Mleko na Śnieżce - 4.06.2007

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Mleko na Śnieżce - 4.06.2007

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 10:52

Zgodnie z obietnicą przedstawiam relacje (krótko – muszę się z Pragą pożegnać – być może rozszerzę ją troszkę później).
Trasa na Śnieżkę z Velkeý ?py zajmuje według czeskich oznaczeń 9 km i w zależności od tępa, ilości odpoczynków i wykonanych o drodze zdjęć zajmuje od 2 do góra 4 godzin ( przy bardzo wolnym tempie). Podejście można podzielić na dwie zasadnicze części. Pierwsza jest podejście pod R??ová Hore, oraz drugi to po lekkim spłaszczeniu ostateczne, strome podejście pod Śnieżkę. Pierwsza część trasy to wycinek terenu jakby żywcem wyjęty z Beskidów, z tym wyjątkiem że lasy sprawia tutaj wrażenie jakby był starszy od tego beskidzkiego ( nie można tego tłumaczyć wiekiem powstania gór, ale takie odniosłem wrażenie). Druga część szlaku wije się wzdłuż czeskiego wyciągu na Śnieżkę (widać to na jednym zdjęciu – zanim mgła zgęstniała). Na szczęście był to poniedziałek i pogoda też nie rozpieszczała, więc wyciąg był uruchamiany co 2 godziny, wiec jego hałas zbytnio nie przeszkadzał. Zresztą na cały szlaku w obie strony spotkaliśmy tylko dwoje turystów.
Ostatnie 2 km szlaku na szczyt to już tytułowe mleko, więc niestety okazało się, że w dniu dzisiejszym raczej nici z widoków L
Na samy szczycie niestety roiło się od polskich wycieczek, co zaowocowało straszną ciasnota w „restauracji pod obserwatorium”. Po chwilowym odpoczynku i paru rozmowach telefonicznych (korzystając z dostępności polskich sieci) nadszedł czas na sesję zdjęciową i powrót do Upy. Jak widać na zdjęciach mgła bardzo szybko zgęstniała, zaczął padać deszcz i temperatura spadła do 5.5 stopnia ( może jestem dziwny ale lubię w górach takie warunki – one wzbudzają do nich szacunek).
A na dole co raczej nie dziwi, piękna słoneczna pogoda, cóż mogę się w części przychylić do tego co już padło kiedyś na forum – BG 2 ( ale ta uboższa siostra – bo BG jest tylko jedna).
Ogólnie wyjazd bardzo udany – ale na możliwość obserwacji Wrocławia ze Śnieżki muszę jeszcze poczekać.

P.S. Szefie można zmienić statystyki Klubu w odniesieniu do Śnieżki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MałaBee

Post autor: MałaBee » 05 czerwca 2007, 11:12

uuuu zimno trochę!!! Piękna druga relacja!!!! A te kropelki wyglądają jak łzy :D. Pięne ujęcia!!! Gratuluję wspaniałego wyjazdu!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 11:14

Sniezka - Karkonosze - piekne góry, ale coż nie od dziś wiadomo że pogoda to tam zazwyczaj jest delikatnie mówiąc syfna, co zreszta ma swój urok
MałaBee

Post autor: MałaBee » 05 czerwca 2007, 11:18

Pogoda jak pogoda ale te przesolone lasy doslownie nią wypalone :(. Ale za to wodospad piękny!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 11:26

grań karkonoszy - jak dla mnie jesden z cudów Sudetów, poza Szczelincem, Błednymi Skałami, Walimiem, Snieznikiem, Wulkanami- Ostrzyca, Ślężą, PuszcząSnieznej Białki, Stołowymi - jako całościa i pewnie jeszcze by sie kilka znalazło, a każdym razie na pewno Sniezka, kotły, wielki i Mały Staw Karkonoski to jest cudo!!!!
MałaBee

Post autor: MałaBee » 05 czerwca 2007, 11:32

pawelk pisze:grań karkonoszy - jak dla mnie jesden z cudów Sudetów, poza Szczelincem, Błednymi Skałami, Walimiem, Snieznikiem, Wulkanami- Ostrzyca, Ślężą, PuszcząSnieznej Białki, Stołowymi - jako całościa i pewnie jeszcze by sie kilka znalazło, a każdym razie na pewno Sniezka, kotły, wielki i Mały Staw Karkonoski to jest cudo!!!!
Bez atpienia się pod tym podpiszę i dodam że cudem świata są wogóle te Sudeckie skalki których nigdzie indziej w Polsce nie ma a przynajmniej w tak pięknej formie i rozmiarach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 11:34

prawda !!! tam sa prawie wszędzie a dominują w Stołowych (w tym czeskie Skalne Mesto)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 05 czerwca 2007, 11:38

Skalne Miesto jest przepiękne!!! I tam musimy z klubem wyskoczyć w następnym roku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 11:46

W Sudety pojedziemy obowiązkowo bo ta relacja mnie bardzo zachęciła jak i te słynne już skałki. ps. gratuluję udanego wyjazdu!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 11:48

Pikne widoki i relacja, ja wybieram sie na Śnieżkę za 2 tygodnie mam nadzieje ze będzie lepciejsza widoczność, ale utrafić pogode to ciężka sprawa córeczka królowej śniegu jest kapryśna i niedostępna. Pozdrowka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 11:51

Własnie tam jest często problem z pogodą. Ale mamy nadzieję że Ci się uda i zamieścisz nam równie piękną relację :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 12:14

Termit ale wiesz jaka jest radocha jak sie na chwile rozpogodzi i widać cały majestat Karkonoszy - to lepsze niż piekna pogoda
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 12:15

pawelk pisze:Termit ale wiesz jaka jest radocha jak sie na chwile rozpogodzi i widać cały majestat Karkonoszy - to lepsze niż piekna pogoda
Z pewnością. Nigdy tam nie byłem ale musi to być coś równie pięknego jak wypogodzenie na Babiej Górze.
Sylwia

Post autor: Sylwia » 05 czerwca 2007, 14:38

Ja też Ci gratuluję tego wspaniałego Sudeckiego wyjazdu!!! A ten wodosopad to gdzie jest? Pytam bo mi się podoba :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2007, 15:08

jask pisze:A na dole co raczej nie dziwi, piękna słoneczna pogoda, cóż mogę się w części przychylić do tego co już padło kiedyś na forum – BG 2 ( ale ta uboższa siostra – bo BG jest tylko jedna).
Ogólnie wyjazd bardzo udany – ale na możliwość obserwacji Wrocławia ze Śnieżki muszę jeszcze poczekać.
Śnieżkę i BG łączy prawie to samo :D. I z jednej i z drugiej góry widać miasto w tym przypadku Wroclaw dla Śnieżki, Kraków dla Babiej Góry. Wysokością są zbliżone, pogodą tym bardziej i jej zmiennością. Jedynie Śnieżka nie podoba mi się ze względu na jej wielką komercjalizację ale nie znaczy to że widoki są gorsze bo są równie piękne co z BG. Wyprawę oceniam na 6. :)

A i czy Śnieżka ma swoją mniejszą siostrę jak Babia Góra???
ODPOWIEDZ