18.01.2014 r - Beskid Makowski - Morze mgieł z Koskowej Góry

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

18.01.2014 r - Beskid Makowski - Morze mgieł z Koskowej Góry

Post autor: aniołek » 19 stycznia 2014, 13:56

Ostatnimi czasy, pogoda mi nie sprzyja. Ale czasem człowiek musi... I tak dość spontanicznie, bo o godzinie 23-ej w nocy, umawiam się na świt na Koskowej Górze. Samochód zostawiamy w Żarnówce przed osiedlem Dydrów i drogą polną dochodzimy do niebieskiego szlaku - bardzo szybkie, choć błotniste podejście. Tonąc we mgle, zastanawiamy się czy będzie spektakularne wyjście ponad jej granicę, czy też przyjdzie nam oglądać kolejny (trzeci)"udany" świt. Już po wyjściu z lasu, widzimy że no "szału to nie będzie", ale przynajmniej nie wieje i jest ciepło. Kiedy zbliżamy się do szczytu, zauważamy że w dolinach zalegają tony mgieł...eh ze wschodzącym słońcem, by była bajka...tak sobie marzymy :). Ale gruba warstwa chmur na horyzoncie, nie pozostawia złudzeń. No cóż, jak już jesteśmy, to poczekam na ten świt i może przejdziemy się dalej do Parszywki... i dobrze, bo po ok. 30 min. do planowego świtu, promienie słońca rozjaśniły tą szaro burą krainę i dodatkowo ożywiły mgłę ;).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Latamy po całej Koskowej, jak poparzeni :D i jak już się wyfocimy ruszamy w kierunku parszywej pogody ;) na Parszywce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mgła nie odpuszczała, ale za to można było doświadczyć ciekawego uczucia - zmiany temperatury i to kilka razy podczas całej wędrówki. Klimat się zrobił niczym w lesie deszczowym, więc mi się nawet podobało :D. Na samej Parszywce chwilę odpoczywamy i zawracamy z powrotem tak samo do samochodu.

pozostałe foty:
https://picasaweb.google.com/1129537785 ... mpHO57badg#
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2014, 20:42 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 19 stycznia 2014, 19:40

Kapitalne mgiełki :brawo:
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 19 stycznia 2014, 19:54

Ostatnimi czasy, pogoda mi nie sprzyja.
Aniołku, nie tylko Tobie, ale Ty wybierasz się mimo tej niesprzyjającej pogody i fotografujesz takie widoki, że aż dech zapiera :brawo: :brawo:
aniołek pisze:Ale czasem człowiek musi.
Być bogatszy od bogaczy :zoboc:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 19 stycznia 2014, 20:05

Najlepsze są zdjęcia od 3 do 7. A szczególnie pięknie wyszła Ci ta kapliczka w oddali w mgłach. A jak patrzyłaś w stronę Lanckorony, to mogłam Ci pomachać, bo kręciłam się w tamtych okolicach spacerowo (bardziej przy Kalwarii) i właśnie łaziliśmy w tej mgle. A raz poszliśmy 300 metrów dalej i trochę wyżej ulicą i tam już było błękitne niebo.
Tej zmiany temperatur też doświadczyłam. Raz ciepło, że człowiek siedziałby w samym polarze, a chwilę później ręce w rękawiczkach mu marzną.
Piter też był? Pozdrów go tak przy okazji.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 19 stycznia 2014, 20:20

Ja to już pisałam Aniu, czapki z głów, pięknie ujęłaś te ulotne chwile :)
Mniejsza o to, że nie mam pojęcia gdzie jest Koskowa :P
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 19 stycznia 2014, 20:39

Malgo pisze:że nie mam pojęcia gdzie jest Koskowa
Takie kopulaste, ładnie zaokrąglone i gołe z badylami do góry i talerzami, położone na północny - wschód od ,,Kicka" w Suchej Beskidzkiej.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 19 stycznia 2014, 21:08

Kurczę, aniołku! Poezja...
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 19 stycznia 2014, 21:12

Jak dla mnie 4-te zdjęcie przepięknie zrobione!
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 19 stycznia 2014, 21:37

