06.10.2010 Giewont

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

06.10.2010 Giewont

Post autor: Atria » 07 października 2010, 17:28

Trasa: Kuźnice-Polana Kondratowa-Giewont-Dolina Strążyska-Zakopane

Udało mi się wreszcie wykroić dobry, niewakacyjny i nieweekendowy dzień na odwiedzenie przeludnionego Giewontu. Byłam razem z ojcem i bratem, rano powyskakiwały jeszcze różne sprawy, nie wiadomo było czy uda się pojechać, a na żaden inny termin środkotygodniowy nie było szans…Udało się, ale wielka obsuwa czasowa spowodowała powrót dość późny, i np. nie zdążyłam już podejść do Siklawicy, a chciałam.

Od Kuźnic do Polany Kondratowej ludzi praktycznie brak, dopiero pod schroniskiem sporo przesiaduje. Pogoda bardzo ładna, właściwie bezwietrznie i całkiem ciepło. Niestety 15 minut przed Przełęczą Kondracką zaczynają schodzić chmury… :(
Nie wygląda to za optymistycznie, ale liczę na prezent urodzinowy ze strony nieba :D
I niedługo przed samym szczytem zaczyna się pokazywać coraz więcej :> Z Giewontu widok w stronę Zakopanego to mleko absolutne, niektórzy się cieszą, że przepaści nie widać, ja nie za bardzo…, ale czasu na czekanie nie ma jeśli chcemy zejść inną drogą niż przyszliśmy. Trasa piękna, słońce świeci bez przerw, ludzi niemal zero. Niektóre miejsca od północnej strony dość śliskie.
Na Drodze Pod Reglami już prawie całkiem ciemno, żeby jak na mnie przystało utonąć u wejścia do portu zaliczam tam ostrą glebę :lol:
Podaję link do zdjęć:
http://picasaweb.google.com/Atria86/Giewont06102010#
Załączniki
swinka.JPG
(27.62 KiB) Pobrany 678 razy
za szcerbbbb.JPG
(33.92 KiB) Pobrany 679 razy
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 07 października 2010, 18:28

Fajne widoczki,widzę że pogoda dopisała :hura:
Nie wiem czemu, dla niektórych wyjście na Giewont jest przypałowe :ups: -dobrze że łamiesz stereotypy :brawo:
Też muszę się tam wybrać ale w okresie bezstonkowym i w połączeniu z Kopą Kondracką :D

Ps.Oglądałem Cię wczoraj z Koprowego, czyli że tak powiem od tyłu :twisted: .Byłaś taka malutka...
Ostatnio zmieniony 07 października 2010, 18:35 przez Tempy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 07 października 2010, 18:33

Ale ładniutkie zdjęcia. Na początku sporo chmurek, ale na koniec ładnie się rozpogodziło. Kurcze nie wiem kiedy znów się wybiorę w Tatry... oby to było już niedługo :zoboc: Ja na Giewoncie też nigdy nie byłem, zawsze w tatrach byłem w sezonie i te tłumy mnie skutecznie odstraszają...
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 07 października 2010, 18:48

ja też nigdy nie byłam na Giewoncie. Zdjęcia znowu bardzo udane. Prezent ze strony nieba - piękny, gorzej z tym ze strony gleby... ;) A w ogóle to wszystkiego dobrego z okazji urodzin :)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 07 października 2010, 19:36

Giewont po prostu trzeba zaliczyć ;) o tej porze roku nie ma tam już na szczęście takich dzikich tłumów jak w sezonie (jak pomyślę, ile czasu ja tam raz stałam ...)
Widzę, że schodziliście przez Strążyską- ładna trasa. Siklawica nie ucieknie ;)
Zdjęć do wyboru do koloru :D:D:D
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 07 października 2010, 20:26

Jesień powróciła, czas pakować plecak.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 października 2010, 21:02

fajny wypad :), gratuluję a mnie cieszy fakt że śniegu nie wiele i w sobotę Bystra :hura:
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 07 października 2010, 22:03

