przełęcz, Giewont - "Polowanie na krokusy"

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

29.03.2014 Kalatówki, Kondracka Przełęcz, Giewont - "Po

Post autor: ninik » 02 kwietnia 2014, 21:10

Wykorzystując wolny weekend i zapowiadana dobra pogodę postanawiam , że trzeba jechać w góry. Hania namawia mnie na polowanie na krokusy w chochołowskiej, krokusy do Mnie przemawiają…ale przewidywany tłum ludzi w dolinie już nie bardzo. Zmieniam wiec miejsce docelowe na polane Kalatówki a dalej to się zobaczy. Na zaproszenie z forum odpowiadają jeszcze Agzi i AgaDG i w czteroosobowym składzie ruszamy w sobotę w stronę Zakopanego.
Po dotarciu do Kuźnic okazuje się , że za chwile dołączy do nas Zbychu z córką Martą (?),koleżanką Iwoną(?) oraz Atrią, i tak w powiększonym składzie ruszamy na Kalatówki.
Obrazek
Na polanie wygląda bajecznie gdzie by nie spojrzeć fioletowo,
Obrazek
rozpełzamy się po całej polanie z aparatami i focimy ile się da. Z tego transu wyrywa Nas w końcu głos Strażnika Parkowego który stanowczym głosem dość skutecznie zawraca wszystkich na oznakowane szlaki.
Obrazek
Ruszamy dalej w kierunku Hali Kondratowej, po drodze musimy się uzbroić w kolce gdyż szlak miejscami cały oblodzony.
Obrazek
Przy schronisku wygrzewamy się w słońcu , odpoczywamy, uzupełniamy płyny Obrazek
aż w końcu żegnamy się z ekipa Zbycha i wyruszamy w czwórkę na Przełęcz Kondracką. Szlak pięknie wytyczony , czasami tylko zapadamy się w śniegu po pas lub robiąc jeden krok w górę zjeżdżamy dwa kroki w dół.
Obrazek
Mija sporo minut zanim udaje się dotrzeć na przełęcz (przynajmniej Mnie, bo dziewczyny już dawno tam czekały). Agzi z AgąDG uderzają na Giewont zdobywając go bez dotykanie łańcuchów i wytyczając chyba nową drogę :) :)
Obrazek
W tym czasie opalamy się na Kondrackiej
Obrazek
i obserwujemy krążące w okolicy kozice.
Obrazek
Po powrocie dziewczyn zostaje Nam już tylko zejście do Doliny Małej Łąki i powrót Zakopanego.
Obrazek

Reszta zdjec pod linkiem:

https://picasaweb.google.com/doninik32/ ... ka29032014#
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2014, 22:50 przez ninik, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 02 kwietnia 2014, 21:47

Piękne widoki,fotki.Te kozice na zboczu
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 02 kwietnia 2014, 21:51

Zdjęcia przepyszne :spoko:
ninik pisze:krokusy do Mnie przemawiają…
Szczęściarz!

Fajnie, że udało się Wam spotkać na szlaku. Brakuje Zbycha na forum. Pozostałych zresztą też :kukacz:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 02 kwietnia 2014, 22:05

Rewelacyjny dzień mieliście. Wysyp i pełnia kolorów tych fioletowych piękności, plaża na Kondrackiej, prawie samotne wejście na Giewont ;) luz i laba, a do tego fajne spotkanie cóż sobie można życzyć więcej :brawo: :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 02 kwietnia 2014, 22:14

Krokusy w tym roku chyba jakoś wcześniej, prawda? Czy to jest dla nich norma?
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 02 kwietnia 2014, 23:10

ninik pisze:Ruszamy dalej w kierunku Hali Kondratowej, po drodze musimy się uzbroić w kolce gdyż szlak miejscami cały oblodzony
moje kolce zostały w domu i gimnastyki było trochę, ale dzięki pomocy Zbycha jakoś poszło :twisted:
ninik pisze:Szlak pięknie wytyczony , czasami tylko zapadamy się w śniegu po pas lub robiąc jeden krok w górę zjeżdżamy dwa kroki w dół.
:D

gratulacje za wyjście na Przełęcz i dla dziewczyn za Giewont :zoboc:
HalinkaŚ pisze:Rewelacyjny dzień mieliście.
tak :) to był pierwszy mój wyjazd na krokusy w Tatrach, dotąd się jakoś nie składało

super, że udało się spotkać :)

moje zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/1111135942 ... wa29032014
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
bton1

Post autor: bton1 » 03 kwietnia 2014, 7:20

Świetne to zdjęcie kozic na śniegu, naprawdę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 kwietnia 2014, 8:54

Pogodę trafiliście super, krokusy poza konkursem - przepiękna fioletowa polana. Wycieczka :spoko: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 kwietnia 2014, 19:03

Dzięki Niniku, za organizację wypadu i wszystkim uczestnikom naszej wpólnej eskapady za fajnie spędzony czas:)
tidżej pisze:Brakuje Zbycha na forum.
Zdecydowanie tak :) tym bardziej bardzo przyjemnie było powędrować ze Zbychem :)
Atria pisze:gratulacje za wyjście na Przełęcz i dla dziewczyn za Giewont
No żałuj Hania, że nie mogłaś z nami powędrować dalej, bo jak rzadko kiedy, nie było w ogóle ludzi na Giewoncie, a widoki ... :)

A to moje foty do kolekcji :)
https://picasaweb.google.com/1015094782 ... nt29032014
ODPOWIEDZ