27.07.2013 r. - Tatry Wysokie - Czyli bez linowy Mnich

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

dorokusai

27.07.2013 r. - Tatry Wysokie - Czyli bez linowy Mnich

Post autor: dorokusai » 06 sierpnia 2013, 18:53

Witam , już dawno nie dałem tutaj żadnej relacji więc chciałem to nadrobić mocnym akcentem :zoboc: . Od jakiegoś czasu marzyła mi się wyprawa na Mnicha i wiedziałem że nie będzie łatwo się na niego wyspinać w dodatku na żywca bez asekuracji. Można powiedzieć że chciałem sobie zrobić prezent urodzinowy troszeczkę przed czasem :) . Wyprawę zacząłem od szlaku na Szpiglasową Przełęcz a potem odbiłem na Wrota pana Ch , stamtąd po przejściu jakichś 30 może 40 metrów zszedłem ze szlaku i rozpocząłem podejście do Dolinki za Mnichem idąc wydeptaną ścieżką. Kiedy byłem już u podstawy Mnicha rozpocząłem wspinaczkę idąc tak zwaną ,,drogą po płycie,, . Po kilkunastu minutach stałem już na wierzchołku podziwiając widoki i rozmawiając z kilkoma wspinaczami. Kilka zdjęć : Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Zamieszczam jeszcze link jakby się komuś nudziło i ostrzegam że jest tam więcej zdjęć z innych szczytów i wypraw , wszystko mi się pomieszało jakoś , przepraszam :zoboc: : https://plus.google.com/photos/10338123 ... 5794528561 i jeszcze z innej perspektywy : https://plus.google.com/photos/10338123 ... YmTiNjcxQE Dziękuje za uwagę.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 06 sierpnia 2013, 19:14

Brakuje mi jednego w tej relacji: ... "NIE NAŚLADOWAĆ!!!" :8)
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2013, 15:50 przez Zbychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 06 sierpnia 2013, 19:21

Na urodziny sobie tę traskę zrobiłeś? ;)
Widoki boskie, ale resztę to aż strach komentować... :roll:

PS. Zlazłeś też bez liny? :oczynoela:
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 06 sierpnia 2013, 19:49

A gdzie link do filmiku 'Człowiek Pająk w Tatrach' ? :lol:
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 06 sierpnia 2013, 20:14

Zbychu pisze: "NIE NASLADOWAC!!!"
Zrzęda pisze:strach komentować..
Każdy pierdzi jak umie (chciałem napisać robi jak chce )
fajnie że utarłeś nosa taternikom i innym tego typu bufonom ,którzy myślą że góry są tylko dla nich , Pzdr Rebel ,bądż zawsze po tej właściwej stronie mocy :spoko:
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
czerem

Post autor: czerem » 06 sierpnia 2013, 20:14

o żesz :shock: :shock:

porządny prezent urodzinowy z tego wyszedł :!:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 sierpnia 2013, 20:17

mam w planie Mnicha tylko inną drogą może za parę dni plan się zrealizuje, a ty urwisie uważaj bo wejście jak wejście(nawet po płycie),ale zjeście jest zawsze trudniejsze szczególnie jak się nie asekurujesz.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Zbychu

Post autor: Zbychu » 06 sierpnia 2013, 20:32

Rebel Masz racje :) Zwroc uwage, ze nie oceniam "wyczynu", jedynie zdecydowanie odradzam nasladownictwo :) Ot, tyle :)
dorokusai

