16.11.2013 - Barania Góra czyli "błotking" do źródeł Wisły

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

16.11.2013 - Barania Góra czyli "błotking" do źród

Post autor: Zrzęda » 16 listopada 2013, 21:32

Miejsce akcji:
Wisła Fojtula - Kaskady Rodła - Barania Góra - Magurka Wiślańska - Gawlas - Cieńków Wyżni - Cieńków Pośredni - Fojtula.

Czas akcji:
8.20 - 16.00 (z popasami i fotosesjami)

Wystąpili:
AgaDG, Agzi, ninik, Rafal, Zrzęda


W zasadzie nie wiem co Wam tu napisać? W skrócie: weszli, przeszli i zeszli. Barania Góra jaka jest każdy wie. No dobra, przyznam się bez bicia, że ja do dziś nie wiedziałam, choć mieszkam o godzinę drogi (ale wstyyyyyd :oops: )…
Sam Beskid Śląski też szału nie robi - wykarczowany albo porośnięty kikutami chorych drzew, poorany śladami quadów, motorów i traktorów, miejscami tonący w błocie… Ale przecież nieważne gdzie, ważne z kim. A że towarzystwo przednie, to i wycieczka udana :)

Zaczęło się gęstą mgłą, my jednak pełni wiary, że się przetrze, tak skutecznie zaklinaliśmy rzeczywistość, że się przetarło. Gdzieś tak w połowie drogi na szczyt, na horyzoncie pojawiła się Czantoria, potem Skrzyczne - to było to! Wiedzieliśmy już, że będzie dobrze. I było.
Po drodze szukaliśmy wytrwale źródeł naszej narodowej rzeki, ale tychże nie stwierdzono. To znaczy, choć wody w postaci wszelakich źródeł i strumieni było pod dostatkiem, wciąż nie wiem skąd się wzięła Wisła nasza szeroka. Zresztą nieważne. Nie tam łebki w szkole kują sobie dalej o Białej i Czarnej Wisełce… ;)

Wejście na szczyt, to znaczy na szczyt szczytu, czyli wieżę widokową na Baraniej Górze, w pełni pokazało rozmiar spustoszenia, jaką poczynił kornik drukarz, a w ślad za nim piły dzielnych drwali :( Widok smutny i trochę przygnębiający, ale mimo tego (może dzięki tym malowniczym mgłom) mający w sobie coś pięknego i magicznego. Tradycyjnie więc urządziliśmy sobie przydługawą fotosesję, której efekt został niestety zmasakrowany przez Picasa Web :zly:. Trudno – kto ciekaw, jakie faktycznie niebo wisi nad Baranią, musi się tam pofatygować osobiście ;)

No i tyle – dwie godziny włażenia i trzeba złazić. Tym bardziej, że schodzenia było jakieś dwa razy tyle. Ale pogoda sprzyja, widoki też, taplanie w błocie jest całkiem przyjemne, więc humory dopisują – czegóż chcieć więcej? Czegóż? A wrażeń! Nowości! Nieznanego! Ale i to udało nam się na finał – jakie to wrażenia i nieznane nowości? A takie to, że my, dzieci dużych, śląskich miast, potraciliśmy głowy z wrażenia na widok pasących się krów, jałówek, kóz, capów i orzących ziemię koni. No normalnie jakby nam ZOO pokazali… :lol:

Reasumując: dobrze spędzona sobota. Dziękuję za uwagę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki:
moje: https://picasaweb.google.com/lady.lucy7 ... aniaGora02 (zmasakrowane przez Picase :()
Rafala: https://picasaweb.google.com/1145555295 ... aniaGora03
ninika: https://picasaweb.google.com/doninik32/ ... ra16112013
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2013, 21:37 przez Zrzęda, łącznie zmieniany 9 razy.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 16 listopada 2013, 22:22

