1986-2013 - Podsumowanie... ćwierćwiecza z hakiem...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 stycznia 2014, 13:05

Snufkin pisze:A w ogóle to niesamowite jest, że Ty pamiętasz te wszystkie nazwy!
Cudowna moc internetu! :lol:
Wiele muszę szukać i sprawdzać :/
Całe szczęście, że te papierowe zdjęcia wszystkie (prawie) mam opisane! Aż się dziwię, że ja taka solidna byłam ;)

Gosia pisze: Pamiętam każdą kwaterę, a nawet nazwę ulicy przy której mieszkaliśmy wtedy.
Ja tak nie mam, niestety :/
Zawsze twierdzę, że Pan Bóg mi jakąś wybrakowaną pamięć zamontował ;).

sonia pisze:Jolu!
czekam na cd;-)
będzie prawda :kukacz: ?
Będzie, będzie... ;)

Może dziś zdążę (a może nie? w końcu muszę się zbierać na zjazd) opisać nasze "Tournee po Polsce północno-środkowej".
Potem wrócę na jakiś czas do gór.
Będzie część (części?) poświęcona innym aktywnościom.
Będzie część o poczuciu humoru.

Potem będzie post, który zmieni spojrzenie na wszystko, co dotychczas napisałam (tak sądzę, ale może się mylę?)
I nadejdzie zakończenie, a nawet dwa ;)

To tak, dla jasności :)

A teraz spójrzcie tutaj - Kuba mi podesłał ten link. http://www.fly4free.pl/zobaczyc-swiat-m ... /#more-479
Kiedyś jeszcze o mnie tak będą pisać - zobaczycie ;) :lol:
Jest też film o tej pani :) http://stopklatka.pl/-/80047902,wszystko-jest-mozliwe
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2014, 15:12 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 stycznia 2014, 15:09

No to lecimy dalej ;)

Na mapie naszych dotychczasowych tras po Polsce wciąż była jedna, duża biała plama (małych jest nadal całe mnóstwo, oczywiście!) - między wschodem a zachodem, ale po odległej od nas, północnej stronie Polski.

Podpięliśmy więc przyczepę i w 2007 wyruszyliśmy poznawać tamte rejony.

Tournee po Polsce północno-środkowej

Dwie pierwsze noce spędziliśmy nad Jeziorem Białym, których jest w Polsce mnóstwo, a my byliśmy nad tym, w pobliżu Płocka.
Obrazek

Odwiedziliśmy rodzinę w Płocku i przy okazji zwiedziliśmy miasto. Zaskoczyło nas, bo kojarzyliśmy je dotychczas wyłącznie w rafinerią, a ono jest całkiem urodziwe! :D
Obrazek

Potem rodzina odwiedziła nas nad jeziorem, po czym przenieśliśmy się nad Gopło
Obrazek

Zwiedziliśmy Kruszwicę, m. in.
Mysia wieża w Kruszwicy
Obrazek

Z wieży podziwiamy Gopło
Obrazek

Bazylika kolegiacka św. Piotra i Pawła w Kruszwicy
Obrazek

Bardzo ciekawi byliśmy tężni w Ciechocinku, więc to był nasz następny przystanek.
Obrazek

Inżynierskim okiem... ;)
Obrazek

Cerkiew św. Michała Archanioła w Ciechocinku
Obrazek

Byliśmy w muzeum, w którym eksponowano dawniejsze przyrządy rehabilitacyjne
Obrazek

Na deptaku w Ciechocinku (kto zna? ;)) i w lokalu za nami obserwujemy kuracjuszy - pasjonujący kawał gier
międzyludzkich ;)
Obrazek

Potem na naszej trasie jest prze-pięk-ny Toruń. Dla nas zdecydowana czołówka wśród polskich miast!