Post autor: dorokusai » 06 sierpnia 2013, 20:43

Zbychu pisze: "NIE NASLADOWAC!!!"
Nikogo nie namawiam do tego broń Boże! :)
Zrzęda pisze: resztę to aż strach komentować...
Nie było tak tragicznie Zrzęda  :zoboc: , strach troszeczkę był ale do opanowania , tylko mnie mobilizował :) .
Zrzęda pisze: Zlazłeś też bez liny?
No bez tak jak w tytule :) .
adrians_osw pisze:gdzie link do filmiku 'Człowiek Pająk w Tatrach'
Filmiku już nie ma Adrian ponieważ został udostępniony bez mojej zgody. Nie chciałem takiej reklamy , a tak swoją drogą to w jaki sposób się o tym dowiedziałeś? :kukacz: .
Rebel pisze:fajnie że utarłeś nosa taternikom i innym tego typu bufonom ,którzy myślą że góry są tylko dla nich
Szkoda że nie widziałeś ich min Rebel jak stanąłem przy nich na szczycie :D jeden był trochę zdegustowany drugi się mnie spytał jak tu wlazłem ;) .
Rebel pisze:,bądż zawsze po tej właściwej stronie mocy
Moc jest zawsze ze mną Rebel .
janek.n.p.m pisze:mam w planie Mnicha tylko inną drogą
Powodzenia Janku :) .
janek.n.p.m pisze: ty urwisie uważaj bo wejście jak wejście(nawet po płycie),ale zjeście jest zawsze trudniejsze szczególnie jak się nie asekurujesz.
Miałem to na uwadze. Pamiętałem o zasadzie 4 podparć :zoboc: .
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 06 sierpnia 2013, 20:51

Zachowam to dla siebie w jaki sposób się dowiedziałem :kukacz: natomiast muszę przyznać, ze filmik był świetny, dawno się tak nie uśmiałem coś oglądając :lol: No a po za tym filmik chyba wypłynął już dawno na innym forum.

W każdym razie widać na nim, że drogę przez płytę nieco pomieszałeś, i małe problemy z przyczepnością? Czy tylko moje odczucia takie z tego filmiku?
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 06 sierpnia 2013, 20:57

Zbychu pisze:jedynie zdecydowanie odradzam nasladownictwo
Zbychu masz prawo odradzać , tylko ja piszę że każdy robi tak jak chce ,obszedł tych co uważają że są elitą i góry im się należą ,nikt go naśladować nie musi sam nie zamierzam ;)
dorokusai pisze:Moc jest zawsze ze mną
słowo zawsze jest bardzo złudne , ale masz we mnie brata :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Iwon

Post autor: Iwon » 06 sierpnia 2013, 20:58

dorokusai pisze:,,szanuj góry i miej do nich pokore a zajdziesz wysoko,,
Tego Ci życzę :spoko:
dorokusai

Post autor: dorokusai » 06 sierpnia 2013, 21:01

adrians_osw pisze:W każdym razie widać na nim, że drogę przez płytę nieco pomieszałeś,
Nie wychodziłem wtedy na Mnicha Adrian , to było po zejściu z niego.
adrians_osw pisze: małe problemy z przyczepnością?
Był taki moment , chwila grozy że się tak wyrażę :8) ale do wybronienia.
adrians_osw pisze: dawno się tak nie uśmiałem coś oglądając
No zabawnie to wyglądało to fakt :) , ja też miałem ubaw :lol: .
adrians_osw pisze: filmik chyba wypłynął już dawno na innym forum.
No był tu i tam :zoboc: , ale już go nie ma i spokój .
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 sierpnia 2013, 21:12

Rebel pisze:,obszedł tych co uważają że są elitą i góry im się należą ,nikt go naśladować nie musi sam nie zamierzam
Rebel elita nie wchodzi po płycie na Mnicha spróbuję ci wytłumaczyć na przykładzie narciarzy, że coraz częściej narciarze zakładaja kaski pomimo tego, że potrafią zajebiście jeździć nawet na tachich prostych nartostradach jakie są G Sowich, powód... nie chcą rozpiepszyć łba przez głupi błąd, nie uwagę i to samo jest ze wspinaczami nie ma co kusić losu na byle gównie.
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2013, 21:30 przez janek.n.p.m, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
dorokusai

Post autor: dorokusai » 06 sierpnia 2013, 21:26

janek.n.p.m pisze:Rebel elita nie wchodzi po płycie na Mnicha
Masz rację Janku tam przecież są o wiele trudniejsze drogi wspinaczkowe z tym że ja nie potrzebuje liny żeby wejść na taki szczyt. W skali taternickiej ,,droga po płycie,, ma 2 jeśli się nie mylę , tylko że powinno się tam jednak asekurować.
janek.n.p.m pisze: nie chcą rozpiepszyć łba przez głupi błąd,
Wszystko jest dobrze do momentu gdy błędu nie popełnisz , gdybym go popełnił nie pisałbym teraz tutaj. Dlatego muszę być w 100% skoncentrowany i przygotowany.
ODPOWIEDZ