Żabnica - Słowianka - Romanka - Rysianka (27.12.2006)

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Pete

Żabnica - Słowianka - Romanka - Rysianka (27.12.2006)

Post autor: Pete » 13 kwietnia 2007, 15:22

Szlak rozpoczęliśmy w Żabnicy mijając po drodze beskidzkich koledników - "dziadów" w oryginalnych strojach.
Najpierw udaliśmy się na Słowiankę, idąc piękną śnieżną drogą.
Pogoda była wspaniała

Zmarznięty potok w Żabnicy

Obrazek

Śnieżna, słoneczna droga

Obrazek

Stacja turystyczna na Słowiance

Obrazek

Czekająca nas Romanka

Obrazek

W drodze na Romankę

Obrazek

I tu zaczynają się piękne widoki - Mała Fatra w głębi bodajże

Obrazek

Wspaniała panorama Tatr towarzyszyła nam w wędrówce (widok z Hali Łyśniowskiej)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta mgiełka wygląda jak woda prawda ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pilsko

Obrazek

Jagodzianki

Obrazek

Romanka z Hali Pawlusiej

Obrazek

Na Hali Pawlusiej

Obrazek

Babia Góra

Obrazek

Najpiękniejsza panorama Tatr rozciągała się z Rysianki

Obrazek

Obrazek

Babia Góra i Pilsko razem

Obrazek

Słońce chylące się ku zachodowi

Obrazek

A to już na szlaku do Żabnicy

Obrazek

Mogę powiedzieć, że była to moja najlepsza trasa w 2006 r.
Jeszcze nigdy nie widziałem tak pięknej panoramy Tatr z Beskidów.
Ruch na szlakach był bardzo mały. Spotkaliśmy jedynie 5 narciarzy wspinających się pod Romankę, 3 leśniczych i turystkę schodzącą do Żabnicy. Na Rysiance schronisko puste, a na Lipowską przyjechało tak ok. 15 Słowaków na swoich 8 quadach. Widok ten był smutny :( A ile szumu narobili !!!
Naprawdę polecam tę trasę. Idealny wypad na zimę w Beskid Żywiecki :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 13 kwietnia 2007, 15:25

Toż to przecież GSB i co mówisz że nie :wink:. Piękna trasa i widoczki. Tylko ja bym proponowała zalżyć nowy temat dla Twojej wyprawy bo warto!!!! I znowu te quady z którymi walczymy.....
Pete

Post autor: Pete » 13 kwietnia 2007, 15:27

MałaBee - przecież jest w nowym temacie :D
MałaBee

Post autor: MałaBee » 13 kwietnia 2007, 15:28

u zagapiłam się :oops: :oops: :oops:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2007, 19:28

jestem pod wrażeniem - trasa to 1, zdjęcia 2 - jakby nie patrzeć to porządna beskidzka wyrypa zimowa. Niektóre zdjęcia to sie do galerii nadaja - a w ogóle moze byś sie do Lipnicy z nami wybrał??????? Bedzie górsko, oj bedzie, polecam!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2007, 19:33

i górska watra :mrgreen: kurde że mnie tam nie będzie!!!!
Minter

Post autor: Minter » 14 kwietnia 2007, 8:09

Nie no ta zima w BŻ jest fajowa. Coś dużo nasio forumowicze w zimie po górach łażą. Muszę w końcu i ja zacząć!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2007, 7:54

a co Cię skłoniło żeby zaraz po świętach jechać w góry. Mi się podoba ta cała relacja i pomysł "poświąteczny". Gratulacje!!!
Pete

Post autor: Pete » 15 kwietnia 2007, 9:47

Miałem do załatwienia sprawę w Żywcu, więc trzeba było wykorzystać wspaniałą pogodę :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2007, 10:33

To Ci się udało :wink:. A co punkty zbierałeś w tym Żywcu???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2007, 12:01

Pete jestem pod wielkim wrażeniem. Widzę że lubisz maratony górskie tak jak nasz Admin. Dogadaj się z nim bo on szykuje parodniową wyprawę o której pisał już na forum. I jako klub jedziemy na 2 tygodnie w Tatry w lipcu albo na początku sierpnia. Dołącz do nas :D Nie musisz koniecznie na całe 2 tygodnie ale choć na parę dni to będzie dobrze. Czym więcej nas będzie tym lepiej i weselej. W końcu o to nam chodzi żeby się spotykać w górach.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2007, 19:58

Magda pisze:Pete jestem pod wielkim wrażeniem. Widzę że lubisz maratony górskie tak jak nasz Admin. Dogadaj się z nim bo on szykuje parodniową wyprawę o której pisał już na forum. I jako klub jedziemy na 2 tygodnie w Tatry w lipcu albo na początku sierpnia. Dołącz do nas :D Nie musisz koniecznie na całe 2 tygodnie ale choć na parę dni to będzie dobrze. Czym więcej nas będzie tym lepiej i weselej. W końcu o to nam chodzi żeby się spotykać w górach.
Tak jest Madzia :P. Only góry :mrgreen:!!!! A co do Twojej Słowianki to tu wygląda lepiej niż w relacji Rabka Zdrój - Ustroń. Tam wygląda jakby w niej straszyło a u Ciebie już te duchy wypędzili :mrgreen:
MałaBee

Post autor: MałaBee » 16 kwietnia 2007, 7:33

o tych Tatrach też myślę. Patrzę jak tu pojechać na 2 tygodnie :mrgreen: bo nigdy w Tatrach nie byłam...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2007, 10:56

oj MałaBee ty sie nawet do tego nie przyznawaj że jesce T. nie nawiedziłaś - to jest spora zaległość natychmiast do nadrobienia!!!!
MałaBee

Post autor: MałaBee » 16 kwietnia 2007, 11:10

nadrobimy w lipcu nie martw się...... :wink:
ODPOWIEDZ