08-09.03.2014 - Karkonosze

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

08-09.03.2014 - Karkonosze

Post autor: Robert J » 24 marca 2014, 23:42

Dobry wieczór

Po poprzednim wypadzie w Karkonosze miałem pewien niedosyt. Postanowiłem wyskoczyć po raz kolejny. Jednak tym razem wyszukałem inne połączenie do Karpacza. Na miejsce docieram po jedenastej i od razu ruszam na szlak.

Podążam szlakiem czarnym Sowią Doliną na Sowią Przełęcz.

Obrazek

Obrazek

Od przełęczy idę w kierunku Chaty Jelenka gdzie wypijam ze smakiem piwo :)

Obrazek

Obrazek

Po krótkim odpoczynku ruszam na Czarną Kopę. Podejście jest strome, a na szlaku coraz większe oblodzenie. Zakładam więc raki.

Obrazek

Obrazek

U góry znacznie mniej śniegu. Miejscami niema go zupełnie.

Obrazek

Przemierzając Czarny Grzbiet pogoda się psuje. Nadciągają coraz gęstsze chmury i widoczność spada do kilkunastu metrów. Mina mi markotnieje bo miałem nadzieję na zachód słońca, a na szczycie to nie widziałem początkowo obserwatorium.

Obrazek

Ale na zachód słońca postanowiłem zaczekać. Pomyliłem tylko kierunek, w którym patrzyłem ;)

Obrazek

Po "pięknym zachodzie słońca" postanawiam zejść do Strzechy Akademickiej przenocować. Rezerwacji nie miałem, ale liczyłem, że jak już się skończyły ferie to z pokojem nie powinno być problemu.

Schodzę więc. Bardzo przydatne były raki bo szlak strasznie oblodzony.

Obrazek

Obrazek

Konsultuję prognozy pogody ze znajomym i wychodzi na to, że około pierwszej w nocy ma się zupełnie wypogodzić. Tym razem nie chce mi się chodzić po górach w nocy, więc postanawiam przespać się kilka godzin w schronisku. A w schronisku tak jak myślałem wolnych miejsc nie brakuje. W głównej sali jakaś impreza integracyjna. Spotykam tam ludzi, którzy jechali ze mną w autobusie.
Wypijam piwo w pokoju nie chcąc się tym razem integrować ;) Kładąc się spać słyszę rozmowy w pokoju nade mną. Gdy już zasypiam nagle sąsiad zaczyna grać na saksofonie! Wziąć gitarę w góry to ja rozumiem, ale saksofon?

Był jeden plus tego. Dzięki temu wyjrzałem przez okno i okazało się, że się już wypogodziło, a mamy dopiero 21-szą. Postanawiam zrobić nocną sesję foto przy schronisku wykorzystując światło księżyca póki ten jeszcze na niebie :)

Obrazek

Obrazek

Później cztery godzinki snu(na szczęście sąsiad u góry już też poszedł spać ;) ) Wstaję o drugiej i szybko zbieram się na szlak.

Najpierw idę do Luční boudy.

Obrazek

Później kieruję się już na Śnieżkę.

Obrazek

Obrazek

Gdy jestem na szczycie już zaczyna się spektakl :)

Obrazek

Obrazek

Do wschodu słońca jeszcze jednak sporo czasu. Schodzą się pierwsi turyści.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pół godziny po wschodzie słońca nagle wszystkich gdzieś wywiewa i pozostaję sam na szczycie. A dziwne to trochę bo nie ma najmniejszego nawet ruchu powietrza i jest ledwo dwa stopnie na minusie.

A spektakl ciągle trwa...

Wielka Sowa

Obrazek

I Chełmiec

Obrazek

Obrazek

Gdy rusza kolejka postanawiam schodzić.

Obrazek

Dziś na szlaku mam zupełnie inne widoki ;)

Obrazek

Obrazek

Wracam tak samo do Luční boudy gdzie wypijam tylko piwo bo okazało się, że kuchnia czynna dopiero od 10-tej :zly:

Obrazek

Po dłuższym odpoczynku ruszam dalej w kierunku Smogorni po zimowym szlaku dla narciarzy. Schodzę nad Kotły Wielkiego i Małego Stawu. Zrobiło się całkiem ciepło. Niektórzy turyści wędrują całkiem na krótko.

Obrazek

Czas mnie zaczyna powoli gonić. Jakoś nie kontrolowałem godziny i okazało się, że pozostała mi tylko godzina czasu do autobusu. Szybko schodzę żółtym szlakiem od Słonecznika do Pielgrzymów.

Obrazek

Obrazek

Na Polanie tłumy opalających się turystów. Odbijam na szlak zielony i już niemal biegiem do Białego Jaru.