Krzywa Wieża
Obrazek

Dwór Artusa
Obrazek

Panorama z drugiej strony Wisły w dzień...
Obrazek

...i w nocy
Obrazek

Odwiedzamy planetarium
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i więzienie, gdzie kręcono "Seksmisję"
Obrazek

Kopernik też była kobietą!!! :lol:
Obrazek

Następne na trasie jest Chełmno
Obrazek

I docieramy do Grudziądza, a tam cudne spichlerze nad Wisłą
Obrazek
Obrazek

Potem jest Kwidzyn
Zamek
Obrazek

W zamku zwiedzamy muzeum i widzimy wreszcie, jak wygląda nasz ulubiony rzadki ptak - bąk, którego niezwykły głos (podobny do dźwięku podczas dmuchania w butelkę trzymaną pod kątem przy ustach) słyszymy czasem podczas wędrówek po Lasach Janowskich.
Obrazek

Jedziemy do Sztumu...
Zamek
Obrazek

...a w końcu do Malborka, w którym od razu idziemy na ciekawą inscenizację, którą po zmroku można oglądać w zamku. Głos spikera rozbrzmiewa na całym placu, po krużgankach suną krzyżaccy woje... Fajne!
Obrazek
Obrazek

Na zamek wracamy oczywiście jeszcze za dnia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie zakładamy bazę w Mikoszewie, gdzie do snu pohukuje nam sowa! Nawet ją obserwujemy! Pierwszy raz w życiu widzimy i słyszymy sowę na wolności! Rewelacja!

... i zwiedzamy...
...najpierw Gdańsk
Obrazek

...gdzie trafiamy na procesję Św. Dominka
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem do Gdańska Oliwy, gdzie obowiązkowo wysłuchujemy koncertu organowego. Podoba nam się!
Obrazek

Na molo w Sopocie...
Obrazek

...gdzie zastaje nas zachód słońca
Obrazek

Następny dzień to superatrakcja!
Idziemy do ujścia Wisły do Bałtyku.

Mijamy śluzę Gdańska Głowa, która odcina jedno ramię Wisły od drugiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylko Kuba się zdecydował na kąpiel
Obrazek

Próbujemy wypatrzeć ciekawe ptaki w rezerwacie znajdującym się na okolicznych łachach
Obrazek

W końcu czas wracać - tu fajnie widać ujście
Obrazek

Następnie przenosimy się tam, gdzie nam najbardziej zależało!

Wydmy w Łebie! Nie zawiodły nas. Wręcz przeciwnie - zachwyciły i zaskoczyły swoją wielkością!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek


Następny w planie jest pobyt w Błotach Karwieńskich, gdzie mamy zamiar trochę poplażować.
Plażowanie nad Bałtykiem! :lol:
Obrazek

Więc zwiedzamy dalej...
Jastrzębia Góra, ze swoją wysoką skarpą brzegową
Obrazek

Trafiamy na fajną muzyczkę, to się nie szczypiemy! To co, że na chodniku ;) :lol:
Obrazek

I powoli zaczynamy wracać w stronę domu.
Zamek w Gniewie
Obrazek

W Pelplinie
Obrazek

I dojeżdżamy na nocleg w okolicy Izbicy Kujawskiej nad Jezioro Modzerowskie. Mamy zamiar spać tu jedną noc, ale po pierwsze jest piękna pogoda, więc postanawiamy poplażować...
Obrazek

... ale przede wszystkim gospodarz kempingu mówi nam o miejscu, które wydaje nam się z opisu niezwykle atrakcyjne! Zostajemy więc na jeszcze jedną noc.
Odwiedzamy wieś Długie, gdzie w 1782 urodziła się Tekla Justyna z Krzyżanowskich - matka Chopina.
Siedzę, niczym Elżbieta Jaworowicz, co nie? :lol:
Zwróćcie uwagę na prześliczną wiolinową ;) ławeczkę
Obrazek

I docieramy do muzeum archeologicznego w Wietrzychowicach, gdzie mieszczą się schowane w lesie grobowce neolityczne sprzed 5,5 tysiąca lat!!!
Nie możemy się nadziwić, że nic o nich nie wiadomo "publicznie" (no, bo przecież musielibyśmy słyszeć ;))!!! Są wg nas superatrakcyjne!!!
Popatrzcie!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I pomyśleć, że trafiamy tam całkiem przypadkowo!!!
Stąd też był mój maleńki eksperymencik, w którym chciałam się dowiedzieć, czy tylko my o tym nie słyszeliśmy, czy w ogóle mało kto zna to miejsce :)

Nasza podróż, niestety, dobiega końca, oglądamy śliczny zachód słońca nad jeziorem, sącząc pożegnalne piwo
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To była podróż naprawdę "na bogato" ;). W sensie ilości odwiedzonych miejsc i wypełniania białych plam w naszej znajomości Polski!
Piękna, barwna włóczęga!

