17.04.2011 - Wschód słońca na Babiej Górze

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

17.04.2011 - Wschód słońca na Babiej Górze

Post autor: adamek » 18 kwietnia 2011, 10:33

Krótka relacja z krótkiego wypadu :)

Kiedy "normalni" ludzie już spali, a co najmniej już zasypiali, nasza grupka: Biru, Katarynka, MałaIwka, Tomek i adamek, wyruszała po północy na podbój najwyższego szczytu Beskidu Żywieckiego - Babiej Góry

Według prognoz pogoda miała być idealna - zero chmur, bezwietrznie !!! (na Babiej bezwietrznie :shock: ) - sprawdziło się :D

O wpół do trzeciej wychodzimy z Przełęczy Lipnickiej. Po drodze szlak oświetla nam wspaniały księżyc w pełni.
Na szczyt docieramy przy pierwszym brzasku. Nie jesteśmy pierwsi, zastajemy już grupkę trzech miłośników wschodów słońca.

Przed godziną 6 ukazuje się wspaniałe słoneczko, rozświetlając niebo i góry wspaniałymi barwami. Tego nie da się opisać, więc zapraszam na zdjęcia ...

Jedyny minusik - Tatry skryły się za chmurami. Lekko zmarznięci (było ok -7 st) schodzimy na popasik do schroniska na Markowych Szczawinach i dalej lajtowym szlakiem na przełęcz.

Dzięki całej ekipie za towarzystwo, szczególnie MałejIwce za pomysł - gdzie na następny wschód? :lol:

linki do fotek:
adamek - https://picasaweb.google.com/adamkostur ... iecien2011#
Katarynka - https://picasaweb.google.com/1031643500 ... hod_042011#
Załączniki
DSCF5155.JPG
(67.66 KiB) Pobrany 1429 razy
DSCF5100.JPG
(56.3 KiB) Pobrany 1429 razy
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2011, 11:00 przez adamek, łącznie zmieniany 1 raz.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 18 kwietnia 2011, 10:52

Było przepięknie, mój pierwszy wschód słońca w górach :hura: bardzo dziękuję całej ekipie :D MałejIwce za pomysł i adamkowi za transport, było rewelacyjnie :D

Link do moich fotek:
https://picasaweb.google.com/1031643500 ... hod_042011#
Awatar użytkownika
pysiek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 363
Rejestracja: 07 października 2010, 8:22

Post autor: pysiek » 18 kwietnia 2011, 11:23

gratulacje za pogodowy strzał w "10-tkę" jak na kapryśną Babią :) Po grudniowej wyrypie teraz wejście to chyba czysty relaks ;) Życzę kolejnych udanych wschodów..byc może zakończonych zachodami :)
"Odwaga to nic innego jak strach,którego sie nie okazuje.."
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 kwietnia 2011, 11:35

Kochani wielkie :brawo: dla całej ekipy, pogoda Wam dopisała, zdjęcia niesamowite.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 18 kwietnia 2011, 12:38

Ale super :!: :!: :!:
Chyba zebrała się cała piątka szczęściarzy :spoko:
Królowa była dla Was bardzo przychylna. Szczerze gratuluję :brawo: :brawo:
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Anonymous

:]]]

Post autor: Anonymous » 18 kwietnia 2011, 12:41

Adam relacja doskonała tak jak cały wypad.Wesoło bylo i przepieknie.Ptaki spiewały ,mróz szczypał a ekipa rozgrzewała po niebo smiechem swiat.I ten księzyc w nocy.Góra płonęła wszystkim kolorami czerwieni.
Kasia swym głosem jak dzwoneczki konkurowala z ptakami a MałaIwka wydelejtowana przez kolano wyjatkowo nie uzyskala statusu szybkościowca
Tomek radzil sobie świetnie i zauwazal całe piekno zimy na kosówce.

Dziękuje Wam ogroniaście i myslę o wschodzie słonca na 3Koronkach.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2011, 14:45 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 18 kwietnia 2011, 14:20

adamek pisze:Po drodze szlak oświetla nam wspaniały księżyc w pełni.
Księżyc oświetlający ośnieżony szlak to cudowne przeżycie! :)

Widziałam wschód słońca na Babiej, ale do mnie ono wyszło w całkiem innym miejscu :shock: :oczynoela: . Zmieniło adres?? :oczynoela:

:lol: :lol: :lol:


Gratuluję wszystkim! :brawo:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 18 kwietnia 2011, 14:26

ciekawe
ale to chyba sprawa pory roku i miejsca wschodu słońca

chyba nie pomyliłem ... słońca z księżycem :breakdance:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 18 kwietnia 2011, 14:32

adamek pisze:ciekawe
ale to chyba sprawa pory roku i miejsca wschodu słońca
Pewnie, Adam! Żarty sobie stroisz ze mnie ;) :D No chyba, że jak piszesz, pomyliłeś słońce z księżycem ;) :lol:

Byłam w styczniu i słońce wschodziło prawie nad Tatrami :) https://picasaweb.google.com/jolaryd/Ba ... 8613917522
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2011, 14:44 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 18 kwietnia 2011, 14:39

Gratulacje dla całej ekipy :7:
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 18 kwietnia 2011, 17:01

Piękna wyprawa. Na taki wschód na Babią można wybierać się co miesiąc. I tak każdy jest inny. :7:
Trzeba koniecznie zaliczyć świt w Niżnych.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 18 kwietnia 2011, 17:14

Zbyszku po niedzieli wiem co Ciebie ciągle ciągnie na wschody. Choć to nie jest mój pierwszy wschód.
zbig9 pisze:Trzeba koniecznie zaliczyć świt w Niżnych.
jestem ZA :spoko:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 kwietnia 2011, 18:21

a jak wyglądało zejście z przełęczy brona do schroniska? bo ostatnio miałem tam masakre
no i wielkie :brawo:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 18 kwietnia 2011, 18:26

pon3ek pisze:a jak wyglądało zejście z przełęczy brona do schroniska?
śniegu jest ok 20cm,
szlak przetarty, miejscami trochę ślisko, ale ogólnie bez kłopotów

można zamiast schodzenia zafundować sobie miejscami zjazd ;) są dobre warunki, choć miejscami wystają większe kamienie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 18 kwietnia 2011, 20:06

adamek pisze:zbig9 powiedział/-a:
Trzeba koniecznie zaliczyć świt w Niżnych.

jestem ZA :spoko:
Ja też jestem za, to było coś pięknego móc obserwować budzący się dzień :D niesamowite wrażenia towarzyszyły też podczas podejścia na Sokolicę w świetle księżyca, On sam pięknie "zachodzi". Trochę za daleko byliśmy od szczytu by móc w pełni zobaczyć to zjawisko, ale to było jak gasnąca latarnia za szczytem również w poświacie pomarańczowo-różowych barw :D
Adam super relacja :) i fotki wspaniałe :D

dziękujemy za miłe słowa :>
ODPOWIEDZ