Szlakami Gorców

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Pete

Szlakami Gorców

Post autor: Pete » 18 czerwca 2007, 22:50

16.06.2007
)( Przysłop - Podskałki - Gorc Troszacki - Kudłoń - Czoło Turbacza - Turbacz - Hala Długa - Polana Jaworzyna - Gorc - Polana Gorc Kamienicki -Nowa Polana - Rzeki

Wyjście na szlak - 9:30
Powrót na Przysłop - 19:45



Jaworzynka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruderka :)

Obrazek

Obrazek

Polana Podskałki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z Podskałek na Polanę Kudłońską (w tle oczekująca na nas do września Mogielica :))

Obrazek

Polana Kudłońska

Obrazek

Na Gorcu Troszackim

Obrazek

W drodze z Kudłonia na Pustak

Obrazek

Obrazek

Widok z Polany Pustak na Mostownicę i Czoło Turbacza

Obrazek

W drodze na Turbacz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przed Czołem Turbacza

Obrazek

Skałka na Czole Turbacza

Obrazek

Turbacz

Obrazek

Widok ze szczytu Turbacza

Obrazek

Panorama ze schroniska (Tatry niestety za chmurami)

Obrazek

Obrazek

Co to za budynek - chyba nie muszę mówić :)

Obrazek

Hala Długa

Obrazek

Obrazek

Tradycyjny wypas owiec :)

Obrazek

Ostatnie spojrzenie na Turbacz

Obrazek

Obrazek

Polana Jaworzyna z Bulandową Kapliczką (widok na Gorc)

Obrazek

Obrazek

Majaczące w chmurach Tatry

Obrazek

Przy szlaku na Gorc

Obrazek

Gorc z polany Gorc Kamienicki

Obrazek

Widoki z Gorca Kamienickiego (na drugiej fotce Mogielica)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polana Gorc Kamienicki

Obrazek

Baza noclegowa na polanie Gorc Kamienicki (można tam zastać wielki bałagan, ale świetne miejsce noclegowe, wyposażone w piec i a la łóżka :))

Obrazek

Na Świnkówce

Obrazek

Obrazek

Ach, co to był za dzień ;)

Obrazek

Gorce są naprawdę piękne. I mimo, że byłem tam po raz 3, to dopiero teraz dostrzegłem ich swoiste piękno - może to kwestia trasy, bo będąc na Starych Wierchach na rozpoczęciu sezonu turystycznego było zupełnie inaczej, a inaczej jesienią na Turbaczu, kiedy byliśmy dosłownie tylko na chwilę, pomijając Kaplicę Pasterską, bo Pieniny czekały . Na szlakach spotkałem bardzo mało osób - może za wyjątkiem okolic Turbacza, gdzie i stonkę można znaleźć...
Szczególnie spodobała mi się polana Podskałki, gdzie można się poczuć jak na bieszczadzkiej połoninie. Szczególnie, gdy szlaki są prawie puste można poczuć to coś.... czego nie poczuje się np. w wielu miejscach Beskidu Śląskiego, gdzie stonki w brud. No i te szałasy - wiele już w ruinie wspaniale komponują się w gorczańskie polany.
Był to może spory kawałek, no ale czym więcej się ma - tym więcej się chce. Miał być powrót z Turbacza Doliną Kamienicy. Jaworzyna Kamienicka i Gorc nie były w planach. Szykowały się 3 burze, ale wszystkie się jakoś rozproszyły. Pogoda była wprost wymarzona ! A ta zieleń. Tylko szkoda trochę tych Tatr, które się ciągle chowały za chmurami Ale to nic - oznacza to jedynie zaproszenie na kolejną gorczańską wyprawę. Aha i muszę oczywiście podziękować krakowskiemu PTTK za ich "Rajd na raty" - bez nich nie byłoby tej wycieczki na Kudłoń :)
Jedno na co muszę jeszcze zwrócić uwagę to zły czas przejścia podany na szczycie Gorca. Tablica informuje tam, że do Rzek pozostało jedynie 30 min. wędrówki. W rzeczywistości idzie się godzinę dłużej. Nie wiem, czy to wina Rabczańskiego PTTK-u - czy kogoś dowcipnego, kto zamazał jedynkę...

Mam nadzieję, że podczas zlotu klubowego na Mogielicy zahaczymy również i o Gorce :)
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2007, 21:58 przez Pete, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2007, 7:31

Tak , Gorce są cudowne i Twoja relacja też. Z wielką przyjemnością czyta i ogląda się Twoje relacje i aż dziw ,ze masz za sobą już tyle górskich wypraw.
Podziwiam i gratuluję .
MałaBee

Post autor: MałaBee » 19 czerwca 2007, 7:40

:shock: :shock: ale wyprawa. Gratuluję wspaniałych widoków i relacji. Tak trzymaj Pete!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2007, 10:30

relacja super,a co do zdjęć to zwróćcie uwage na zdjecie Mogielicy, na której jak sie wpatrzycie to widać hale - Stumorgową - to na niej planuję ognisko.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 czerwca 2007, 10:50

To będzie gdzie zrobić nasze ognisko :). Piękna relacja i fotki!!!
Pete

Post autor: Pete » 23 czerwca 2007, 21:54

Pisząc relację zrobiłem bardzo wielki błąd. Baza noclegowa leży naturalnie na Gorcu Kamienickim, a nie jak wcześniej pisałem na Nowej Polanie i widoki oczywiście są z Gorca Kamienickiego. Sorry za pomyłkę ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2007, 21:59

Jak dla mnie to zrobiłeś bardzo dobry kawał i to mi się podoba. Dużo ładnych zdjęć zrobiłeś których gratuluję jak i całej wyprawy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2007, 22:07

Bardzo podoba mi się zdjęcie "Tradycyjny wypas owiec" :D. Oj jak ja lubię na takie coś patrzeć!!! Czysta sielanka w górach.
Pete

Post autor: Pete » 23 czerwca 2007, 22:09

Owiec tak na oko 100. Pilnuje ich chyba z 6 psów i 2 baców :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 czerwca 2007, 22:11

I to bardzo lubię patrzeć na ogromną halę z owcami przechadzającymi się po tej hali. Na takie coś mogę patrzeć godzinami i zawsze jak widzę taki wypas to się zatrzymuję i siadam na brzegu hali i odpoczywam podziwiając ten jakże górski widok.
Pete

Post autor: Pete » 23 czerwca 2007, 22:14

Belissima Nic tylko polecić Ci Gorce z Halą Długą :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 24 czerwca 2007, 8:14

Też uwielbiam hale pełne owiec ale z tych zdjęć oprócz tych owiec :) spodobało mi się zdjęcie Polana Jaworzyna z Bulandową Kapliczką (widok na Gorc). Ta zieleń zachęca tylko do kolejnego wyjazdu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 czerwca 2007, 7:44

Kiedy widzisz owce na halach to wiesz że jesteś w górach, dlatego ja też uwielbiam oglądać wypas i baców :D
Sara

Post autor: Sara » 28 czerwca 2007, 6:14

Pete jak fajnie że odwiedziłeś Gorce. Własnie czekałam na relację z tych pięknych gór bo bardzo je uwielbiam. Jak tylko będę miała trochę wolnego pierwsze gdzie pojadę to w Gorce na Sokolicę. Dzięki za fotki.
Pete

Post autor: Pete » 28 czerwca 2007, 15:29

Sara ale o którą Sokolicę Ci chodzi ?
ODPOWIEDZ