12.06.2013 r. - Z Korbielowa do Korbielowa

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

12.06.2013 r. - Z Korbielowa do Korbielowa

Post autor: Jędral » 12 czerwca 2013, 20:47

Trasa: Korbielów - Łabysówka - Wodospad Sopotnia - Kotarnica - Romanka - Martoszka - Rysianka - Trzy Kopce - Palenica - Munczolik - Pilsko - Miziowa - Korbielów. Jakieś 35 km.
Właśnie tą trasę teraz kończą moi młodzi. Poszli bez staruszka. Złapali bakcyla ? Mam nadzieję, że napiszą relację. :>
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 12 czerwca 2013, 21:02

Pierwsza cześć relacji przywróciła mi wiarę w człowieka. Druga sprowadziła na ziemię.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 12 czerwca 2013, 21:12

zbig9 pisze:Pierwsza cześć relacji przywróciła mi wiarę w człowieka. Druga sprowadziła na ziemię.
Ma jeszcze szanse jutro się zrehabilitować jak dołączy do nas na Błyszcza:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2013, 13:46

Skoro Jędral wątek założył, to aby nie zaśmiecać forum, w tym miejscu będziemy go kontynuować. Dla sprostowania – „staruszek” nie mógł z uwagi na pracę, zaproszenie oczywiście z naszej strony padło.
Do wędrówki tą trasą zainspirował nas PiotrekP postem do Malgo z dnia 27.05.2013r., za co dziękujemy.
Trasa: Korbielów-niebieskim na Przełęcz Przysłopy - czarnym na Uszczawne Wyżne - zielonym do Sopotni Wielkiej (wodospad)-czarnym na Kotarnicę - niebieskim na Romankę - żółtym na Halę Rysianka - czerwonym na Trzy Kopce-niebieskim na Pilsko (po drodze Palenica, Munczolik) - żółtym na Halę Miziową - dalej żółtym do Korbielowa. W sumie ok. 31 km.
Pomysł na trasę zrodził się w niedzielę po wyprawie na Babią od Slanej Vody. W ramach walki z nudą, rozchodzenia i korzystając z urlopu podjęliśmy wyzwanie. Termin padł na środę 12.06.2013r. „Przepowiednie” pogodowe były niezłe. Na meteo widoczne były niewielkie opady ok. 7:00 i 13:00, ale nie przeraziło nas to. „Wróżka” pogodynka działała tym razem, jak w zegarku – niewielkie i krótkie opady w wyznaczonych godzinach.
Z punktu zero, to jest z parkingu w Korbielowie przy Zajeździe „Smrek” wystartowaliśmy ok. 6:30, kierując się na trasę przedstawioną powyżej. Fragment asfaltem, a potem na szlak. W Sopotni pierwszy popas, zerknięcie na wodospad i dalej. Na Kotarnicę podejście zacne, pojawiła się nawet chwila irytacji. Powód - fatalnie momentami oznakowany szlak, być może z uwagi na prowadzoną wycinkę lasu, co niestety spowodowało opóźnienie. Dalsza trasa niezła, zdobywamy kolejne metry i docieramy na Romankę. Idziemy w chmurach, zastanawiając się, czy będzie szansa na jakiekolwiek widoki. Docieramy do schroniska na Hali Rysianka. Czas, aby nogi odpoczęły – robimy zatem dłuższą przerwę i zjadamy zasłużenie ;) fantastyczny żurek i pierogi.
Komu w drogę, temu czas. Ruszamy na Trzy Kopce, aby później wdrapać się na Pilsko. No i udało się – mamy szczyt !! Bez postoju na Hali Miziowej (z wyjątkiem okazania uczucia schroniskowemu psu) dotarliśmy na parking w Korbielowie.
Na trasie błoto – ilość dużo, chmur – też dużo, strumyków spływających szlakiem – sporo, deszczu – niewiele, słońce – czasami, much i komarów - brak, a to duży plus. Najważniejsze, że po drodze nie zaczepił nas żaden miś, bo jak zwykle instrukcja obsługi misia, została w domu (chociaż jeden niegroźny i oswojony brał udział w wyprawie).
Jako amatorzy górskich wędrówek, wycieczkę uważamy za udaną. Zadanie wykonane (31 km, 1880m podejść, 1830m zejść - wg kalkulatora szlaków), wrażenia – niezapomniane :)
Poniżej kilka zdjęć jakości nienajlepszej, ale w tym zakresie również jesteśmy amatorami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2013, 17:37 przez Anonymous, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8714
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 czerwca 2013, 15:07

