Zakopane 29 kwietnia 2010 r. do 3 maja 2010 r.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Zakopane 29 kwietnia 2010 r. do 3 maja 2010 r.

Post autor: Anonymous » 03 maja 2010, 18:27

To był taki "lekki", odpoczynkowy wyjazd, bez jakiegoś większego chodzenia po górach, bo to planuję jak zejdzie śnieg. Do Zakopanego przyjechałam 29 kwietnia, byłam tak około godz. 13:00. Złapałam od razu busa, żeby dojechać na kwaterę. Kiedy się już rozpakowałam nie chciałam marnować dnia bo była piękna pogoda. Poszłam sobie do Doliny Strążyskiej i udało mi się w fajnym świetle zrobić zdjęcia Giewontu. 30 kwietnia wybrałam się do Doliny Chochołowskiej, bo zobaczenie dywanu krokusów było głównym celem wyprawy w góry. Było ich jeszcze dość sporo, ale już trochę przekwitnięte. Zastanawiałam się nad wejściem na Grzesia i weszłam tak mniej więcej do 3/4 wysokości i tam było już dość sporo śniegu, ale takiego zbitego, zlodowaciałego. Wycofałam się, bo wejść to by się tam jakoś weszło, ale gorzej ze schodzeniem bo ślisko. 1 maja wybrałam się na Halę Gąsienicową. Widziałam akcję ratowników TOPR, ale nie wiem dokładnie co się stało, lecieli w stronę Kościelca, a potem Świnicy. Na Hali Gąsienicowej pomyślałam, że pójdę sobie kawałek szlakiem na Kasprowy i tak zrobiłam, patrzyłam na ludzi którzy zjeżdżali jeszcze z niego na nartach.
2 maja wybrałam się nad Morskie Oko, byłam tam nie raz, ale latem. W tym dniu wyglądało jak jedno wielkie lodowisko i nie miało tego swojego morskiego koloru. Następnego dnia, czyli w dniu dzisiejszym, wróciłam sobie autobusem spokojnie do domu, nawet specjalnych korków na Zakopiance jeszcze nie było.
Zdjęcia wstawię później.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 maja 2010, 18:46

tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 03 maja 2010, 19:01

Fajnie, że nie marnowałaś czasu w domu. Na Grzesia mogłaś spokojnie iść. Ten śnieg tylko tak miejscami w lesie zalegał. Jak się wyszło już ponad przełęcz to szlak był już bez śniegu. Krokusy pięknie wyglądają. A na Gąsienicowej byliśmy w tym samym dniu tylko my z Madzią trochę później bo śmigłowiec TOPR-u widzieliśmy jak wracał, a byliśmy wtedy w Jaworzynce. Fotki bardzo ładne, faktycznie Giewont w tym świetle wygląda uroczo :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8715
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 maja 2010, 8:51

Piękne fotki, super wykorzystany czas. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 04 maja 2010, 13:09

Pogoda, jak widzę nie była wcale zła i tłoków nie było. Gratulacje. Widzę, że po dolinkach już się nachodziłaś, teraz czas dołączyć do grupy klubowej i śmigać wyżej.
ODPOWIEDZ