Obrazek

Obrazek

Końcówka po stoku narciarskim i na przystanku jestem 10 min. przed czasem. Zdążyłem nawet zrobić zakupy w sklepie. Później przeszło 6 godzin podróży autobusami.

To był udany weekend :)

Pokonany dystans łącznie to około 43 km

Pozostałe zdjęcia:

https://picasaweb.google.com/1179017674 ... directlink
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 25 marca 2014, 12:16

Jak już kiedyś pisałem byliśmy w tym samym okresie w Karkonoszach. Sobota rzeczywiście od południa była do d...
Ze zdjęć ze wschodu jak dla mnie chyba najlepsze z Wielką Sową.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2378
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 25 marca 2014, 18:18

Z przyjemnością obejrzałem zdjęcia. Pozazdrościć sprzętu. Na panoramie dostrzegłem Rogowiec i po powiększeniu wygląda jakbym go widział z okna mojej kuchni. :) ( oczywiście z przeciwnej strony). I na Ruprechtickim Spicaku widać prawie każdy schodek. :) Znakomicie. :spoko:
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 25 marca 2014, 18:51

Tauzen pisze:Jak już kiedyś pisałem byliśmy w tym samym okresie w Karkonoszach. Sobota rzeczywiście od południa była do d...
Ze zdjęć ze wschodu jak dla mnie chyba najlepsze z Wielką Sową.
Fakt, pogoda w sobotę kiepska była. Jadnak taka mgiełka też ma swój urok. Dobrze, że nie było w ogóle wiatru i obyło się bez opadów.

włodarz pisze: Na panoramie dostrzegłem Rogowiec i po powiększeniu wygląda jakbym go widział z okna mojej kuchni. :) ( oczywiście z przeciwnej strony). I na Ruprechtickim Spicaku widać prawie każdy schodek. :) Znakomicie. :spoko:
Powiem, że mimo wrzucenia oryginalnej wielkości panoramy na picasę, ta je strasznie skompresowała i straciła na jakości. Oryginalny rozmiar panoramy jest jednak o przeszło połowę większy i dopiero tam widać każdy schodek na wieży ;)

Jednak górki w Twojej okolicy prezentowały się najlepiej. Nawet Sudety Wschodnie nie zrobiły na mnie takiego wrażenia ;)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 25 marca 2014, 20:18

Strasznie Cię ostatnio wzięło na Karkonosze!
Jest jakiś konkretny powód? :kukacz:
Robert J pisze:Powiem, że mimo wrzucenia oryginalnej wielkości panoramy na picasę, ta je strasznie skompresowała i straciła na jakości. Oryginalny rozmiar panoramy jest jednak o przeszło połowę większy i dopiero tam widać każdy schodek na wieży
Można zadać - rozmiar oryginalny.
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 25 marca 2014, 20:59

Oj wzięło Cię wzięło.Robercie szacunek za Twoje wycieczki. Fotki super.Jak dla Mnie fajnie dał się złapać Dom Śląski
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 25 marca 2014, 22:21

No nareszcie raczyłeś Pan dokończyć grę wstępną z poprzedniego wypadu w Karkonosze. I to w jakim stylu! Czuję się zaspokojony ;)
A zdjęcie Lucni Boudy z Jestedem - magnifiquement!
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 25 marca 2014, 23:18

Dżola Ry pisze:Strasznie Cię ostatnio wzięło na Karkonosze!
Jest jakiś konkretny powód? :kukacz:
1. W zeszłym roku po raz pierwszy od 2004 nie byłem na Śnieżce i postanowiłem to nadrobić ;)

2. Po poprzednim wypadzie pozostał pewien niedosyt.

Oryginał :

http://farm3.staticflickr.com/2832/1341 ... 28cc_o.jpg
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 25 marca 2014, 23:21

spacerowicz pisze:No nareszcie raczyłeś Pan dokończyć grę wstępną z poprzedniego wypadu w Karkonosze. I to w jakim stylu! Czuję się zaspokojony
Nie raczyłem tylko dopiero znalazłem na to czas :P
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 26 marca 2014, 9:19

Tą panoramę to składałeś ze zdjęć pionowych, że rozmiar w pionie ma prawie 4000.
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 26 marca 2014, 14:46

Tauzen pisze:Tą panoramę to składałeś ze zdjęć pionowych, że rozmiar w pionie ma prawie 4000.
Panorama poskładana z ośmiu zdjęć w jednym rzędzie w orientacji poziomej. Każde o wymiarach 6000x4000
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 27 marca 2014, 20:43

piękne zdjęcia. mnie się strasznie podoba to z cieniem Śnieżki.
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
ODPOWIEDZ