Śnieżka i okolice

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Pete

Śnieżka i okolice

Post autor: Pete » 03 sierpnia 2007, 15:24

23.07.2007

Karpacz Świątynia Wang - Polana - Samotnia - Strzecha Akademicka - Biały Jar - Kopa - Śląski Dom - Śnieżka - Śląski Dom - Spalona Strażnica -Słonecznik - Pielgrzymy - Polana - Karpacz Świątynia Wang

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Świątynia Wang. Robi ona wrażenie, tylko niestety, żeby zwiedzić ją wewnątrz oczywiście trzeba płacić i to nie małe pieniądze..., więc musimy się zadowolić jej widokiem z zewnątrz. Celem naszej wycieczki była oczywiście Śnieżka, ale po drodze postanowiliśmy zobaczyć piękne karkonoskie skałki jakimi są Słonecznik i Pielgrzymy oraz zajrzeć do najpiękniej położonego (według mnie oczywiście :)) schroniska w Polsce, jakim jest Samotnia.

Droga do Samotni - z pięknymi widokami an śnieżkę i nie tylko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Samotnia, oraz Kotły Małego Stawu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na Białym Jarze

Obrazek

Obrazek

Widok z Kopy na Śnieżkę i rejon Smogorni

Obrazek

Obrazek

Na Śnieżce...

Obrazek

...jak widać tłumy...

Obrazek

Widok na rozległą Smogornię

Obrazek

Kaplica św. Wawrzyńca

Obrazek

Zejście ze Śnieżki

Obrazek

Widoki na szlaki: do Karpacza i graniczny na Przeł. Okraj

Obrazek

Obrazek

Śnieżka z Drogi Przyjaźni

Obrazek

Strzecha Akademicka

Obrazek

I znany chyba wszystkim przepiękny widok z Równi pod Śnieżką na Mały Staw i Śnieżkę

Obrazek

Obrazek

Samotnia - teraz z góry :)

Obrazek

Pielgrzymy i Wielki Staw

Obrazek

Na Słoneczniku

Obrazek

Obrazek

Pielgrzymy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej do Karpacza

Obrazek


Karkonosze to naprawdę przepiękne góry, tylko niestety miejscami bardzo skomercjalizowane (oczywiście okolice Kopy, Domu Śląskiego i Śnieżki) i zdecydowanie mniej osób spotkamy na Słoneczniku czy urokliwych Pielgrzymach.
Muszę jeszcze zwrócić uwagę na fatalnie napisane czasy przejść na szlakowskazach w Karkonoszach. Dla przykładu na Spalonej Strażnicy tablica wskazuje iż na Słonecznik pozostało nam jedynie 15 min. drogi. W rzeczywistości idzie się ponad godzinę dobrym tempem. Podobnie ze Słonecznika na Pielgrzymy – też według szlakowskazów 15 min., a już sama odległość mówi sama za siebie...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 sierpnia 2007, 15:33

Super,super,super.Ostatnio byłem w Karkonoszach 15 lat temu.Muszę naprawić ten błąd.Tylko szkoda że mam tak daleko.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 03 sierpnia 2007, 20:27

Ja to tam byłem jeszcze wcześniej niż Ty mirkow.
Też chciałbym tam wrócić na szlaki, ale jak widzę po zdjęciach to chyba wszystkie już kostką wyłożone :)
Pete, zostało tam jeszcze coś z dzikości gór ? :wink:
No gdzie by iść coby wędrówki ludów nie było...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 sierpnia 2007, 13:58

Piękne fotki ,przypomniały mi zeszłoroczny urlop ,też przeszedłem tę trasę tyle ,że zaczynałem w Borowicach żółtym szlakiem do Polany i dalej jak w opisie a w drodze powrotnej doszedłem do Św. Wang a potem zielonym do Borowic... Nadłożyłem po godzince w każdą ze stron ale po
1... mieszkałem w zacisznym miejscu (Łokietek w Borowicach) i miałem namiastkę szlaków (z Borowic do Karpacza ) gdzie można w ciszy i spokoju podelektować się przyrodą...

2 .. no i noclegi tańsze niż w Karpaczu .

3.. Bliskość wodospadu na POdgórnej !

Tak,że wydaje mi się Króliku ,że byłoby to dla Ciebie dobre miejsce wypadowe....
Pete

Post autor: Pete » 04 sierpnia 2007, 21:34

Podejrzewam, że w okolicy Śnieżki dzikich szlaków nie znajdziesz... Ale same okolice Słonecznika i Pielgrzymów bardzo urokliwe, a mniej ludzi...
Minter

Post autor: Minter » 07 sierpnia 2007, 6:16

Pete pisze:Podejrzewam, że w okolicy Śnieżki dzikich szlaków nie znajdziesz... Ale same okolice Słonecznika i Pielgrzymów bardzo urokliwe, a mniej ludzi...
Ale super pogoda i widoczki. Mnie tylko na Śnieżce martwi ta komercha. Gratuluję wspaniałej wyprawy!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 sierpnia 2007, 6:09

Jak zawsze skałki są super!!! A ten staw wygląda całkiem jak w Tatrach :) Gratuluję tej wyprawy!!!
Gaclan

Post autor: Gaclan » 08 sierpnia 2007, 9:39

Super zdjęcia, zazdroszczę Ci przepięknej pogody. Ja na Śnieżce byłem 2 razy i pogodę zawsze miałem do niczego. Karkonosze są prześliczne, mam nadzieję że jeszcze kiedyś będę miał okazję cieszyć się urokami Śnieżki w jej pełnej okazałości.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 6:08

Jak dla mnie to ta wycieczka była idealna!!! Pogodę miałeś że tylko Ci jej pozazdrościć!!!

PS. Piękny ten stawek :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 16:35

Pete Superasnie, widze że Ci pogoda dopisała
Pete

Post autor: Pete » 09 sierpnia 2007, 17:55

Ogólnie dopisała, tylko strasznie wiało :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2007, 6:02

Pete pisze:Ogólnie dopisała, tylko strasznie wiało :)
Jak to zawsze na tych szczytach :). Ale wyprawę miałeś wręcz boską!!!
ODPOWIEDZ