08.02.2013 r. - Polska, woj. śląskie, pow. Żywiecki, gm. Lipowa, zbocza Skrzycznego - W Wąwozie ...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2013, 8:17

Fajną informację znalazłam na temat wąwozu, nie wiedziałam że są takie magiczne miejsca w Beskidach :)
Wąwóz Skole. Wąwóz ma przebieg NW-SE, o długości ponad 200 m. Krawędzie nierówne. Krawędź SW urywa się pionową skałą o długości 165 m i wysokości w najwyższym miejscu 12 m. Ścianę tworzą ambony i bloki skalne. Krawędź NE jest mniej wyodrębniona i wiele mniej stroma. W wąwozie znajduje się 6 jaskiń i 2 schroniska podskalne. Na uwagę zasługuje Jaskinia w Skrzycznem IX powstała prawdopodobnie na skutek wypłukiwania przez wodę mniej trwałych warstw skalnych. Pozostałe jaskinie i schroniska w wąwozie są wynikiem pęknięć i spiętrzeń bloków skalnych.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2013, 8:24

Ze Skoczowa masz blisko, więc skacz :zoboc: w Beskidy. W najbliższym czasie ruszamy ze Zdziczałym na zbocza Skrzycznego nad Szczyrkiem.
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 14 lutego 2013, 17:22

kasiula, według informacji (jak już pisałem, sprzed ok. 30 lat, więc trochę się mogło zmienić), jakie posiadam to jest tam troszkę więcej schronisk podskalnych (razem z jaskiniami jest ich ok. 12) ;)
Zdziczały pisze:
Czyżbym w Twoim sklepie kupił?
Może nie dosłownie w moim, ale akurat mam wzgląd do zamówień, a nazwisko, miejsce zamieszkania oraz Twój nick na forum, nasunęły mi właśnie myśl, że to możesz być ty ;) Ale ten świat jest mały :)
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2013, 18:17

Tomek, to jak pójdę to się przekonam ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2013, 19:10

Bardzo wciągająca relacja - niczym bagna.
Bardzo ciekawy temat - można czerpać całymi garściami jak rolnik dopłaty.

Aha.
Fajna wycieczka.
Ładne zdjęcia.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 15 lutego 2013, 19:32

Grzegorz pisze: Tilia powiedział/-a:
........a tak poza nawiasem,czemu takie wyrazy oburzenia wszak''winny się tłumaczy''

Dlatego, że ja osobiście juz mam dosyć. Człowiek się stara, traci czas i jeździ po różnych instytucjach opowiadając jaką to fajną grupą jesteśmy. Załatwia gadżety na zjazd, a potem obraz z tego zjazdu w świat idzie jako impreza towarzyska. Niestety nie każdy się zna na żartach naszego Dobromiła - jeśli to oczywiście były żarty. Nie mówię że na forum ma być nudno - ale wzajemne nagonki już mnie wkurzają. Nasze forum czyta masa ludzi z poza naszego grona i od nich tez otrzymuję rózne komentarze.
Dlatego lepiej zawczasu szukajcie sobie nowego admina, bo przynajmniej moja cierpliwość już się kończy.
LEPSZEGO NIE ZNAJDZIEMY I DLATEGO NIGDY DO TEGO NIE DOPUŚCIMY :!:
Grzegorzu,bardzo przepraszam,że tak zabrzmiały moje słowa....źle je wyraziłam..zamysłem było,że nie ma się co tłumaczyć bo przecież nie ma z czego :!: :!:
Fakt to wirtualne gadanie często jest bardziej szkodliwe niż pożyteczne.podczas rozmowy na żywo można się poprawić,wytłumaczyć co się miało na myśli itp. a tu :?: słowo się rzekło i ręka w nocniku :(
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lutego 2013, 11:33

Tilia pisze:a tu słowo się rzekło i ręka w nocniku
Słowo jak słowo :twisted: - ważniejsza w tym przypadku była histeryczna interpretacja :zoboc:

Filanc pisze:Bardzo wciągająca relacja - niczym bagna.
Dlatego mało kto ją przeczytał :aniolek: :zoboc:
ODPOWIEDZ