15-16.06.2013 r. - Babia Góra - Z babami na Babę

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

15-16.06.2013 r. - Babia Góra - Z babami na Babę

Post autor: Anonymous » 17 czerwca 2013, 18:32

Ta Babia to był mój pomysł. Obiecałem Rudej, że choćby za włosy, to wywlokę ją na Królową Beskidów. Jednak od dłuższego czasu z niepokojem obserwowałem prognozy pogody. Burze, deszcze i kto wie co jeszcze. No ale Babia mnie już przyzwyczaiła. Ustalamy termin. W międzyczasie zgłaszają się jeszcze Asia i Angi. W ostatniej chwili okazuje się, że Dakota też ma chęć na szczytowy łomot :D

Sobota - Angi zgarnia mnie z Andrychowa. Czym prędzej pędzimy odebrać Aśkę w Pope Town Wadowice i na łeb na szyję zaiwaniamy Czerwonym do Zawoji. Meldujemy się w agro "Pod Kwiatkiem" na Składach. Notabene polecam chałupę jakby ktoś miał ochotę.

Instalacja na agro i w drogę. Pod Mosorny. Bo tam mają zejść Ruda i Dakota, które wymyśliły sobie, że pójdą z Sidziny przez Policę.

No ale normalnie być nie może. Zanim dojechaliśmy na Widły coś śmierdzi. Halt!!! Wychodzimy z czerwonego, badamy sprawę. Chwyciło tłoczek w prawym tylnym kole. No to ogień. Podnośnik, narzędzia...

Obrazek

I nie pytajcie, co robi ten młot z prawej strony. Jak to mówią: "Bez majzla i młota to ch.. nie robota" :lol:

Pod Mosornym nie idzie się na nie doczekać. W końcu docierają. Wieczór to tradycyjnie "odmienne stany świadomości". Więc przemilczę.

Niedziela. A właściwie niedziela, którą mógłbym nazwać "szewskim poniedziałkiem" :lol: Śniadanko kawusia i komu w drogę temu wrotki. Idziemy na Markową. Królowa jakby się nie mogła zdecydować. Lunąć, czy nie lunąć ;)

Obrazek

Jednak sobie odpuściła. Pod Markowymi Szczawinami widokowa masakra.

Obrazek

W schronie mały rest i ruszamy... jednak przez Bronę. Akademik zamknięty po wypadku awionetki w Żlebie Poszukiwaczy Skarbów 25 maja tego roku. Im wyżej, tym więcej słychać "achów" i "ochów" ze strony naszych babiogórskich debiutantek ;)

Obrazek

Obrazek

Nagle plecak robi głośne jebudu o glebę!!! 1725 n.p.m.!!! Ścisk jak na Krupówkach. Ale chwila, moment. Tam siedzi jakiś Słowak z plecakiem pełnym browca i karteczką "Pivo 5 zl". No to bez Kozla się nie obejdzie :lol:

Obrazek

Godzina błogich szczytorozmyślań i kierujemy się na Lipnicką. Ale żeby nie było zbyt łatwo znad Sokolicy odbijamy na Perć Przyrodników i Szkolnikowe Rozstaje aby zejść na przełęcz koło Mokrego Stawku. Ach bo zapomniałbym. Na Gówniaku słyszę najlepszy tekst od kilku lat. Sytuacja wygląda mniej więcej tak.

Idą sobie do góry kobieta i facet. Nagle ona chce aby mąż (chyba) zrobił jej zdjęcie. Pozuje, ale że jest trochę umordowana strasznie dyszy i wydaje różne dziwne odgłosy. I co robi facet??? Facet stwierdza - "Wiesz co??? W domu to nawet podczas stosunku tak nie jęczysz" :lol: :lol: :lol:

Ale wróćmy na Lipnicką. Do auta daleko, więc "trza se jakoś radzić" (powiedział stary gazda wiążąc kierpca glistą) :lol:

Wychodzimy na drogę i miła para z Pszczyny podrzuca nas do Zawoji. Nawet nie na Widły, ale zawożą nas nadkładając kilka kilometrów drogi na Składy "Pod Kwiatka". Może było to spowodowane tym, iż powiedzieliśmy z Angim, że trzy dziewuchy zostały na Lipnickiej, a my tylko po samochód. Nasza pani kierowca podejrzliwie popatrzyła na nas i powiedziała, że musi sprawdzić, czy to czasem nie jakaś ściema z tym samochodem :lol: W każdym razie, jeśli to przeczytacie to DZIĘKUJEMY!!!

No i to by było chyba na tyle mojego zmyślania. Pożegnanie w Pope Town Wadowice z dziewuchami. Andrychów i nynu. A dziś rano w robocie ból wszystkiego, nogi napierniczają, spalona skóra piecze... Dobrze... bardzo dobrze ;)

Dziękuję Asi, Dakocie, Rudej oraz Angiemu za ten nietuzinkowy wypad i do następnego.

Komplet kłamstw fotograficznych po kliku w obrazek:

Obrazek
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 17 czerwca 2013, 19:40

Fajna relacja i jeszcze piwko w nagrodę :spoko: Już mi się tęskni za letnią Babią.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 18 czerwca 2013, 0:00

darkheush, lubię Twoje poczucie humoru! :spoko: Fajna relacja :)
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 920
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 18 czerwca 2013, 0:39

Super, na Babuni byłem 2 lata temu i podchodziłem od słowackiej strony, a tam (na Słowacji) jakieś ludziska ichnie przygotowywały imprezę i ... się taż załapałem na piwko i małe co nieco ...
pozdraw
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 18 czerwca 2013, 7:55

darkheush pisze:Tam siedzi jakiś Słowak z plecakiem pełnym browca i karteczką "Pivo 5 zl".
Kolejny powód by tam wracać ;)

A tak poważnie: ciekawie napisane, z poczuciem humoru i dystansem. Zdjęcia solidne. Więcej takich relacji.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 20 czerwca 2013, 20:50

jak dawno nie widziałam Polonezika :D. Fajnie się czytało :spoko:, choć nigdy nie zrozumiem osób, które dobrowolnie wychodzą :lol: od Markowych-Brony i to lubią :twisted:.
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 20 czerwca 2013, 22:47

Piwo za 5 zeta...na Babiej?? to jak za darmo!!! :D
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 czerwca 2013, 18:35

aniołek pisze:choć nigdy nie zrozumiem osób, które dobrowolnie wychodzą :lol: od Markowych-Brony i to lubią :twisted:.
Musieliśmy, choć mnie cholera brała :P
trotyl pisze:to jak za darmo!!! :D
Zimne w dodatku!!! Więc niemalże w gratisie :jupi:
ODPOWIEDZ