07.09.2013 r. - Tatry - Starorobociański Wierch

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hania
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 226
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 17:18

07.09.2013 r. - Tatry - Starorobociański Wierch

Post autor: Hania » 10 września 2013, 23:34

Starorobociański Wierch

Uczestnicy:
HalinkaŚ
Hania,
Marta,
Ola,
ninik

Trasa: Siwa Polana - polana Huciska - Starorobociańska Dolina - Siwa Przełęcz - Gaborowa Przełęcz - Starorobociański Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański wierch - Krowi Żleb - Dolina Chochołowska - Polana Huciska - Siwa Polana

Wyprawę zaczynamy z Siwej Polany. Z powodu paru objazdów wyruszamy dopiero po godzinie 8:00. Pogoda coraz lepsza, wiec zapowiadał się udany dzień... Krótki spacerek i dochodzimy miejsca gdzie odbijamy na czarny szlak w kierunku Siwej Przełęczy. Zaliczamy krotki popas, aby osoby które nie zdążyły rano zjeść śniadania nadrobiły braki i ruszamy dalej. Szlak bardzo przyjemny, powoli zaczynają się ukazywać piękne widoki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Większości z nas był to pierwszy raz w Tatrach Zachodnich o tej porze w związku z czym zachwycaliśmy się widokami dwa razy bardziej. Docieramy na Siwą Przełęcz i tam robimy sobie dłuższy popas. Halinka częstuje nas przepysznym ciastem.
Obrazek
Robimy masę zdjęć. Przed nami najcięższy odcinek - podejście pod szczyt będący celem wyprawy. Po drodze mija nas pewien przystojniak, ale niestety udaje nam się zrobić "koledze" zdjęcie tylko z tylu :-P
Docieramy na szczyt w bardzo dobrych humorach. Znajdujemy miejscówę w kształcie gniazda, która skutecznie chroni nas przed wiatrem. Tam posilimy się nie tylko drugim śniadaniem, ale również odrobina złotego napoju;-) Po spędzeniu tam ponad godziny robimy pamiątkowe grupowe zdjęcie i ruszamy w kierunku Kończystego.
Obrazek
Droga w dol wydaje się być bardziej mecząca niż pod gorę lecz chęci i zapału nam nie brak wiec żwawo idziemy dalej. Po drodze "mijamy" stawek w kształcie serca. Docieramy na Kończysty Wierch. Kolejne pamiątkowe zdjęcia i dalej w stronę Trzydniowiańskiego Wierchu. Z oddali słyszymy dźwięk śmigła. Obserwujemy jak nadlatuje nad przełęcz pomiędzy Rakoniem a Wołowcem i w głębi duszy każdy się modli aby nie był to tragiczny wypadek. Jak się później okazało była to pomoc udzielana osobie, która zasłabła idąc z wycieczka prawdopodobnie na Wołowiec. Nie znam szczegółowo sytuacji wiec nie będę oceniać. Schodząc już na dół Krowim Żlebem w kierunku odczuwamy ból nóg. Pomimo tego, że sił nie brakuje to nogi skutecznie dają o sobie znać. Przy schodzeniu humor nas nie opuszcza. Śmiałyśmy się do tego stopnia ze w drodze powrotnej samochodem bolały mnie mięśnie brzucha :)
Nareszcie dochodzimy na dół i dołączamy do idących w kierunku Siwej Polany turystów. W zasadzie na tym kończy się wycieczka. Nadmienię również, że nie obyło się bez paru wpadek. ninik zabawił się ze swoimi okularami w chowanego i niestety ode wygrały. Ola, Marta i ja zaliczyłyśmy po jednej glebie, tzn ja dwie ale jedna była całkiem przyjemna bo w krzaki jagód :-P
Wracając już samochodem mijamy mirrorsa i lucy (mam nadzieję, że nie pomyliłam :P), z którymi ucinamy króciutką pogawędkę oraz przejeżdżając przez Witów machamy spacerującemu z córką Zbychowi.

Bardzo dziękuje Oli, Marcie, Halince i ninikowi za wspólne wędrowanie. Było cudownie, widoki i wspomnienia pozostaną w mojej pamieci na zawsze

Link do zdjęć:
Hania: https://picasaweb.google.com/1171600400 ... y07092013R#
ninik: https://picasaweb.google.com/doninik32/ ... rch7092013#
HalinkaŚ: https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink
Ostatnio zmieniony 11 września 2013, 19:56 przez Hania, łącznie zmieniany 2 razy.
Nawet najdłuższa droga zaczyna się od jednego kroku ...
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 10 września 2013, 23:43

Do kolekcji trochę moich zdjęć :

https://picasaweb.google.com/doninik32/ ... rch7092013#
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Zbychu

Post autor: Zbychu » 11 września 2013, 8:29

Świetna pogoda i najlepsza pora na Tatry Zachodnie :spoko: :> Byłem w tych okolicach już dwa razy ... w tym roku :lol: i trzeci raz się planuje ;)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 11 września 2013, 19:46

Dopiero dzisiaj mam czas by dać swoje zdjęcia. Jeszcze raz dzięki ekipie za świetną wycieczkę. Myślałam, że nie dam rady dorównać młodzieży i trochę się bałam, ale źle nie było dzięki ninikowi :oki: czuwał, prowadził i pilnował na szlaku. :>
Byłam na tym szlaku po raz pierwszy, zawsze jakoś tam było nie po drodze, ale teraz już wiem, że nie ostatni. Jestem zauroczona i wciąż przeglądam fotki by wrócić na szczyt jeszcze raz, chociaż myślami.
Moje zdjęcia.
https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2382
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 11 września 2013, 19:52

Pięknie mieliście. :)
A ja w taki dzień musiałem iść do pracy. :(
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 11 września 2013, 20:11

Super wycieczka :) zazdroszcze Wam tych pięknych widoków :)
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1474
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 11 września 2013, 22:24

Piękne te Tatry Zachodnie, wiem bo 6.09 też byłem, ale "tylko" na Wołowcu :) . Zawsze jakoś tak bardziej po drodze było mi w Wysokie, ale w Zachodnich chyba ładniej ( może z wiekiem ? :lol: ).
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 12 września 2013, 8:50

Darek pisze: Wysokie, ale w Zachodnich chyba ładniej ( może z wiekiem ? :lol: ).
Darek, to samo mówiłam :lol:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2013, 9:45

Kurcze ja bym chciał takie kolory zobaczyć, jak masz na zdjęciach HalinkaŚ ... :)
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 12 września 2013, 10:15

Ale kolory, pięknie :> panorama ze Starorobociańskiego jest dla mnie ta jedna z piękniejszych w Tatrach :)
aż mi sie przypomniała nasza wyprawa z czerwca ubiegłego roku, było wspaniale :D
:brawo:
ODPOWIEDZ