10.09.2013 r. - Beskid Makowski - "Jesień puka do drzwi"

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 15 września 2013, 15:14

aniołek pisze:już drugi rok mam ogromny apetyt na Sądecki , oby się udało tej jesieni i dziękuję za newsa
aniołek pisze:łoo w Niski to nie szybko, ale kiedyś pewnie tak
Śpiesz się, bo góry tak szybko niszczeją... Wszędzie powstają nowe błotne autostrady. Póki jeszcze góry stoją jako tako to trzeba korzystać jak najszybciej, bo rozjeżdżonych terenów niestety wciąż przybywa, a lasy w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i w Tatrach tak szybko obumierają...
Awatar użytkownika
Hania
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 226
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 17:18

Post autor: Hania » 15 września 2013, 18:39

PiotrekP pisze:Aniołku znasz te tereny dobrze to pomyśl nad trasami do zjazdu w przyszłym roku - ja tylko tak głośno myślę.
:spoko: :spoko:

pajęczyna super :) pająk nie koniecznie :P ;)

zdjęcia bajeczne!!
Nawet najdłuższa droga zaczyna się od jednego kroku ...
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 15 września 2013, 20:02

Mosorczyk pisze:Śpiesz się, bo góry tak szybko niszczeją...
staram się :oki:

Mosorczyk pisze:Wszędzie powstają nowe błotne autostrady.
widzę po trasie na Jałowiec :zly: :zly: :zly:
Hania pisze:pajęczyna super :)
:)
Hania pisze:pająk nie koniecznie


oj tam, włochatek do przytulenia :D
Hania pisze:zdjęcia bajeczne!!
dzięki :)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 17 września 2013, 11:41

Wreszcie czas na komentarz :) Jak patrzę dziś za szybę na deszczowo-szary świat, to cieszę się, że tak się pięknie wstrzeliłyśmy w okienko pogodowe dokładnie tydzień temu. Urokliwie było, choć, anielico, tej kawy u miłego pana nie wybaczę! ;)
Mosorczyk pisze:Jeśli piszesz o 'tajemnym miejscu', to polecam Ci w Beskidzie Sądeckim jeszcze lepsze 'miejsce tajemne' - Wierch nad Kamieniem (1084). Chociaż nie ma tam ścieżki, to jeśli wiadomo, gdzie iść to zobaczysz panoramę beskidzką jakich mało.
Czy chodzi Ci konkretniej o Skałę Składziszczańską (Czarci Kamień)? Jeśli tak, to prowadzi tam ścieżka przyrodnicza i tablice informujące, że jesteśmy na Wierchu nad Kamieniem. Czy też o faktyczny Wierch nad Kamieniem, nieco dalej na zachód?
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 17 września 2013, 15:33

Wiolcia pisze:Jak patrzę dziś za szybę na deszczowo-szary świat, to cieszę się, że tak się pięknie wstrzeliłyśmy w okienko pogodowe dokładnie tydzień temu
królestwo za dostarczenie Nesquik'a :D - brrr

Wiolcia pisze:Urokliwie było, choć, anielico, tej kawy u miłego pana nie wybaczę! ;)
a ja Ci rajdu na głodzie :lol: ;)

ps. zdobędę numer i się umówicie na kawkę :8p:
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 17 września 2013, 16:26

Wiolcia pisze:Czy chodzi Ci konkretniej o Skałę Składziszczańską (Czarci Kamień)? Jeśli tak, to prowadzi tam ścieżka przyrodnicza i tablice informujące, że jesteśmy na Wierchu nad Kamieniem. Czy też o faktyczny Wierch nad Kamieniem, nieco dalej na zachód?
Chodzi mi o faktyczny Wierch nad Kamieniem, gdzie ścieżka przyrodnicza, która już dawno zarosła a znaki już całkowicie się zamazały i szlak dodatkowo całkowicie zarosły krzewy i jeżyny. Ten fragment pokazał mi miejscowy - Nowosądecczanin. Mam na myśli miejsce, gdzie wychodzi się na taki duży kamień z ogromną przepaścią, gdzie ma się wspaniałą panoramę na Beskid Sądecki.
aniołek pisze:królestwo za dostarczenie Nesquik'a - brrr
Królestwo za dobrą pogodę! Ileż może być tej szarówy! :zly:
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 17 września 2013, 22:46

Mosorczyk pisze:
Wiolcia pisze:Czy chodzi Ci konkretniej o Skałę Składziszczańską (Czarci Kamień)? Jeśli tak, to prowadzi tam ścieżka przyrodnicza i tablice informujące, że jesteśmy na Wierchu nad Kamieniem. Czy też o faktyczny Wierch nad Kamieniem, nieco dalej na zachód?
Chodzi mi o faktyczny Wierch nad Kamieniem, gdzie ścieżka przyrodnicza, która już dawno zarosła a znaki już całkowicie się zamazały i szlak dodatkowo całkowicie zarosły krzewy i jeżyny. Ten fragment pokazał mi miejscowy - Nowosądecczanin. Mam na myśli miejsce, gdzie wychodzi się na taki duży kamień z ogromną przepaścią, gdzie ma się wspaniałą panoramę na Beskid Sądecki.
Podrążę jeszcze - czy chodzi Ci o to miejsce i ten kamień po prawej?