Dopiero dziś, po tylu latach, właśnie ogarnęłam z niej zdjęcia! Jeszcze "ciepły" album ;)
Jakby ktoś chciał zobaczyć coś więcej: https://picasaweb.google.com/jolaryd/To ... uufn_fehEQ#

No nie mówcie dzieci, że tego nie pamiętacie :kukacz: ;) :D
Ostatnio zmieniony 19 marca 2014, 22:13 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 15 razy.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 29 stycznia 2014, 15:23

Jolu, u mnie nie wyświetlają się początkowe zdjęcia w relacji, widać dopiero Chełmno. Na szczęście wszystko obejrzałam w albumie picasa :) .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 stycznia 2014, 15:28

Han-Ka pisze:Jolu, u mnie nie wyświetlają się początkowe zdjęcia w relacji, widać dopiero Chełmno.
Nie wiem, dlaczego? Wszystko wklejane identycznie...

Może za dużo ich dałam? :kukacz: ;)

Może w innej przeglądarce będą? Ja używam Mozilli.
Inni też nie widzą?
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 29 stycznia 2014, 15:34

Tak jak Hania, ale przeglądam wszystkie na picassa.
Muszę przyznać, że mnóstwo fotek macie :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 stycznia 2014, 15:56

Naprawiłam!
Uświadomiłam sobie, że w trakcie pisania zmieniłam właściwość albumu z prywatnego na publiczny.
To zmienia adresy zdjęć :/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2014, 16:29

Te grobowce neolityczne to gdzie dokładnie się znajdują? Fajne zdjęcia...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 stycznia 2014, 16:37

ZbigniewK pisze:Te grobowce neolityczne to gdzie dokładnie się znajdują?
O kurczę, zapomniałam napisać. Zaraz uzupełnię

Znajdują się z miejscowości Wietrzychowice.

Wczoraj wyczytałam w necie, że jest też inne miejsce w pobliżu (niestety nie zapamiętałam jak się nazywa) , gdzie jest ich ponoć więcej, ale mniejsze. Tam nie byliśmy.
ZbigniewK pisze: Fajne zdjęcia...
Dzięki! W większości autorstwa syna :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2014, 18:07

Niby nie tak dawno, a nie pamiętałem o wielu rzeczach, np. że spotkaliśmy się z rodziną z Płocka... a to ostatnie jezioro też całkowicie nieznajome...
Fajnie sobie to odświeżyć ;)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 29 stycznia 2014, 18:20

Dżola Ry pisze:Na deptaku w Ciechocinku
... się wie,
Że o ludziach można dobrze i źle ... :>
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
zagatka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 266
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 10:59

Post autor: zagatka » 29 stycznia 2014, 19:16

Pamiętam jak jakimiś polnymi drogami i rozdrożami jechaliśmy do tych grobowców w Wietrzychowicach i nie było łatwo je znaleźć, ale warto było szukać, bo robiły wrażenie :)
Niby się wszystko pamięta, ale jakoś tak te zdjęcia odświeżają pamięć ;)

na ostatnim zdjęciu widać kto jest bossem ;) wystarczy porównać krzesełka hehe :lol:
Bieszczadzkie Anioły, Anioły Bieszczadzkie...
...gdy skrzydłem cię dotkną, już jesteś ich bratem.
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 29 stycznia 2014, 19:52

No i wreszcie tereny, o których mam chociaż trochę pojęcie! ;) Ile czasu trwała Wasza wycieczka? strasznie dużo zobaczyliście!

