10.09.2013 r. - Beskid Makowski - "Jesień puka do drzwi"

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

10.09.2013 r. - Beskid Makowski - "Jesień puka do drzwi

Post autor: aniołek » 12 września 2013, 21:41

Spacerek zorganizowany dość spontanicznie, gdyż na ten dzień miałam pewne zobowiązanie, które po wieczornym telefonie Wiolci - udało mi się wczesnym rankiem przesunąć na inny termin. To była dobra okazja na naładowanie baterii przed zbliżającym się załamaniem pogody, a że przez weekend byłam uziemiona, bardzo się ucieszyłam z tej propozycji. Umawiamy się o 10-ej w Suchej przy PKP, by zrobić cały czerwony szlak - Wiolcia miała takie małe marzonko :zoboc:, ja w sumie nie szłam odcinkiem Sucha PKP - Podksięże szlakowo, zawsze skrótami :), więc miałam okazję sobie odświeżyć ten kawałek zhasany na dziko za dziecka :twisted:. Pierwszym punktem wycieczki jest zobaczenie dawnego cmentarza cholerycznego, szlak jest umiarkowanie stromy i z panoramą na miasto.

Obrazek

Później biegnie lasem, ale i tak było co focić :)

:twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Podksiężu ponownie można podziwiać rozległą panoramę okolicy, co też czynimy jedząc śniadanie :)

Obrazek

Po przejściu osiedla, skręcamy do magicznej, albo jak kto woli, mrocznej krainy światło-cienia ;)

Obrazek

Obrazek

Na jednym z ostatnich osiedlowych krańców, wypatruję piękną starą chatę, nie wiem czemu wcześniej jej nie widziałam, tak czy siak pochodzę bliżej by zobaczyć. Na progu siedzi właściel, więc wykrzykuję, iż ma piękną chatę, i którą właśnie podziwiam :). Miły pan zaprasza, by podejść bliżej - pozwala obfocić. Chwilę romawiamy, oprowadza nas po posiadości, zaglądamy do kolejnej jego chaty- już mniej klimatycznej, ale to nic ;). Na koniec miłej rozmowy, proponuje nam kawę, ale grzecznie odmawiamy, bo nam się trochę ta wycieczka za bardzo wlecze :D.

Obrazek

Przez jakiś czas nic się ciekawego nie dzieje ;) - no nie licząc namiętnego focenia prześwitów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po rekordowo długim człapanu :D, wreszcie dochodzimy do Przełęczy Przyłop w Zawoi. Gdzie robimy przerwę u progu Raju...Beskidzkiego Raju vel (Beskidzkiego Koszmaru):twisted:

Obrazek

Obrazek

Regeneracja sił i ruszamy asfaltingiem przez Przełęcz

Obrazek

Po dojściu do rozwidlenia szlaków - gdzie czerwony biegnie do Zawoi a żóty na Jałowiec - decydujemy się jeszcze wyskoczyć na Kiczorę. Bardzo lubię cały ten szlak, ze względu na widokowe panoramki

Obrazek

dobre miejsce na zabawę :D

Obrazek

W tajemnym miejscu ;), jest nawet widoczek na Beskid Mały

Obrazek

By sobie trochę urozmaicić wyjście, zbaczamy ze szlaku i przechodzimy poletkami

Obrazek

na jednym z nich, rośnie piękne drzewko jarzębiny

Obrazek

Tuż przez szczytem Kiczory, ponownie odbijamy do lasu, w poszukiwaniu tajnych widoczków na "drugą stronę", co zaowocowało bliskim spotkaniem z dzikami :8). W przeciwieństwie "do mojego Miodusznowego stadka" na szczęście było płochliwe :twisted:. Krótki chaszczing na szczyt, smarzing, leżing i schodzimy "jak ludzie", szlakiem ponownie do Przełęczy Przysłop.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wędrówka powoli dobiega końca, jeszcze tylko zejście czerwonym - na którym akurat kładziono brakujący kawałek asfaltu :roll: - do Zawoi

Obrazek

Obrazek

Ostanie spojrzenie na Królową Beskidów i schodzimy na busa

Obrazek

To był męczący, ale piękny dzień :)

jak komuś mało (wybaczcie ilość w relacji) ;) to więcej tutaj : https://picasaweb.google.com/1129537785 ... 7qFncWQ7gE#
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 12 września 2013, 22:09

aniołku, ależ piękną pajęczynę utkałaś ;)
Nie znam tych terenów, ale bardzo widokowy szlak pokazałaś, Twoje zdjęcia są świetne, zwłaszcza panoramki. :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
bton1