Mosorczyk pisze:Jak dla mnie 4-te zdjęcie przepięknie zrobione!
:spoko: :spoko: :spoko:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 stycznia 2014, 21:38

Zły Porucznik pisze:Kapitalne mgiełki :brawo:
ano :)
HalinkaŚ pisze:Aniołku, nie tylko Tobie, ale Ty wybierasz się mimo tej niesprzyjającej pogody i fotografujesz takie widoki, że aż dech zapiera :brawo: :brawo:
:) - te dwa nieudane świty mnie mocno wnerwiły, więc teraz już zupełnie na luzie szłam, by się "odchamić" - nie licząc na wiele :)
Wiolcia pisze:Najlepsze są zdjęcia od 3 do 7. A szczególnie pięknie wyszła Ci ta kapliczka w oddali w mgłach
dzięki :). Wyjątkowo nie było tam samochodów i fajnie pozowała :)
Wiolcia pisze:A jak patrzyłaś w stronę Lanckorony, to mogłam Ci pomachać, bo kręciłam się w tamtych okolicach spacerowo (bardziej przy Kalwarii) i właśnie łaziliśmy w tej mgle. A raz poszliśmy 300 metrów dalej i trochę wyżej ulicą i tam już było błękitne niebo.
szkoda, że nie wiedziałam. A fotki jakieś bedom :kukacz:?
Wiolcia pisze:Tej zmiany temperatur też doświadczyłam. Raz ciepło, że człowiek siedziałby w samym polarze, a chwilę później ręce w rękawiczkach mu marzną.
dokładnie. Ja miałam uraz po ostatnim świcie i popylałam w zimowych :8)
Wiolcia pisze:Piter też był? Pozdrów go tak przy okazji.
ino mam jednego wariota ;) co o 23ej się zdecyduje na świt. Dzięki, pozdrawia też :).
Malgo pisze:Ja to już pisałam Aniu, czapki z głów, pięknie ujęłaś te ulotne chwile :)
więc jeszcze raz, wielkie dzięki :). Starałam się mimo słabych umiejętności - na dwa aparaty, coś mało spaszczonego porobić. Nie wszystko mi wyszło, bez poprawek się nie obeszło, ale jak widzę foty Pitera to aż tak źle nie jest ;) :D
Malgo pisze:Mniejsza o to, że nie mam pojęcia gdzie jest Koskowa :P
z dwa razy Cię do siebie zapraszałam, łaski bzy :8p: - byś wiedziała co to i gdzie to :)
Mosorczyk pisze:Jak dla mnie 4-te zdjęcie przepięknie zrobione!
Dżola Ry pisze:Kurczę, aniołku! Poezja...
:) nie sądziłam, że aż tak się te mgielne foty spodobają :oops: :3:


kilka fotek Pitera

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kilka więcej tutaj:
https://picasaweb.google.com/1129537785 ... P7r6ZrkxQE
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2014, 21:54 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 19 stycznia 2014, 21:42

aniołek pisze: nie sądziłam, że aż tak się te mgielne foty spodobają
Warunki brzydkie, bo ani to jesień ani to zima (po naszymu taki półpodciep), ale mgły i fotki pierwsza klasa!
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 stycznia 2014, 21:47

Mosorczyk pisze:Warunki brzydkie, bo ani to jesień ani to zima (po naszymu taki półpodciep)
dokładnie :zly:
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 20 stycznia 2014, 14:55

A jak dla mnie warunki świetne! Zdjęcia mają klimat. Uwielbiam takie mgiełki :)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 20 stycznia 2014, 16:48

Robert J pisze: jak dla mnie warunki świetne! Zdjęcia mają klimat. Uwielbiam takie mgiełki :)
:). Wyjątkowo, nawet nie narzekam(bardzo) przecież :D. Też lubię, tylko jeśli nie jestem ciągle w tej mgle np. tak jak na tej Rysiancie kiedyś :spoko:
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 20 stycznia 2014, 17:15

aniołek pisze::). Wyjątkowo, nawet nie narzekam(bardzo) przecież :D. Też lubię, tylko jeśli nie jestem ciągle w tej mgle np. tak jak na tej Rysiancie kiedyś :spoko:
Marudzisz. Dzień drugi był spoko przecież..., do czasu :D
ODPOWIEDZ