Ciesze się, że zainspirowałem Was do powtórzenia trasy. My nie weszliśmy na Pilsko. Trasa zacna i dająca popalić. Wielkie :brawo: za wytrwałość.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 13 czerwca 2013, 15:34

Usunęłam wcześniejszą moją prośbę o zmianę ilości zdjęć. Dziękuję za zrozumienie,sorry za zamieszanie, ale Twoje zdjęcia są z zewnętrznego serwera, a tego nie sprawdziłam wcześniej :oops: więc może być ich więcej :) :> tak to jest jak się wcześniej nie sprawdzi.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 czerwca 2013, 19:24

IMPM1980 pisze:31 km, 1880m podejść, 1830m zejść - wg kalkulatora szlaków
Jak na początkujących (a tak zrozumiałam) to imponujące osiągnięcia! :spoko:
Można uznać, że to dobre przygotowanie do uczestnictwa w: viewtopic.php?t=8913 :D

Brawo! I czekamy na dalszy ciąg :)

Wyobrażam sobie, Jędral, jak Cię cieszy ta wycieczka i relacja ;) (sądzę po sobie :))
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 13 czerwca 2013, 20:39

Jolu to moje mlode :jupi: Chwalę się bo jest czym :jupi: :hura:
Jak Ciebie widzę na forum, to też jestem spokojniejszy :>

Najbardziej wnerwiające jest to, że mój młody nie ma wolnych sobót do połowy sierpnia i nie mam z kim chodzić. :(

Ps. Najbardziej podoba mi się 11 fota
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 czerwca 2013, 22:57

Jędral pisze:Jolu to moje mlode :jupi: Chwalę się bo jest czym :jupi: :hura:
Słusznie :spoko: Ja też tak mam :D
Jędral pisze:Jak Ciebie widzę na forum, to też jestem spokojniejszy :>
Dzięki :) Oby tak się dało cały czas :)
Jędral pisze:Ps. Najbardziej podoba mi się 11 fota
A mnie 2.

IMPM1980 - można gdzieś zobaczyć więcej zdjęć?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2013, 0:23

Dziękujemy wszystkim za dobre słowo. Jędral Tobie przede wszystkim. Inspiracje są ważne - przeglądamy na bieżąco.
Naprawdę jesteśmy amatorami. Zdjęcia z zewnętrznego serwera przy następnej okazji (kolejna trasa) - być może w niedzielę.
Awatar użytkownika
mirrors
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 230
Rejestracja: 31 października 2009, 18:07

Post autor: mirrors » 24 czerwca 2013, 1:03

IMPM1980 pisze:Trasa: Korbielów-niebieskim na Przełęcz Przysłopy - czarnym na Uszczawne Wyżne - zielonym do Sopotni Wielkiej (wodospad)-czarnym na Kotarnicę - niebieskim na Romankę - żółtym na Halę Rysianka - czerwonym na Trzy Kopce-niebieskim na Pilsko (po drodze Palenica, Munczolik) - żółtym na Halę Miziową - dalej żółtym do Korbielowa.
Bardzo fajna trasa, można by rzec klasyczna pętla (poza pętlą z Żabnicy Skałki) i gdyby nie masakryczne podejście na Kotarnice, to można by zaliczyć do całkiem przyjemnych wycieczek :>
I te widoki z Majcherkowej :)
IMPM1980 pisze:Jako amatorzy górskich wędrówek, wycieczkę uważamy za udaną. Zadanie wykonane (31 km, 1880m podejść, 1830m zejść - wg kalkulatora szlaków), wrażenia – niezapomniane
I tak trzymać ! :spoko:
ODPOWIEDZ