1-05-2009 - Tatry Zachodnie - Małołączniak-Kopa Kondracka

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

1-05-2009 - Tatry Zachodnie - Małołączniak-Kopa Kondracka

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 18:47

Wyjazd w piątek 1maja o 3:00 z Bytomia, na trasie sporo aut z calej polski, na parkingu w Groniku koło 6:00, wyjście na szlak przed 7. Pogoda piękna, ludzi prawie w ogóle (w sumie do Małołączniaka 4 osoby widzieliśmy).

Pozostałości po lawinie w Kobylarzowym Żlebie :
Obrazek

Obrazek

Jeden ze stromszych odcinków trasy:
Obrazek

Obrazek

W drodze żlebem udało się spotkać 2 kozice, niestety jakość mojej sigmy 70-300 pozostawia troche do życzenia...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obowiązkowo śniadanko i 'coś' na rozgrzanie:) Słońce też przygrzewało. Za chwile wchodzimy na grzbiet.
Obrazek

Obrazek

Płaty śniegu coraz to mniejsze - grzbiet Małołączniaka.
Obrazek

Szczyt - co za radość :D Do tego baaaardzo silny wiatr.
Obrazek

Obrazek


A po przejściu na Kope Kondradzką ... Pogoda się troszkę zmieniła - tak wyglądał Małołączniak. Przepraszam za brudy na matrycy - już ich nie ma :P
Obrazek


Giewontowcy:
Obrazek

Obrazek

Panoramka z Giewontu na Wysokie i Zachodnie :
Obrazek

Na Giewoncie można się wszystkiego spodziewać :)
Obrazek

Sezon rozpoczęty.... ;/
Obrazek

I na koniec pozostałości lawiny przy Zagonie, musiało być konkretnie :
Obrazek

Całość ok 10h - z wieloma przerwami na opalanie + korkami na Giewoncie :D

Pod koniec dnia pogoda była już świetna, widoczność się poprawiła - Babia w pełnej okazałości. Niestety rano (sobota) lało niemilosiernie więc zmieniliśmy plany (Wołowiec i Rakoń) i ok. 12 byliśmy już w aucie na trasie podziwiając kilkukilometrowe korki do Zakopanego...i szykowaliśmy się na wieczorne odreagowywanie na studenckiej imprezie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 19:02

No po prostu CZAD !!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 19:10

Piękne fotki ( miałem podobną pogodę co ty ), mi po praz kolejny raz nie udało się spotkać rogowatej zwierzyny, a Giewont odwiedziłem dwa dni po Tobie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 19:27

Gratuluje udanej wyprawy no i super fotek.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8714
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 maja 2009, 19:44

Nu super wycieczka i fotki.
Pozdrawiam
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 04 maja 2009, 20:19

Ładnie :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 21:58

Matys pisze:Sezon rozpoczęty.... ;/
No nieźle już tyle osób tam wchodzi... :ha:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 22:28

Matys Panoramka fajowa :)
Matys pisze:Sezon rozpoczęty.... ;/
Dlatego czas mi już iść w słowackie :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 22:35

Matys, ładne zdjęcia, a szczególnie "na wietrze" urzekło mnie najbardziej :) Podejście na Małołączniaka Kobylarzowym to, moim zdaniem, jeden z najpiękniejszych szlaków w Tatrach, a już na pewno polskiej ich części. Świetnie, pozazdrościć wycieczki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 23:16

igi pisze:Matys Panoramka fajowa Matys powiedział/-a:
Sezon rozpoczęty.... ;/


Dlatego czas mi już iść w słowackie
Rohacze w planach :)
Co do Panoramki to testuje nowy program, Autopano Pro , baaardzo zaawansowany, na razie go rozgryzam, chociaz w automacie radzi sobie calkiem calkiem. No i kilkurzedowe panoramki, kuusi kusi :) Jesli jeszcze go nie masz - polecam poogladac.

Tu panoramka 2rzedowa, w sumie 14 zdjęć :

Obrazek

Mooliczek pisze:Podejście na Małołączniaka Kobylarzowym to, moim zdaniem, jeden z najpiękniejszych szlaków w Tatrach
Mooliczek , też urzekł mnie ten szlak, troszkę odludny jak na tatry, przynajmniej jak na weekend majowy :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 23:30

Piknie... ja z ekipą kręciliśmy się po taterkach w okolicy Grzesia i Ornaku.
W sobotę była zdecydowana zmiana pogody. Mgły, chmury i siąpiąca z rana mrzawka, ale za to niedziela odwdzięczyła się pieknymi widoczkami.
Jak przerobię foty to pewnie wrzucę jakąś relację.

P.S. Jakiej używasz Sigmy z APO czy bez?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 23:35

suonecznik pisze:Piknie... ja z ekipą kręciliśmy się po taterkach w okolicy Grzesia i Ornaku.
Mieliśmy plan na Wołowieć przez Rakoń w sobotę,ale zmiana pogody jak mówisz nas zniechęciła..Nic straconego, może w piątek nam się uda.
suonecznik pisze:Jakiej używasz Sigmy z APO czy bez?
z APO. Niestety troche słabo ostrzy (nie kalibrowałem z 20D, a wypadałoby)..
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 maja 2009, 23:41

Matys pisze:Mieliśmy plan na Wołowieć przez Rakoń w sobotę,ale zmiana pogody jak mówisz nas zniechęciła..
To tak jak my, ale skończyło się spacerkiem po Chochołowskiej na Grzesia.
Ale i tak uśmiechy na buźkach były :D
ODPOWIEDZ