Obrazek
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 20 września 2013, 3:46

Wiolcia pisze:Podrążę jeszcze - czy chodzi Ci o to miejsce i ten kamień po prawej?
Z tej perspektywy trudno mi powiedzieć. Zamieszczę tu zdjęcie z innej perspektywy. Być może to ten sam.
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 20 września 2013, 20:54

Wiolcia czy to ten sam kamień?
Na trzecim zdjęciu jest widok z tego kamienia. Sądząc po górach, jakie widać z Twojego miejsca i jak widać te same góry z mojego miejsca musimy patrzeć na nie z różnych miejsc, bo u mnie szczyty są na wprost, a u Ciebie patrzy się na nie z pewnego kąta. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Załączniki
1453.jpg
(129.19 KiB) Pobrany 731 razy
1451.jpg
(118.36 KiB) Pobrany 731 razy
1459.jpg
(126.97 KiB) Pobrany 730 razy
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 22 września 2013, 18:11

Trochę inna pora roku, ale miejsce to. Kiedy tam byłeś? Mnie lata temu też tam pierwszy raz zaprowadzono, potem byłam dwa lata temu i teraz kamień jest ogrodzony i prowadzi do niego ścieżka przyrodnicza.

Obrazek

A tak gwoli ścisłości, to nie jest to Wierch nad Kamieniem, choć taka tabliczka jest przy kamieniu teraz. Wierch nad Kamieniem to szczyt nieco na zachód, ten nazywa się Czarci Wierch, a kamień na nim różnie: Składziszczańska Skała, Czarci (lub Diabelski) Kamień. Faktyczny Wierch nad Kamieniem jest ponoć zalesiony. Nie byłam tam, dlatego pytałam, czy o niego Ci chodziło.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 09 października 2013, 19:14

Wiolcia pisze:Trochę inna pora roku, ale miejsce to. Kiedy tam byłeś? Mnie lata temu też tam pierwszy raz zaprowadzono, potem byłam dwa lata temu i teraz kamień jest ogrodzony i prowadzi do niego ścieżka przyrodnicza.
Byłem w 2009 roku. Zastanawia mnie to, co piszesz, bo kiedy ja byłem nie prowadziła tam żadna ścieżka i wszystko było pozarastane jeżynami. Zdziwiłem się trochę jak napisałaś, że jest tam oficjalny szlak...
Wiolcia pisze:A tak gwoli ścisłości, to nie jest to Wierch nad Kamieniem, choć taka tabliczka jest przy kamieniu teraz. Wierch nad Kamieniem to szczyt nieco na zachód, ten nazywa się Czarci Wierch, a kamień na nim różnie: Składziszczańska Skała, Czarci (lub Diabelski) Kamień. Faktyczny Wierch nad Kamieniem jest ponoć zalesiony. Nie byłam tam, dlatego pytałam, czy o niego Ci chodziło.
Ciągle zastanawiam się, czy to jest to samo miejsce, ale chyba najwyraźniej tak...
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 09 października 2013, 21:10

Mosorczyk pisze:
Wiolcia pisze:Trochę inna pora roku, ale miejsce to. Kiedy tam byłeś? Mnie lata temu też tam pierwszy raz zaprowadzono, potem byłam dwa lata temu i teraz kamień jest ogrodzony i prowadzi do niego ścieżka przyrodnicza.
Byłem w 2009 roku. Zastanawia mnie to, co piszesz, bo kiedy ja byłem nie prowadziła tam żadna ścieżka i wszystko było pozarastane jeżynami. Zdziwiłem się trochę jak napisałaś, że jest tam oficjalny szlak...
Wiolcia pisze:A tak gwoli ścisłości, to nie jest to Wierch nad Kamieniem, choć taka tabliczka jest przy kamieniu teraz. Wierch nad Kamieniem to szczyt nieco na zachód, ten nazywa się Czarci Wierch, a kamień na nim różnie: Składziszczańska Skała, Czarci (lub Diabelski) Kamień. Faktyczny Wierch nad Kamieniem jest ponoć zalesiony. Nie byłam tam, dlatego pytałam, czy o niego Ci chodziło.
Ciągle zastanawiam się, czy to jest to samo miejsce, ale chyba najwyraźniej tak...
Wydaje mi się, że to jest to właśnie miejsce. Szlak tam prowadzi, ale są to znaki ścieżki przyrodniczej, które łatwo przeoczyć. Zresztą może jesienią ścieżka jest bardziej widoczna niż latem, gdy wszystko jest pozarastane.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 10 października 2013, 12:06

Wiolcia pisze:Wydaje mi się, że to jest to właśnie miejsce. Szlak tam prowadzi, ale są to znaki ścieżki przyrodniczej, które łatwo przeoczyć. Zresztą może jesienią ścieżka jest bardziej widoczna niż latem, gdy wszystko jest pozarastane.
Może tak, ale jak ja byłem to miejscowy nowosądeczanin powiedział, że ta ścieżka przyrodnicza jest już nie 'używana' od około 25 lat. Widocznie ktoś sobie wspomniał o niej i wyremontowali dojście na ten kamień. Ja miałem po prostu zwykłe przechodzenie przez krzaki. Nawet śladów ścieżki nie było widać a znaki widniały jako mocno wyblakłe kwadraty, z których nawet koloru nie dało się 'odczytać'. Widocznie ktoś uznał, że tak ciekawe miejsce musi być udostępnione większej publiczności (a warto tam iść).
ODPOWIEDZ