Mleko na Śnieżce - 4.06.2007

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 7:03

Bo jęsli ma to będą 2 śluby bo na Małej Babiej jeden będzie a jak Śnieżka ma też swoją siostrę to Pawlak i Olę na niej ożenimy :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 9:49

czerwiec z pewnością wygląda bardzo pięknie w Sudetach. Skałki połączone z tą zielenią wiosenną tworzą niezapomniany klimat.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 15:21

pewnie Magda masz racje i tj. to co powtarzam - niefajnie edzie jak Bg tak będzie wyglądać, ale co do Snieżki to mimo zabudowy, wyciągu, rdzewiejących drutów i słupów i drogi - jest piękna!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 17:30

Śnieżka jest piękna ale na Babiej podoba mi się to że nie ma tam tych drutów, słupów, wyciągów i obserwatoriów. Za to jest przepiękna dzicz którą polecam wszystkim. I ja też za mlekiem na BG nie przepadam.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 20:41

Sylwia pisze:Ja też Ci gratuluję tego wspaniałego Sudeckiego wyjazdu!!! A ten wodosopad to gdzie jest? Pytam bo mi się podoba :)
Wodospad jest w Velkeý ?py-e. Rzeka o tej samej nazwie 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 20:43

MałaBee pisze:uuuu zimno trochę!!! Piękna druga relacja!!!! A te kropelki wyglądają jak łzy :D. Pięne ujęcia!!! Gratuluję wspaniałego wyjazdu!!!
To zdjęcie podoba mi sie najbardziej... 8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 20:45

Mosorczyk pisze:Bardzo ładna relacja Jask. Nigdy w Sudetach nie byłem, więc nieco przybliżyłeś mi tą piękną krainę.

PS. Statystyki już zaktualizowałem i dziękuję za zauważenie tego błędu.
Szefie, to nie kwestia błędu, to tylko kwestia wzbogacenia statystyk Klubu :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2007, 21:00

Belissima pisze:Śnieżka jest piękna ale na Babiej podoba mi się to że nie ma tam tych drutów, słupów, wyciągów i obserwatoriów. Za to jest przepiękna dzicz którą polecam wszystkim. I ja też za mlekiem na BG nie przepadam.
To fakt i oby z Babią się to samo nie stało. Zna może ktoś historię jak do tego doszło że tak zniszczyli tą Śnieżkę?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 czerwca 2007, 22:35

co do Snieżki to historia jej zagospodarowywania ( lda innych zasyfiania) jest długa, najpierw w XVII wieku postawiono na najwyższej górze Dolnego Sląska i Czech - kaplice św.Wawrzynca -zabytkowa, stoi do dziś i stanowi chyba jedynyw miare ładny obiekt na szczycie - warto wiedzieć ze przez lata czesto jej przedsionek służył turystom za schronienie a nawet nocleg.
Kiedy Karkonosze znalazły sie na terenie Niemiec (zwane Riesengebirge)rozpoczeło sie ich megaturystyczne zagospodarowywanie -od Drezna,Lipska, Berlina i Wrocławia ciagneły powozy a potem pociągi z turystami - zprzez lata coraz liczniejszymi w połowie XIX wieku było ich do 200000rocznie!!! Więc zaczęły pwostawać schroniska(zwane tu BUDAMI), drogi - w 1905 roku wybudowano drogę zw. "jubileuszową" na szczyt- to ta co tnie całe północne i południowe zbocze Snieżki, wcześniej staneło I schronisko.Na początku XX wieku wybudowano drogę grzbietowa przez Karkonosze- od Jakuszyc, przez Szrenice po Łabski Sczyt i od Przeł. Karkonoskiej po schr. nad Wielkim Stawem (dziś go nie ma)oraz od Karpacza przez Równie pod Sniezka na szczyt - od tego czasu Sniezka i całe Karkonosze wyglądają jak oplecione siecią dróg, skrótów i zabudowane BUDAMI, z których nie ma co ukrywać część dziś podupada - znacznie wiecej i znacznie brzydsze stoja i rozsypują sie po stronie czeskiej.(od np. Lucni Bouda)W latach 60-tych XX wieku wybudowano na Snieżce obserwatorium meteo - ot słynne dziś latające talerze - wraz z restauracją i tarasem widokowym. Warto tez wspomnieć o wyciagu z Pecu pod Sniezką (Czechy) który przez Różowa Horę wywoził ludzi na Królową Sudetów - dziś jest on nieczynny (w swej górnej częsci od RóżowejH.)- i pieknie rdzewieje, zaczynając się sypać. Czesi podobno mają urządzenia zlikwidować w celu ochrony Snieżki ale myśle że wcześniej się same rozsypią.
Reasumując zrobiono ze Snieżki wesołe miasteczko (ot po zboczach walają się jeszcze resztki słupów dawnej linii energetycznej, słupki turystyczne, graniczne, jakieś wielkie rury itp.) ale mimo to ma ona w sobie jeszcze!!!!! swój urok. NAPRAWDE POLECAM!!!
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2007, 13:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Pete

Post autor: Pete » 09 czerwca 2007, 20:53

Też jeszcze nigdy nie byłem w Karkonoszach. Podobno jest tam wiele pięknych miejsc ze Śnieżką na czele. Tylko teraz musimy zdecydować , czy nasze spotkanie klubowe odbędzie się w Karkonoszach czy w okolicach Gór Stołowych, bo pomiędzy nimi przecież kawał drogi.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2007, 7:01

Pete pisze:Też jeszcze nigdy nie byłem w Karkonoszach. Podobno jest tam wiele pięknych miejsc ze Śnieżką na czele. Tylko teraz musimy zdecydować , czy nasze spotkanie klubowe odbędzie się w Karkonoszach czy w okolicach Gór Stołowych, bo pomiędzy nimi przecież kawał drogi.
To fakt ale jeszcze dużo czasu mamy więc zaplanujmy te bliższe spotkania :). Nie wiem gdzie jechać bo i Śnieżka i Stołowe są piękne. No cóż zrobimy głosowanie. No ale mamy w planach przejście przecież Szlakiem Sudeckim więc można by to połączyć :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2007, 11:07

Pedros no i wiele innych a Slęża, a Snieżnik, a Błedne Skały, a Skalne Miasto w zczechach oj jest co zwiedzać !!!
Pete

Post autor: Pete » 11 czerwca 2007, 15:10

Nie weźmiemy wszystkiego za jednym razem...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 czerwca 2007, 15:46

na zobaczenie wszytkiego to trzeba mieć z miesiąc a nie majowy weekend
MałaBee

Post autor: MałaBee » 12 czerwca 2007, 7:22

pawelk pisze:na zobaczenie wszytkiego to trzeba mieć z miesiąc a nie majowy weekend
Zachłanność w górach czasem się przydaje :D. Ale przecież Sudety możemy rozbić na parę wypraw. Kto powiedział że wszystko musimy zobaczyć jednego roku?
ODPOWIEDZ