No tak strach jechać w Beskid Śląski... grozi depresją. Ale te kikuty na tle mgiełek mają swój urok.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 17 listopada 2013, 11:40

http://www.youtube.com/watch?v=MpfSs68L9vA
Nie wiem czy temu panu będzie dane odnaleźć ale na pewno przybliży ;] mało osób wie na pewno gdzie one są ale pewnie to tak specjalnie aby tam nie robić śmietnika........i jeszcze jeden filmik
http://www.youtube.com/watch?v=-_OZt68yfJw
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 17 listopada 2013, 13:13

Zrzęda pisze:dobrze spędzona sobota
Fakt, w plenerze i w doborowym towarzystwie, czego chcieć więcej :brawo:.
Zazdroszczę, że macie tak blisko.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 17 listopada 2013, 15:11

Dzięki za fajnie spędzoną sobotę ;) Dołączam link do kilku zdjęć ode mnie https://picasaweb.google.com/1145555295 ... aniaGora03
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 17 listopada 2013, 18:48

Ale na Cieńkowie jak zwykle pięknie :)

( Szkoda, że inaczej zaplanowałem minionę sobotę :( )
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 17 listopada 2013, 18:52

Jak na taką bardzo mało słoneczną pogodę - widoczność rewelacyjna !
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 17 listopada 2013, 20:02

Zrzęda pisze:Barania Góra jaka jest każdy wie.
Nie wiem :( właśnie od tamtego roku nie mogę jej zdobyć, wciąż coś przeszkadza mi w tym.
Zrzęda pisze: Widok smutny i trochę przygnębiający, ale mimo tego (może dzięki tym malowniczym mgłom) mający w sobie coś pięknego i magicznego.
Bardzo ciekawe zdjęcia, takie właśnie magiczne.
Brawa dla ekipy błotniarzy :brawo: :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 18 listopada 2013, 18:08

HalinkaŚ pisze:właśnie od tamtego roku nie mogę jej zdobyć, wciąż coś przeszkadza mi w tym.
A myślałam, że jeszcze tylko ja tam nie byłam ;)
HalinkaŚ pisze:Bardzo ciekawe zdjęcia, takie właśnie magiczne.
zbig9 pisze:Ale te kikuty na tle mgiełek mają swój urok.
To prawda, widok mimo wszystko miał w sobie magię :)
Darek pisze:Szkoda, że inaczej zaplanowałem minionę sobotę
No, szkoda :(
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 18 listopada 2013, 20:32

Zrzęda pisze: Barania Góra jaka jest każdy wie.
Czy ja jestem wykluczona społecznie jako "nie każdy"? :kukacz:


Niby tak pochmurno, a tak pięknie!
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 18 listopada 2013, 21:14

Może się nie znam, ale zdjęcia nr 5 i 6 bardzo udatnie zmasakrowane. Boszzz, jak ja dawno nie byłam w górach...:cry:
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 19 listopada 2013, 7:26

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 19 listopada 2013, 7:43

Ale mało Was było, a tak sie zgłaszali. te kolorki, to chyba podrabiane ? bo takie wyraziste. Miałem straszną chcicę na wypad z Wami ale wygrał wypad do teściowej i szwagra - to dało nawet 470 km wozidłem.
Niniku trzeba by wiosną zorganizować wypad na 2-3 dni w te strony dla tych co mają daleko i nie znają naszych górek. Co Ty na to ?
Ja na Baraniej byłem z 10 razy ale to jest zawsze fajny spacerek. :8:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 19 listopada 2013, 9:51

Od długiego czasu Śląski nas wzywa, ale jakoś ciągle nie ma okazji... Kilka ostatnich relacji tylko przypomina o konieczności zawitania w tym paśmie, trzeba spróbować jeszcze w tym roku.
Jak na warunki - niezła widoczność. Fajnie się ogląda Wasze fotki.
Jędral pisze:Ale mało Was było
Nie ilość jest najważniejsza, atmosfera była jak widać fajna, a głównie to się liczy :)
No i w końcu wiem jak wygląda Rafał ;)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 19 listopada 2013, 18:53

No na tych zdjęciach to Beskid Śląski jednak szał robi, pięknie go pokazałaś :brawo: a w dobrym towarzystwie nawet błoto można polubić.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
ODPOWIEDZ