Tempy dyszel pisze:Oglądałem Cię wczoraj z Koprowego, czyli że tak powiem od tyłu
no wiesz co :twisted: bez uprzedzenia i to jeszcze od tyłu
:twisted:
Rafal pisze:w tatrach byłem w sezonie
ja też zwykle tak bywałam...ale to jesień jest the best :D
malgosiadg pisze:Zdjęcia znowu bardzo udane. Prezent ze strony nieba - piękny, gorzej z tym ze strony gleby... A w ogóle to wszystkiego dobrego z okazji urodzin
dziękuję :> a błoto się już sprało, siniaki w kolorze Moka też się z czasem "spiorą" :lol:
i84 pisze:Widzę, że schodziliście przez Strążyską- ładna trasa
nawet nie podejrzewałam że aż tak :) dobrze że się na nią uparłam :lol:
i84 pisze:Zdjęć do wyboru do koloru
a ile jeszcze poszło do koszaaa :twisted:
zbig9 pisze:Jesień powróciła, czas pakować plecak
No właśnie, zdecydowanie powróciła, oglądając Wasze zdjęcia z weekendu spodziewałam się że dojrzę więcej bieli
kisiel pisze:w sobotę Bystra
życzę pięknej pogody i spotkania wielu rogatek :D
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 października 2010, 22:20

Tempy dyszel pisze:Nie wiem czemu, dla niektórych wyjście na Giewont jest przypałowe -dobrze że łamiesz stereotypy
Może dla niektórych tak jest, ale na naszym forum jest nawet specjalny wątek poświęcony magii Giewontu! viewtopic.php?p=67176&highlight=magia+giewontu#67176

To jeden z moich pierwszych tatrzańskich szczytów, zdobyty całe szczęście w maju, bez tłumów i kolejek.

Atria ależ bogaty spektakl odegrały przed Wami te wszystkie chmurki, chmury i chmurzyska!
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 07 października 2010, 23:14

Jola R pisze:ależ bogaty spektakl odegrały przed Wami te wszystkie chmurki, chmury i chmurzyska!
tak :) i na szczęście scenariusz tego spektaklu zawierał happy end :lol:
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 07 października 2010, 23:17

Jola R pisze:Atria ależ bogaty spektakl odegrały przed Wami te wszystkie chmurki, chmury i chmurzyska!
Na zdjęciach momentami powiało grozą. Wydawało się, że lada moment i będzie burza. Bardzo fajne zdjęcia i wycieczka niczego sobie. A tak na marginesie ja jeszcze też nie byłam na Giewoncie.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 08 października 2010, 9:00

Tempy dyszel pisze:
Ps.Oglądałem Cię wczoraj z Koprowego, czyli że tak powiem od tyłu :twisted: .Byłaś taka malutka...
Trochę nie w temacie, ale jakie warunki są na szlaku na Koprowy? Zastanawiamy się nad niedzielnym wypadem własnie pomiędzy Koprowym a Sławkowskim.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 października 2010, 10:20

Atria,
bardzo piękna wycieczka, tym bardziej, że nie było wielkich tłumów na Giewoncie.
Ja byłem tylko raz na Giewoncie (szedłem z Doliny Małej Łąki) - też w podobnym terminie i bardzo mile wspominam wyprawę.
Latem ze wzgledu na olbrzymią popularnosć należy omijać szerokiem łukiem ten szczyt.

Edit:
tylko dla przypomnienia co działo się np.latem zeszłego roku.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 9.html?i=0
Ostatnio zmieniony 08 października 2010, 13:42 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 października 2010, 13:26

Nie demonizujmy Giewontu, że tłumy i pielgrzymki. Owszem tłumy są latem w późniejszych godzinach. Jednak wystarczy być na szlaku ok. 6 rano i na Giewont docieramy praktycznie w samotności. Oczywiście nie przez Kondradową, tylko Dol. Strążyską lub Małej Łąki. Widoki z tych szlaków na Wielką Turnie, magiczne. Ja będąc w sierpniu na szczycie przed 9.00 zastałem... 5 osób. Schodząc faktycznie ilość ludzi była spora.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 października 2010, 10:28

Jola R pisze:To jeden z moich pierwszych tatrzańskich szczytów
Mój też i właśnie podejściem z doliny Strążyńskiej i do dziś to jest mój ulubiony szlak w Tatrach (właśnie sobie to uświadomiłem :D ).
Fajnie, jak człowiek może się urwać z miasta a Giewont to właśnie taka opcja, więc Atria brawo za decyzje i upór :D ,
Atria pisze:Z Giewontu widok w stronę Zakopanego to mleko absolutne, niektórzy się cieszą, że przepaści nie widać, ja nie za bardzo…,
Oj jest widok, więc masz czego żałować :P
ODPOWIEDZ