14.10.2012 r. - Pieniny - W poszukiwaniu jesiennej ciszy

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

14.10.2012 r. - Pieniny - W poszukiwaniu jesiennej ciszy

Post autor: Ptoszek » 16 października 2012, 19:56

Na wycieczkę umówiliśmy się w sobotę wieczorem, uzależniając wyjazd od pogody.
Rano aura nie zachwycała, z jednej strony Nowego Targu padał deszcz, a z drugiej wdzierało się słońce. Jednak my zdecydowanie liczyliśmy na poprawę , i po telefonicznych naradach
wyruszyliśmy do Sromowiec Niżnych aby stamtąd wyjść na Trzy Korony.
Po krótkiej naradzie zdecydowaliśmy się na szlak zielony, który zaczyna się kilkadziesiąt metrów za schroniskiem Trzy Korony
To podejście na szczyt ma nieco inny charakter niż poprzednie - prowadzi niezbyt stromo pod górę, przez większość trasy idzie się cienistym lasem, teraz w jesiennych barwach polecam gorąco, jest co podziwiać.

Obrazek

Jesień jest jednak najpiękniejszym artystą malarzem, kolory zachwycają rekompensując brak widoków.
Na szczyt dotarliśmy po 2 godzinach spokojnego spacerku przerywanego
foceniem i postojem na małe co nieco.

Obrazek

Na szczycie nie było tłumów więc mieliśmy sporo czasu na podziwianie
widoków, a spośród chmurek mieliśmy okazje ujrzeć Tatry,

Obrazek

jednak nie było szału widokowego na co po cichu liczyliśmy.
Halinka bez problemów odgadywała jakie szczyty nam się ukazują.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do samochodu wróciliśmy żółtym szlakiem by odmienić sobie monotonię zejścia.
Polecam gorąco, gdyż zejście przepięknym wąwozem Sopczańskim to był strzał w dziesiątkę. Urokliwe, wapienne skały, leniwie płynący potok, brak ludzi na szlaku i ciekawa, znana nam legenda związana z tym miejscem. To tu ponoć górale uratowali w czasie potopu szwedzkiego Króla Jana Kazimierza.
Wycieczka pozwoliła nam oderwać się od codziennych problemów, i na chwilę zapomnieć o smutkach, a widok na Trzy Korony od strony Sromowiec Niżnych jest zachwycający,
polecamy każdemu.

Obrazek

Obrazek


PS.
Sory za jakość zdjęć, ale nie mogę "normalnie" dodawać zdjęć. Coś mi sie z kompem dzieje.
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 16 października 2012, 20:33

Ptoszek pisze:To tu ponoć górale uratowali w czasie potopu szwedzkiego Króla Jana Kazimierza.
Dokładnie to Kmicic i Kiemlicze z pomoca górali. :D
Ptoszek pisze:Wycieczka pozwoliła nam oderwać się od codziennych problemów
To jest chyba największa zaleta wycieczek górskich.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 16 października 2012, 21:13

W linku poniżej trochę moich zdjęć dla chętnych;
Ptoszki, miło się z Wami wędrowało, dzięki, mam nadzieję na powtórkę.

https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 16 października 2012, 22:21

No no Mireczku widzę,że dobrze Wam zrobiła ta przeprowadzka.....teraz macie blisko do gór....ale pogodę trafiliście jednak :D
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 18 października 2012, 6:06

HalinkaŚ pisze:Ptoszki, miło się z Wami wędrowało, dzięki, mam nadzieję na powtórkę.
Nam Halinko również było bardzo miło. Pewnie że możemy śmigać i co niedzielę :hura:
Chmielo pisze:No no Mireczku widzę,że dobrze Wam zrobiła ta przeprowadzka.....teraz macie blisko do gór
Noo bardzo dobrze, sam widziałeś jakie mamy widoki z okna :zoboc:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 18 października 2012, 8:00

Ładna jesień z naszych Pieninach się rozgościła. Mix skałek i kolorów bardzo ładnie się prezentuje na zdjęciach :spoko:
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 18 października 2012, 9:01

Podkręcasz Ptoszku mój apetyt na góry!! Piękne widoki i kolory, trzeba uskutecznić konsumpcję :pizza:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Vision

Post autor: Vision » 18 października 2012, 11:00

Eh Pieniny... tam to mnie jeszcze nie było, a najbardziej właśnie mnie ciągnie i mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu się uda i na jesień się jeszcze załapię...

A ze zdjęciami... nie przesadzaj... fajne kolorki, dobre są :spoko: i świetnie wykorzystana niedziela :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 października 2012, 10:46

Pieniny widziałem tylko tyle co ze spływu, od dłuższego czasu przymierzam się do wycieczki, jak widzę z relacji warto uderzyć jesienią duzo zalet, spokój na szlakach, super szata jesienna, a jak sie dobrze trafi duża przejrzystość powietrza. Mam tylko pytanie czy 2-3 dni straczą na schodzenie Pienin?
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 20 października 2012, 6:07

Maciej pisze: Mix skałek i kolorów bardzo ładnie się prezentuje na zdjęciach :spoko:
To prawda, nie myślałem że i w Pieninach o tej porze jest tak ślicznie :zoboc:
tidżej pisze:Podkręcasz Ptoszku mój apetyt na góry!! Piękne widoki i kolory, trzeba uskutecznić konsumpcję
Vision pisze:Eh Pieniny... tam to mnie jeszcze nie było, a najbardziej właśnie mnie ciągnie i mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu się uda i na jesień się jeszcze załapię...
Gavlus75 pisze:od dłuższego czasu przymierzam się do wycieczki
To "Ludkowie", ugadywać się co do terminu, zamieszczać zaproszenie i przybywać, ja sie jeszcze raz chętnie wybiore :D
Gavlus75 pisze:Mam tylko pytanie czy 2-3 dni straczą na schodzenie Pienin?
Myślę że na Polskie Pieniny spokojnie Ci czasu wystarczy :zoboc:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 20 października 2012, 21:20

W końcu miałem czas by dodać zdjęcia. Poniżej link do nich.

https://picasaweb.google.com/1092146060 ... iecNiznych#
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
ODPOWIEDZ