Post autor: bton1 » 13 września 2013, 7:22

Pająk wymiata :) Zazdroszczę faktu, że udało Wam się złapać ostatni pogodny dzień w ciągu najbliższych dziesięciu :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2013, 7:54

Ja w Śląskim miałem odwrotnie, baba zaczęła się drzec, że nie jest małpa w zoo i sobie nie życzy kamerowania...
Zawsze mnie interesowały te rejony bo często tamtędy robiłem skrót jadąc na Babia lub dalej do Zakopca.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2013, 8:04

Super wycieczka. Zbliża się moja ulubiona pora roku, choć nie w takim wcieleniu jak dzisiaj. Fajne zdjęcia.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 września 2013, 8:35

Aniołek :brawo: , znowu fajny pomysł na wycieczkę. Fajnie pokazujesz piękne tereny i mało znane.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2013, 11:33

Lubię Twoje galerię. Fajne zdjęcia. Podobają mi się chmury no i kasztan, nie objęty ;) .
Dokańczając wcześniejszą myśl, tam są fajne serpentyny, a byłem tylko na krótkim spacerze w okolicach klasztora...
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 13 września 2013, 22:04

HalinkaŚ pisze:aniołku, ależ piękną pajęczynę utkałaś ;)

bton1 pisze:Pająk wymiata
dzięki ;). Przez tego pająka to potem w nocy miałam koszmar...zerwałam się z łóżka, z krzykiem :lol: - nie żartuję :8). Przeistoczył się w inne małe stworki, których się panicznie boję i miałam expresowe wybudzanie do pozycji siedzącej - pierwszy raz w życiu :D. Dobrze, że mi się nie śniło, że uciekam...bo bym glebła z łóżka :D
HalinkaŚ pisze:Nie znam tych terenów, ale bardzo widokowy szlak pokazałaś, Twoje zdjęcia są świetne, zwłaszcza panoramki.
PiotrekP pisze:Fajnie pokazujesz piękne tereny i mało znane.
Halinko, dziękuję :)....robię co mogę :zoboc: Piotrze, by Halinkę i innych niezdecydowanych zachęcić :zoboc:, ale mi coś marnie idzie :spoko:
bton1 pisze:Zazdroszczę faktu, że udało Wam się złapać ostatni pogodny dzień w ciągu najbliższych dziesięciu
ciężko było uwierzyć w prognozowane okienko na ten dzień :) - ps. a byliście na tych Wierchach :kukacz: ?
PiotrekP pisze:znowu fajny pomysł na wycieczkę :brawo:
:) - Mam już coś nowego, bez szlakowego na oku :> - zapodam linka później, bo kolega się w końcu zgodził na udostępnienie fotek, a trochę potrwa pobieranie i ładowanie na moją picasę
laynn pisze:Ja w Śląskim miałem odwrotnie, baba zaczęła się drzec, że nie jest małpa w zoo i sobie nie życzy kamerowania...
Zawsze mnie interesowały te rejony bo często tamtędy robiłem skrót jadąc na Babia lub dalej do Zakopca.
aa no bo się zbliżały trudne dni :D tj. załamanie pogody, więc w takim czasie Baby są niebezpieczne i fochliwe :twisted:. Pamiętam, że Ci się te rejony widzą i masz plusa :zoboc: - na PW zapodam linka do wspomnianego wyżej rejonu bez szlaku, a publicznie będzie tylko kilka fotek za zgodą, jak sie mu nie odwidzi ;)
presto pisze:Super wycieczka. Zbliża się moja ulubiona pora roku, choć nie w takim wcieleniu jak dzisiaj. Fajne zdjęcia.


też się nie mogę doczekać, aż "jej otworzą drzwi i się rozsiądzie na fotelu" ;) - dziękuję :)
laynn pisze:Lubię Twoje galerię. Fajne zdjęcia. Podobają mi się chmury no i kasztan, nie objęty ;)
Bardzo mi miło :3: , dziękuję. A z tym kasztanem to się mordowałam, w różnych pozycjach :lol: tj. nawet na leżąco, by uniknąć świecenia w obiektyw, niestety tylko to jedno mi tak fajnie wyszło :oops:
laynn pisze:Dokańczając wcześniejszą myśl, tam są fajne serpentyny, a byłem tylko na krótkim spacerze w okolicach klasztora...
yyy serpentyny...to te asfaltowe, bo kurcze lekko nie przytomna teraz jestem :)?
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 14 września 2013, 3:51

super zdjęcia... :)
presto pisze:Zbliża się moja ulubiona pora roku
moja też :spoko:

ale miejscami jeszcze całkiem letnio i zielono na zdjęciach :zoboc: tak że bardzo dobry dałaś tytuł tej relacji, to dopiero wstęp ;)
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 września 2013, 8:46

