Karkonosze - Szwedzkie Skały

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Karkonosze - Szwedzkie Skały

Post autor: Anonymous » 14 października 2009, 11:24

Wycieczkę – ja i moja żona, rozpoczynamy w DW ZORZA, gdzie zawsze nocujemy będąc w Karkonoszach, ponieważ panuje tu cisza i spokój, a właściciele to wspaniali ludzie. Kierujemy się w kierunku wodospadu Podgórnej, później drogami leśnymi docieramy do drogi Sudeckiej, którą wybudowali jeszcze Niemcy, oczywiście pracą więźniów, których wielu zginęło podczas realizacji tej budowy, droga w chwili obecnej jest raczej w złej kondycji, ale da się przejechać, choć my wolimy na własnych nogach. Z drogi sudeckiej odbijamy w górę w kierunku głównego grzbietu karkonoskiego, idąc drogą Chomontową, z której po około kilometrze odbijamy, kierując się w górną część doliny Myi. W związku z tym, iż Szwedzkie Skały nie leżą zbyt wysoko docieramy do nich w niedługim czasie, widok jaki się z nich roztacza jest wspaniały, sporo czasu spędzamy na ich wierzchołku, nie ma co się spieszyć, cisza, spokój, my i góry, po prostu bosko. Szwedzkie Skały to dwie skały pomiędzy, którymi dość stromo opada w dół mało widoczna ścieżka, decydujemy się nią zejść. Tu na dole u podnóża skał, gdzie cichutko szumi potok Myi, wiatr lekko muska drzewa, spędzamy znów sporo czasu, pogoda jest piękna, aż się nie chce wracać. Wycieczka jest bardzo krótka i zajmuje niewiele czasu, tylko my jak zawsze powoli, aby jak najwięcej czasu być z naszymi ukochanymi górami.

Kilka wybranych fotek, reszta na

http://picasaweb.google.com/manfred.tom ... edzkieSkaY#

Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8715
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 października 2009, 11:38

Piękna wycieczka, wiele w Karkonoszach widziałem, ale tam jeszcze nie byłem. Zachęciłeś do odwiedzenie tego pięknego zakątka. Fajne fotki.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 14 października 2009, 12:42

Super wycieczka i równie super fotki. Piękne widoki, gdybym mógł tam być już dziś...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 października 2009, 13:05

No, Manfred , nareszcie relacja :D

Piękna okolica, przypominająca trochę Góry Stołowe, ładnie ją ująłeś na swoich zdjęciach :)
Pozdrawiamy :hej:
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 14 października 2009, 15:28

baaardzo fajnie! kiedyż takie słoneczko było :cry:
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 października 2009, 15:39

Tych miejsc Potrek jest trochę, Karkonosze to piękne góry, ale cały czas człowiek nie może chodzić po tych samych szlakach, choć to akurat tak bardzo nie przeszkadza, dlatego ostatnio spędziłem trochę czasu nad mapą, poszukałem, popytałem i coś mi się udało znaleść. W większości miejsc nie ma szlaków znakowanych ale to akurat żaden problem a nawet zaleta bo nie ma tyle ludzi i w spokoju można sobie dreptać, niektóre miejsca już żeśmy odwiedzili i muszę przyznać, że są one naprawdę bardzo urocze, postaram się umieścić w miarę krótkim czasie relacje.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 października 2009, 15:44

Tom-pi4 zapraszam w Karkonosze, jest gdzie chodzić,

Tak, Jolu dopiero teraz relacja bo jakoś czasu nie było i zawsze coś pilniejszego, ale poztaram się poprawić,

Maga to słońce było 1 września,

pozdrawiam wszystkich dziękuje za ciepłe słowa, przyznam się, że pierwszy raz robiłem relację i trochę się obawiałem jak to wszystko wyjdzie
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 14 października 2009, 16:02

Bajeczne miejsce.
Gratulować pomysłu. :)
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 14 października 2009, 16:29

Manfred pisze:rozpoczynamy w DW ZORZA, gdzie zawsze nocujemy będąc w Karkonoszach
Dasz Manfred namiary na ten nocleg to i ja wdepne z Małą na jakiś weekend do Przesieki fajne miejsce :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 14 października 2009, 16:33

Nieco powyżej Szwedzkich Skał jest dość osobliwa skałka- Słup. Jedna z ciekawszych w Karkonoszach, moim zdaniem.
Kaskady Myi to bardzo urokliwe miejsce, jedno z piękniejszych po polskiej stronie gór.
Bardzo ładna wycieczka.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 października 2009, 19:29

Pewnie Paweł, oto numery telefonów 075 7621285, 503 063 279, a tu masz namiary na ich stronkę
http://www.przesieka.pl/zorza/index.html
z psem nie ma żadnego problemu, jakbyście się wybierali kiedyś to daj znać może uda nam się wygospodarować trochę czsu i też wpadniemu na jakieś wędrówki górskie,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 19 października 2009, 17:43

super te karkonosiki
pzy okazji zagladnolem do reszty galerii, switne zdjecia tam masz :brawo:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
ODPOWIEDZ