Oczywiście przyłączam się do zachwytów nad Toruniem, ale i nad Chełmnem również - mury obronne bardzo dobrze zachowane otaczają prawie całe miasto - przepiękny renesansowy ratusz, olbrzymia Fara z relikwiami Św. Walentego ( taras widokowy na farze, z którego można podziwiać całe miasto). Mam do tego miasteczka sentyment, ze względu na to, że chodziłam tam do liceum ;)
Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie Chełmna znajduje się Góra Św Wawrzyńca ( w Kałdusie) - zwana pierwotną lokacją Chełmna ( punkt widokowy) oraz Góra Zamkowa ( w Starogrodzie) - miejsce drugiej lokacji Chełmna i również przepiękny punkt widokowy na pradolinę Wisły. Jako ciekawostkę dodam, że właśnie w Starogrodzie, w nieistniejącym już zamku podpisano w 1233 tzw. akt lokacyjny dla Torunia i Chełmna.

Wietrzychowice rzeczywiście nie są znane za bardzo.... ja osobiście jeszcze tam nie byłam, ale znam z opowiadań i zdjęć moich rowerowych znajomych :)
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 stycznia 2014, 20:20

zagatka pisze:wystarczy porównać krzesełka hehe
:8p: :8p:
Zostałam haniebnie ;) zdegradowana, gdy mi w Wambierzycach zwierzęta na strzępy porozrywały całe krzesełko moje ukochane :cry: ;)
Lidka pisze: Ile czasu trwała Wasza wycieczka?
Nie pamiętam już na 100%, ale zdaje się, że 3 tygodnie+weekend, czyli jakieś 23 dni.

Nie mogę tego dokładnie odtworzyć dzięki zdjęciom, bo po padnięciu twardego dysku i odzyskaniu zasobów przez specjalistyczną firmę większość informacji została utracona lub jest zmodyfikowana.

Lidka pisze: ale i nad Chełmnem również - mury obronne bardzo dobrze zachowane otaczają prawie całe miasto - przepiękny renesansowy ratusz, olbrzymia Fara z relikwiami Św. Walentego ( taras widokowy na farze, z którego można podziwiać całe miasto). Mam do tego miasteczka sentyment, ze względu na to, że chodziłam tam do liceum
Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie Chełmna znajduje się Góra Św Wawrzyńca ( w Kałdusie) - zwana pierwotną lokacji Chełmna ( punkt widokowy) oraz Góra Zamkowa ( w Starogrodzie) - miejsce drugiej lokacji Chełmna i również przepiękny punkt widokowy na pradolinę Wisły. Jako ciekawostkę dodam, że właśnie w Starogrodzie, w nieistniejącym już zamku podpisano w 1233 tzw. akt lokacyjny dla Torunia i Chełmna.
Gdybyśmy my to wcześniej wiedzieli... :roll: :)

Dżola Ry pisze:i więzienie, gdzie kręcono "Seksmisję"
Ponieważ ta informacja została poddana w wątpliwość, wyjaśniam, że nie jestem jej na 100% pewna, szczególnie, że nie znalazłam potwierdzenia w internecie, a tam, jak wiadomo, wszystko jest :8)

Nie wiem, skąd my to wiedzieliśmy, ale słyszeliśmy, że sceny ze starszą panią, hodującą ziemniaka i opowiadającą Lamii o przeszłości były kręcone właśnie tam.

Ale zawsze mogliśmy zostać wkręceni :)

Teraz będzie nieco dłuższa przerwa, bo zjazd, a potem trudne sprawy w pracy. Ale wolne chwile będę wykorzystywała na pisanie :)
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 29 stycznia 2014, 20:29

Dżola Ry pisze: bo po padnięciu twardego dysku i odzyskaniu zasobów przez specjalistyczną firmę większość informacji została utracona lub jest zmodyfikowana.
a propos właśnie dzisiaj, gdy próbowałam odtworzyć moje zdjęcia nagrane na dysku przenośnym coś się w nim zepsuło ( tzn zupełnie oderwała się ta część od USB) :cry: mam nadzieję, że nie stracę tych danych :cry:
a góry nade mną jak niebo...
ania.
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 277
Rejestracja: 25 listopada 2009, 9:24

Post autor: ania. » 30 stycznia 2014, 9:01

Lidka pisze:No i wreszcie tereny, o których mam chociaż trochę pojęcie!
Mogłabym powiedzieć to samo.
Ach Jolu, z jaką wielką ochotą czyta się Twoją relację, łza w oku się kręci.
ODPOWIEDZ