Szczytnik

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Pete

Szczytnik

Post autor: Pete » 14 maja 2007, 15:48

Dodaję fotki z mojego weekendowego wyjazdu w Kotlinę Kłodzką.
Mieszkałem na górze Szczytnik (589 m.n.p.m.) nad miastem Szczytna. Na Szczytniku wzniesiony jest zamek z pierwszej połowy XIX w. Obecnie mieści sie tam Dom Pomocy Społecznej. Na Szczytniku zbudowany jest również Dom Misyjny (jedną ze swoich siedzib mają tam Misjonarze Św. Rodziny) i Gościniec Misyjny (mała przyjemna knajpka) - Pomiędzy zamkiem a domem misyjnym wzniesiono platformę widokową na stołowogórskich Orlich Skałach ciągnących się wzdłuż Szczytnika
Miałem okazję być w tym miejscu po raz drugi. Odkrywałem tam coraz to nowe skałki. Polecam to miejsce bardzo szczególnie. Szczytnik razem z Orlimi Skałami na pewno zauroczą Was swoim pięknem tak jak ogólnie Góry Stołowe. Na Orle Skały wiedzie niewyraźna ścieżka - trzeba po prostu przejść od parkingu wzdłuż płotu Domu Misyjnego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, 13:30 przez Pete, łącznie zmieniany 1 raz.
Minter

Post autor: Minter » 14 maja 2007, 20:59

Ta sosna nad przepaścią wygląda całkiem jak na Sokolicy. Fajna wycieczka. Gratuluję ci tej ciszy we wspaniałym pieknie Orlich Skał.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 14 maja 2007, 21:01

Zauroczyłeś mnie tymi skałkami Pete!!! Ale miałeś co oglądać!!! Też muszę się tam wybrać KONIECZNIE!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 maja 2007, 21:07

Pete jak piknie nafociłeś a mam pytanie co to jest Obrazek
MałaBee

Post autor: MałaBee » 14 maja 2007, 21:10

Orle skałki :D. Mi się tez podobają. Tam to wogóle te skałki są jakieś piękniejsze i dużo więcej ich można zobaczyć.
Pete

Post autor: Pete » 14 maja 2007, 21:52

Termit - to jest Kalwaria Górska. Stacje drogi krzyżowej są wykute w skałkach. Cała kalwaria prowadzi przez środek lasu. Jak byłem tam ostatnio to słychać było nawet chyba puszczyka :). Uwielbiam to miejsce :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 maja 2007, 22:50

Świetne fotki, pozazdrościć wyprawy i zdjęć.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 maja 2007, 23:49

Pete oczywiście zaliczyłeś egzamin na 6+ szkoda ze nie wiedziałem wcześniej ze tam będziesz to pobuszowalibyśmy razem po tych skałach bo ja mieszkam w Szczytnej. Pozdrowka
MałaBee

Post autor: MałaBee » 15 maja 2007, 7:03

Termit pisze:Pete oczywiście zaliczyłeś egzamin na 6+ szkoda ze nie wiedziałem wcześniej ze tam będziesz to pobuszowalibyśmy razem po tych skałach bo ja mieszkam w Szczytnej. Pozdrowka
Ale się minęliście jak nic :D. Ale egzamin zaliczył na 6!!!! Tylko Pete jakoś się nie chce z nami spotkać :D :D :D.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2007, 10:25

niezłe fotki a mam pytanie - co prawda Szczytnik to nie Szczeliniec ale ciekaw jestem czy w tych labiryntach skalnych spotkałeś jeszcze sniegu, bo na Szczelińcu czy w Błędnych skałach to jeszcze w lipcu bywa
Pete

Post autor: Pete » 15 maja 2007, 16:08

Nie - nie było już nigdzie tam śniegu. Miałem być jeszcze na Błędnych Skałach, ale kręcą tam film i niestety są na razie zamknięte.
Pete

Post autor: Pete » 15 maja 2007, 19:16

Termit no nie żartuj, że jesteś ze Szczytnej. Orle Skały pewnie schodziłeś wzdłuż i wszerz ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 maja 2007, 21:51

Pete
no nie żartuj, że jesteś ze Szczytnej
ale skąd ja mieszkam w Międzyzdrojach pomiędzy Dusznikami Zdrój a Polanicą Zdrój :lol: :lol: :lol: :lol:

a tu mała niespodzianka jak to wyglada z góry

Obrazek
Pete

Post autor: Pete » 15 maja 2007, 22:08

Aż chce mi się tam wracać. To wyjątkowe miejsce :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 maja 2007, 7:36

Nie wątpię. Każde góry są wyjątkowe...
ODPOWIEDZ