Ku Beskidzie Małym

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Pete

Ku Beskidzie Małym

Post autor: Pete » 08 maja 2007, 19:10

3.05.2007

Wycieczka rowerowo - piesza

Chełm Śląski - Kęty - Wilamowice - Porąbka

Porąbka - Hrobacza Łąka - )( U Panienki

Widok z pól rzepakowych w Wilamowicach na Beskid Mały

Obrazek

Obrazek

Widoki z drogi na Hrobaczą Łąkę
(m.in. Żar, Pilsko, Jezioro Międzybrodzkie, Czupel, Babia G.)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hrobacza Łąka i panorama z niej na okolice Bielska B. Na szczycie oczywiście wielu turystów weekendowych, którzy dojeżdżąją na górę samochodem. Jeżeli na jakąś górę prowadzi droga, po której mogą wjechać samochody - wówczas traci ona po części swoją naturalność, dzikość :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na )( U panienki

Obrazek
MałaBee

Post autor: MałaBee » 08 maja 2007, 19:18

No i zapomniałeś Admin dodać o akcencie babiogórskim :P A jednak BG przyciąga niezależnie od miejsca z którego się na nią patrzy :mrgreen: Dużo sobie jeździsz Pete aż Ci zazdroszczę :D

Obrazek
Pete

Post autor: Pete » 08 maja 2007, 19:22

Oj nie tak dużo - to się tylko tak wydaje :D MałaBee- Ty też mozesz na rowerku skoczyć w G. Świętokrzyskie przy wolnej chwili. Nie masz tak daleko :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 08 maja 2007, 19:41

całe 8km mam ale G. Świętokrzyskie to nie BG :P Zresztą ja lubię prawdziwe góry takie jak cały Beskid Śląski, Żywiecki, Makowski, Wyspowy, Sudety i Bieszczady plus Tatry :D :D :D. G. Swiętokrzyskie traktuję raczej jako "górki" i nie dają tej satysfakcji co te "prawdziwe" góry.
Sylwia

Post autor: Sylwia » 09 maja 2007, 7:36

A Twoja relacja jak zawsze bogata w fotki i uboga w opis :mrgreen:. Fajnie się tam miałeś. Podoba mi się a szczególnie to:

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2007, 7:55

Wiosnę to on uchwycił aż tylko się nią delektować!!! Tylko jak zawsze prosimy Cię o jakiś opis :mrgreen:. Widzę że masz ten sam problem co większość z nas. Każdy ma z nas zdjęcia ale jak się zabieramy do pisania to chcemy powiedzieć wszystko naraz i wszystko niewychodzi.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 maja 2007, 17:32

Pete pisze:Oj nie tak dużo - to się tylko tak wydaje :D MałaBee- Ty też mozesz na rowerku skoczyć w G. Świętokrzyskie przy wolnej chwili. Nie masz tak daleko :)
No w sumie to masz blisko, ale jak masz zaliczone Tatry 3 krotnie, teraz góry stołowe, w zimie poszalałeś przy Słowiance no to jeździsz więcej niż my :)
Minter

Post autor: Minter » 10 maja 2007, 7:13

Przynajmniej mamy dużo relacji o każdej porze roku :). Pete gdzie teraz ruszasz??
Pete

Post autor: Pete » 10 maja 2007, 15:59

W ten weekend jadę w moje ulubione Góry Stołowe. Będę mieszkał nad miejscowością Szczytna na górze Szczytnik obok zamku Leśna. To leży na granicy Gór Bystrzyckich i Stołowe, ale będę również na Błędnych Skałach w PN Gór Stołowych. Już się nie mogę doczekać.J
MałaBee

Post autor: MałaBee » 10 maja 2007, 17:09

Ale nie zapomnisz o relacji dla nas i mnóstwa fotek prosimy!!!! :D
Minter

Post autor: Minter » 10 maja 2007, 17:12

Pete pisze:W ten weekend jadę w moje ulubione Góry Stołowe. Będę mieszkał nad miejscowością Szczytna na górze Szczytnik obok zamku Leśna. To leży na granicy Gór Bystrzyckich i Stołowe, ale będę również na Błędnych Skałach w PN Gór Stołowych. Już się nie mogę doczekać.J
:shock: :shock: Góry Stołowe. To ja Cię proszę daj tu dużo fotek bo to są najpiękniejsze góry na zachodzie Polski.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2007, 7:09

Pete tu to wygląda jakbyś w lecie już był:

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 maja 2007, 12:02

A co to za jezioro tam prześwituje???
Pete

Post autor: Pete » 11 maja 2007, 15:30

To Jezioro Międzybrodzkie, jedno z 3 sztucznych, które tworzy Soła. Są jeszcze Żywieckie i Czanieckie. Przez granicę Międzybrodzkiego i Żywieckiego prowadzi przepiękna widokowa droga - chyba najurokliwsza jaką znam w Polsce.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 11 maja 2007, 15:36

Ale ta fotka jest piękna Pete!!! Fajnie uchwyciłeś to jeziorko.
ODPOWIEDZ