O tym jak dopuściły nas do siebie tatrzańskie mnichy...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Pati

O tym jak dopuściły nas do siebie tatrzańskie mnichy...

Post autor: Pati » 22 września 2009, 10:19

O tym jak dopuściły nas do siebie tatrzańskie mnichy...

Termin: 19-20 września 2009

Uczestnicy: RafałS, ja

Sobota

Najpierw pociąg do Krakowa, potem PKS-y i jesteśmy na Palenicy. Doznajemy szoku - kolejka po bilety wstępu do TPN-u wije się na 30 minut... Nagle z samego przodu woła mnie jakiś miły pan z żoną: ,Koleżanko, koleżanko! Niech koleżanka tu podejdzie, stanie z nami w kolejce, widać, że się Ci śpieszy!’ Pytam grzecznie, czy kolega może też się dołączyć i w ten sposób nie marnujemy tam ani minuty. Po rozmowie życzymy Państwu powodzenia w dojściu na noc do stawów (tam mieli iść) i żegnamy się. Że też są tacy turyści jeszcze, aż miło spotkać na swojej drodze! Asfalt do Moka dłuży się, a od Wodogrzmotów do Włosienicy śmierdzi nowością. W podejściu pod ścianę pogoda dopisuje, ciepłe popołudnie, słońce grzeje nasze twarze, aż miło wbić się w ścianę :-) Na drogach działa jeszcze chmara zespołów. My wybieramy Drogę Orłowskiego - jakieś V. Poruszamy się na wyciągach dość szybko i około 18 stoimy na Mnichu. Zbliża się zachód słońca, robimy szybkie zdjęcia i zjeżdżamy. Do podstawy ściany docieramy już po ciemku. Biegiem do schronu i udaje się jeszcze zdobyć upragnione zimne piwo :]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niedziela

Świt zastaje nas już na skrzyżowaniu pod Szpiglasowym Wierchem, jednak wciąż idąc ścieżką uciekamy przed słońcem. Na Przełączce pod Zadnim Mnichem jesteśmy opóźnieni o 30 min. Tam też Raf zostawia na zawsze swój słoik z czerwonym barszczykiem :kukacz: Tak! Musiałam to napisać :lol: Nasza droga to Zachodnia Grań, wycena II z możliwym przejściem za III. Po krótkich wyciągach Zadni Mnich dopuszcza nas do siebie. Jesteśmy sami na szczycie. Szybkie podziwianie widoków i robimy dwa zjazdy, z czego drugi był na wątpliwej jakości hakach... Wytrzymały jednak. Ponieważ czas goni, na przełączce szybko zrzucamy graty i dawaj na dół. Asfalt znów mnie wykańcza, liczę każdy zakręt :/ Na pociąg nie udało się zdążyć, docieramy autokarem do Krakowa. Tam biegiem z językami na wierzchu i... ucieka nam drugi pociąg. Tym razem brakło minuty. Nie ma tego złego, bo trafiamy na kolejny PKS, który wali wprost na DG :-)

Obrazek
To mnie zbiło z nóg:]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przydatny szpej:
kaski, uprzęże, HMS-y, repy, lonża
kości, heksy, friendy
taśmy, karabinki, ekspresy
lina 60m, buty wspinaczkowe

Wyjazd w pełni udany :) Reszta zdjęć:
http://picasaweb.google.pl/PartycjaS2/T ... 1920092009#
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 10:47

Duma mnie rozpiera :-] zdobyliście Mnichy Dwa :) i dobrze bawiliście się beze mnie :P Gratuluję Wam!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 10:49

To widze że Droga do Moka juz w całości czynna, zero problemow z przejsciem ? Gratuluje, i zazdroszczę super zdjęcia :)
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 22 września 2009, 10:53

Z Mnichami nie ma żartów GRATULUJĘ :)
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Pati

Post autor: Pati » 22 września 2009, 10:57

Dziękujemy :)
AniaŻ pisze:dobrze bawiliście się beze mnie
Okrutna!Nie chciała jechać, wolała skały i zawody :P
piotrM pisze:Droga do Moka juz w całości czynna, zero problemow z przejsciem
W tym momencie zero problemów z przejściem, widać, że jeszcze będą remontować fragment Palenica-Wodogrzmoty, ale tu przejście jest przez Roztokę. No i został odcinek Włosienica-Schron, ale ten się trzyma na razie;) Dorożki nie jeżdżą w ogóle...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 11:10

Dziękuje za info :).
al3ksand3r

Post autor: al3ksand3r » 22 września 2009, 17:13

Zazdroszczę Ci. :) Też bym tak chciał. :) Foty rewelacyjne. Pozdrawiam.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 17:40

Wypas zdjęcia :brawo: Szczególnie podobają mi się ciemne sylwetki ludzi na tle jasnego nieba, bomba!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 22 września 2009, 17:45

Macie zdrowie! :spoko:
Podziwiam! :brawo:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 19:58

Gratki wspaniałej wyprawy!
Ja w niedzielę zdobywałem Szpiglasa po sąsiedzku ;)
W drodze do i nad Morskim jeszcze nie widziałem takich pustek :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 19:58

Partycja Pomyliłaś fora? FUT na http://forum.turystyka-gorska.pl/
do działu: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewforum.php?f=11
Kto tu jest MODem? Ja czy Ty? :kukacz:
Pati

Post autor: Pati » 22 września 2009, 20:11

suonecznik pisze:W drodze do i nad Morskim jeszcze nie widziałem takich pustek
Fakt, było wyjątkowo pusto :)
igi pisze:Partycja Pomyliłaś fora? FUT na http://forum.turystyka-gorska.pl/
do działu: http://forum.turystyka-gorska.pl/viewforum.php?f=11
Kto tu jest MODem? Ja czy Ty? :kukacz:
Eeeee tam, nie ma chęci ani czasu na panoszenie się gdzie indziej :D
Wolę startować w konkurencji na Obcego ;-)
Pati

Post autor: Pati » 22 września 2009, 20:16

Jak dla mnie - osoby zajmującej się klimatem - to zdjęcie chmur jest oryginalne, bo bardzo rzadko ten rodzaj chmur (altocumulus stratiformis) występuje w formie pofalowanej (undulatus). A tu wystąpiły dodatkowo podwójnie pofalowane! Czy masz zdjęcie tych chmur jeszcze z innego ujęcia? Z chęcią bym Cię poprosił o przesłanie takowego w pełnych rozmiarach na maila klisowski@gory-szlaki.pl. Dzięki
Wyślę co tam jeszcze znajdę w reszcie fot w pełnym rozmiarze, może coś tam znajdziesz odpowiedniego :)
Dla mnie akurat jako laika te nazwy nic nie mówią, zero rozeznania, Ania by mi się tu przydała :]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 20:18

Partycja pisze:Wolę startować w konkurencji na Obcego ;-)
Znasz to? :D Jaca mnie tym ostatnio rozwalił :)
Ale żal, żeby takie fajowe relacje przepadały :(
Pati

Post autor: Pati » 22 września 2009, 20:25

igi pisze:Znasz to? :D Jaca mnie tym ostatnio rozwalił
Nie, nie znam, mnie się skojarzyło z tego udawanego zdjęcia, a dokładnie z wzoru na kasku:

Obrazek

Chyba mam zrytą psychę...
To mieliście podobny klimat? :D nieźle, nieźle, aż się prosi o szczegóły :D
igi pisze:Ale żal, żeby takie fajowe relacje przepadały :(
Jak znajdę na to czas, to później tam najwyżej zapodam.
ODPOWIEDZ