29.09.2012 r. - Karkonosze Szrenica - Karpacz

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

29.09.2012 r. - Karkonosze Szrenica - Karpacz

Post autor: olo23333 » 07 października 2012, 20:34

Sobota - 29 września
Chrapka na zrobienie odcinka Szrenica - Karpacz była już od dawna tylko zawsze na przeszkodzie stał problem z transportem aby z Karpacza dostać się do Szklarskiej i zdążyć jeszcze wrócić górami do naszego miejsca pobytu.
Ten mały problem udało nam się przezwyciężyć i w sobotni poranek po śniadaniu udaliśmy się do Szklarskiej - pogoda zapowiadała się bombowo :)
Na Szrenicę wjeżdżamy krzesłem skąd robimy trasę do Karpacza - do Karkonoskiej czerwonym skąd zielonym do Pielgrzymów, potem z Polany drogą Bronka do Białego Jaru.
Od samego rana pogoda rewelacja - niebieskie niebo i parę chmurek z których po południu jednak trochę popadało - deszczyk złapał nas w połowie drogi na Pielgrzymy z Karkonoskiej i towarzyszył do samego końca.
Cała trasa zajęła nam około 7,5 godziny z dłuższym pobytem w schronie na Karkonoskiej gdzie raczyliśmy się Skalakami. Mieliśmy wielką ochotę na czeskie piwo i pierwotnie mieliśmy posiedzieć w Boudzie na przełęczy ale kelner mnie tak wkur.... że poprostu poszliśmy zasilić kiesę naszego polskiego schroniska gdzie obsługa była baaardzo miła i sympatyczna - polecam:)
Poniżej parę fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć, panoram i pare filmików tutaj -> https://picasaweb.google.com/1099028729 ... 9501167074
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 07 października 2012, 21:37

Wow, fantastycznie! :brawo: Brakuje mi do zdobycia właśnie tej trasy w polskich Karkonoszach. Żeby nie było: zdobyłam tam AŻ Śnieżkę ;) i nic poza tym :oops: ale wszelkie relacje z tamtych rejonów bardzo mnie zachęcają do odwiedzenia tego rejonu gór jeszcze raz :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 07 października 2012, 21:48

Malgo2malgo pisze:wszelkie relacje z tamtych rejonów bardzo mnie zachęcają do odwiedzenia tego rejonu gór jeszcze raz :)
Gosia, ja też tak mam od czasu ostatniej wizyty w Karkonoszach pozostał niedosyt. Bardzo miło się ogląda zdjęcia z miejsc już mi znanych bo wracam wtedy wirtualnie w te piękne góry.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 07 października 2012, 23:24

Gratki za fajną trasę. Ja tam będę się kręcił 20-21.10, mam nadzieję na podobne widoki.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 08 października 2012, 7:45

Karkonosze to piękne górki. Bardzo urozmaicone i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Razem ze swoim przeedgórzem oferują wiele wyśmienitych miejsc. Ja polską stronę mam przedeptaną w 100% - był okres że spędzało się tam pare miesięcy w roku:) ale nie znałem strony czeskiej. W tym roku pierwszy raz się tam zapuściłem i powiem że u naszych sąsiadów te góry prezentują się całkowicie inaczej i zrobiły na mnie jeszcze większe wrażenie:)
Nic tylko tam jeździć :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 października 2012, 9:34

Zdjęcia Śnieżnych Kotłów rewelacja. Coś ostatnio zdjęcia z Sudetów powodują u mnie chęć powrotu w te dla mnie słabo znane góry.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 08 października 2012, 10:16

Jeden z moich ulubionych szlaków: Przełęcz Karkonoska - Pielgrzymy (choć przeze mnie częściej pokonywana w odwrotnym kierunku).
Teraz dużo takich mostków na szlaku? Jak ja tam bywałem to nie było wcale, więc jego pokonanie wymagało zawsze improwizacji...

Piękna trasa, piękna pogoda, wspaniały dzień. Pozazdrościć.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 08 października 2012, 11:04

jck pisze:Jeden z moich ulubionych szlaków: Przełęcz Karkonoska - Pielgrzymy (choć przeze mnie częściej pokonywana w odwrotnym kierunku).
Teraz dużo takich mostków na szlaku? Jak ja tam bywałem to nie było wcale, więc jego pokonanie wymagało zawsze improwizacji...

Piękna trasa, piękna pogoda, wspaniały dzień. Pozazdrościć.
Zrobili w paru miejscach takie drewniane "podkładki" i mostki ale za dużo tego nie ma choć tam gdzie zawsze był problem żeby przejść teraz jest ok.
Ten szlak dla mnie też jest jednym z ulubionych chociaż przez ogół turystów trochę pomijany - większość ludzi woli jednak drałować z przełęczy do Słonecznika i potem ewentualnie w dół albo odnowionym zielonym lub przez Pielgrzymy.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 08 października 2012, 12:32

olo23333 pisze:przez ogół turystów trochę pomijany
To pewnie kolejny czynnik dzięki któremu jest lubiany przez nas :)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 08 października 2012, 12:48

jck pisze:To pewnie kolejny czynnik dzięki któremu jest lubiany przez nas
:spoko: , zawsze tam spaceruję cisza i spokój.
Polecam również szlaki po czeskiej stronie tzw. trawersy, cisza i mało turystów.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 08 października 2012, 14:11

PiotrekP pisze:Polecam również szlaki po czeskiej stronie tzw. trawersy, cisza i mało turystów.
Zgadza się. Np. obejście Planu albo Cesta ubocim Stoha. Pusto, piekne widoki.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 10 października 2012, 7:24

jck pisze:
PiotrekP pisze:Polecam również szlaki po czeskiej stronie tzw. trawersy, cisza i mało turystów.
Zgadza się. Np. obejście Planu albo Cesta ubocim Stoha. Pusto, piekne widoki.
Gdzie jest ta Cesta ubocim Stoha?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 10 października 2012, 9:10

olo23333 pisze:Gdzie jest ta Cesta ubocim Stoha?
Z Chalupy na Rozcesti do Spindlerovego Mlyna (tudzież odwrotnie), szlak niebieski. Jako kontynuację można obejść masyw Planu szlakiem żółtym i przez Boude na Plani i Klinove wrócić do Chalupy na Rozcesti.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 10 października 2012, 11:22

olo23333 rozmarzyłeś mnie tymi zdjęciami, widoki cudne!
taki spokój z nich bije... i to bezludzie, wszystko piękne.
jak tam jest w zimie z turystyką pieszą? czy te szlaki są regularnie przedeptywane?? bo dla mnie to zupełnie obcy teren, nigdy nie byłam w Karkonoszach, trzeba będzie to jak najszybciej nadrobić :)
impossible is nothing
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 10 października 2012, 12:16

Beti pisze:jak tam jest w zimie z turystyką pieszą? czy te szlaki są regularnie przedeptywane??
Duża część tych szlaków po ceskiej stronie w zimie jest zamknięta - zagrożenie lawinowe.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