Aniołku znasz te tereny dobrze to pomyśl nad trasami do zjazdu w przyszłym roku - ja tylko tak głośno myślę.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 14 września 2013, 8:52

PiotrekP pisze:Aniołku znasz te tereny dobrze to pomyśl nad trasami do zjazdu w przyszłym roku - ja tylko tak głośno myślę.
Ależ bardzo dobrze myślisz, "anielskie" trasy na pewno byłyby satysfakcjonujące.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 14 września 2013, 18:52

Atria pisze:super zdjęcia... :)
dziękuję Atrio :)
Atria pisze:ale miejscami jeszcze całkiem letnio i zielono na zdjęciach
no niestety :zly:, ale powolusiu
Atria pisze:to dopiero wstęp
:hura:
Atria pisze:tak że bardzo dobry dałaś tytuł tej relacji
ufff ;)
PiotrekP pisze:Aniołku znasz te tereny dobrze to pomyśl nad trasami do zjazdu w przyszłym roku - ja tylko tak głośno myślę.
o jej, ale by było fajnie :> - pewnie, że pomyślę :oki:
Gosia pisze:Ależ bardzo dobrze myślisz, "anielskie" trasy na pewno byłyby satysfakcjonujące.
a tak, te moje chaszczingi są słynne :D ;)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 14 września 2013, 20:25

Aniołek śliczne zdjęcia a ten pająk to i mnie zachwycił-taki pinokio czy inny pajacyk :) super a te światlo-cienie bajkowe ale co się dziwić jak królowa występuje ;)
,na trzecim zdjęciu jakby lodowa bryła ukryta za drzewami.urodziłaś się i wychowała na pięknych terenach :!:
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 15 września 2013, 12:05

Dzięki Aniołku za przybliżenie tych terenów! Chociaż byłem tam, to jednak oglądanie zdjęć z tamtych rejonów nigdy mi się nie znudzi. Jeśli piszesz o 'tajemnym miejscu', to polecam Ci w Beskidzie Sądeckim jeszcze lepsze 'miejsce tajemne' - Wierch nad Kamieniem (1084). Chociaż nie ma tam ścieżki, to jeśli wiadomo, gdzie iść to zobaczysz panoramę beskidzką jakich mało. Ja byłem wręcz nią zachwycony - podobnie jak widokiem z podejścia na Tokarnię (778) w Beskidzie Niskim.
laynn pisze:Ja w Śląskim miałem odwrotnie, baba zaczęła się drzec, że nie jest małpa w zoo i sobie nie życzy kamerowania...
To raczej 'normalne'. Różnica między Beskidem Śląskim a Żywieckim jest ogromna jeśli chodzi o mentalność i nastawienie. Czym bardziej na wschód jest coraz lepiej. Beskid Niski to coś pięknego! Jeśli chodzi o Beskid Śląski to podobne zachowania są dość częste. Nie wiem czemu, ale gdzieś ta kultura (z bólem muszę napisać 'u nas') zanika/-ła...
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 15 września 2013, 13:42

Tilia pisze:śliczne zdjęcia a ten pająk to i mnie zachwycił
dzięki Tilko :) - to dobrze, że nie przeraził :twisted:
Tilia pisze:uper a te światlo-cienie bajkowe ale co się dziwić jak królowa występuje ;)
fajne podsumowanie :spoko:
Tilia pisze:na trzecim zdjęciu jakby lodowa bryła ukryta za drzewami
to miło, że uruchomiłam Ci fantazję :zoboc:
Tilia pisze:urodziłaś się i wychowała na pięknych terenach
i coraz bardziej mi się tu podoba ;)
Mosorczyk pisze:Dzięki Aniołku za przybliżenie tych terenów! Chociaż byłem tam, to jednak oglądanie zdjęć z tamtych rejonów nigdy mi się nie znudzi.
alesz nie ma za co :). Podobnie jak mi, chodzenie tam :jupi:
Mosorczyk pisze:Jeśli piszesz o 'tajemnym miejscu', to polecam Ci w Beskidzie Sądeckim jeszcze lepsze 'miejsce tajemne' - Wierch nad Kamieniem (1084)
już drugi rok mam ogromny apetyt na Sądecki :zly:, oby się udało tej jesieni :> i dziękuję za newsa :oki:
Mosorczyk pisze:podobnie jak widokiem z podejścia na Tokarnię (778) w Beskidzie Niskim.
łoo w Niski to nie szybko, ale kiedyś pewnie tak :)
ODPOWIEDZ