Relacja SEVERKA

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Relacja SEVERKA

Post autor: Beti » 23 października 2008, 21:49

Weekend 18-19 październik. Klubowicze (16 +2) umówieni ‘na Severkę’
A konkretnie - Turistická chata Severka - Beskid Śląsko-Morawski, Czechy
Skład ekipy:
Mirek (głównodowodzący)
Turystykon
Tknp
Zanzara (Paulina)
Elik z Tomkiem
Bikmen (Mirek) z żoną Elą
Świstak (Andrzej) z Marzenką
Marynia
Maciek
Doris
Tomko
Gosia
Beti
Mooliczek i Igi

Piątek godz. 21.00. Przyjeżdżam do Krakowa a tam witają mnie strugi deszczu, zaraz potem Maciek i Dorka. Nieźle się zaczyna, a przecież meteorolodzy zapowiadali piękny weekend...
O 6.00 pakujemy się do samochodu a tu niespodzianka - nie działają światła. Maciek kombinuje, kombinuje... i nic, zatem włączamy halogeny i w drogę, oby się nie spóźnić. Odwozimy Dorkę do domu i pędzimy w kierunku Wisły po drodze przypominając sobie o pozostawionej w lodówce kiełbasce na ognisko :oczynoela:
W Wadowicach zgarniamy Świstaków (Andrzeja i Marzenkę) i tu zaskoczenie -jeden średniej wielkości plecak na dwie osoby – mistrzostwo!:) i oni też przypominają sobie o kiełbasce której nie wzięli. Nieźle. :lol:

Pogoda zapowiada się całkiem całkiem... Spodziewamy się nawet słońca!
Po drodze zapowiedź tego co nas czeka – przepięknie kolorowe lasy, i wspaniała widoczność.

Z niewielkim spóźnieniem docieramy na parking PKSu w Wiśle. Są wszyscy za wyjątkiem Tomko, który przez opóźniony autobus ma pół godzinki ‘obsuwy’, za to mamy czas na szybkie zakupy (kiełbaska na ognisko raz jeszcze i inne).
Kiedy pojawia się Tomko, wsiadamy do samochodów i ruszamy w kierunku Jaworzynka Trzycatek. Wyskakujemy z aut, zostajemy na miejscu a kierowcy pędzą do Wisły, żeby zostawić samochody (bo tam nazajutrz mamy schodzić).

Na dobry początek rozsiadamy się w przydrożnej knajpce. Wyciągamy termosy, zamawiamy kawy, herbatki i coś co miało być czekoladą (małe poranne rozczarowanie Eli...), a tknp częstuje nas wspaniałym ciastem pachnącym jabłuszkami i cynamonem...mniam! oczywiście ciastem była szarlotka własnoręcznej roboty. Pyszności (trudno zapomnieć o kociaku który na ciasto – podobnie jak my - miał wielką chrapkę ;).

Po powrocie reszty ekipy (czyli kierowców) ruszamy na Trójstyk.

Pogoda wspaniała. Cieplutkie słońce. Widoczność rewelacyjna. Humory też.

15 minut i jesteśmy na Trójstyku.
Focimy nieco i dalej w drogę zielonym szlakiem w kierunku Hrcawy - tam pierwszy postój i pierwszy cerny Kozel. Przy okazji podziwiamy nowe buty tknp, które wyglądają jak prosto z półki sklepowej ale okazuje się że swoje już ‘przeszły’ (jak to robi – trzeba zapytać osobiście). Zanim opuścimy gościnny lokal głośno zamanifestujemy swoją polskość (przewrócona ławka i strącone kufle - making village? :lol: ) i idziemy dalej.

Idziemy sobie dróżkami zupełnie sami, od czasu do czasu tylko mijając kogoś. Prym wiodą Zanzara, Tomek – mąż Elika i Ela.
Podziwiamy widoczne w oddali Czantorię, Lysą Horę i Wielki Stożek. Wokół nas puste pola i kolorowe lasy. Cisza i spokój. Idziemy i szeleścimy kolorowymi liśćmi którymi usłane są leśne dróżki.
Sielskość w najlepszym wydaniu.
Z małym postojem na drugie śniadanko, dzielnie się kawą, czekoladą i tym co kto zabrał idziemy w kierunku Chaty Girowej. Tam postanawiamy zgodnie, że obiadek skonsumujemy dopiero na Severce, kupujemy drobiazgi dla naszych solenizantek (Zanzary i Mooliczka) i ruszamy dalej.

Idziemy w Kierunku Mosty u Jabłunkowa, po drodze mijamy Ski Areal i kamikadze skaczących na rowerach górskich [aż strach] .

Zatrzymujemy się w indiańskiej Hospodzie u Cherokeze, tknp pokazuje nam ‘łapacza snów’, podziwiamy indiańskie gadżety którymi wypełniona jest gospoda.
Tomek Elika i jeszcze kilka osób biorą się za rozmowy z papużkami, kupujemy kolejne drobiazgi dla dziewczyn i ni stąd ni zowąd witamy Igiego i Moolika. Chwila serdeczności i szybkie ustalenia: oni jadą na Severkę autkiem a my w górę, drogą przez las.

Zatrzymujemy się na chwilę w Skałce gdzie Turystykon idzie po nalepkę M.O.T i już tylko kilka kroków do Schroniska.
Przybywamy ok. 18.00 i wita nas wspaniały widok wielkiego basenu wypełnionego po brzegi... wodą i glonami :lol: (oj długo jeszcze będziemy myśleć że to jest właśnie to zapowiadane jaccuzi).
Inne widoki zasłania mgła, ale co nieco widać, zatem przy pełnej przejrzystości musi być tam naprawdę pięknie (co potwierdza Mirek)
Jest już trochę za późno za zbieranie drewna i ognisko. Pozatym każdy jest głodny więc po zalogowaniu się w pokojach czym prędzej do jadalni po wyprazany syr i inne smakołyki...
W schronisku odnajdują się Igi i Mooliczek, łączymy stoły i zasiadamy... do świętowania urodzin!
Zanzara przynosi wspaniałe ciasteczka – pierożki z marmoladą z róży (wszystko własnoręcznej roboty) a do tego wiśnióweczka. Wręczamy prezenty, wychylamy toast za zdrowie dziewczyn, śpiewamy gromkie sto lat i bez podrzucania przechodzimy do dalszych toastów, i do wspaniałości które Tomek zabrał w swojej piersióweczce (Góralski Czaj?). Smakowało wszystkim co było widać po minach (właścicielka poczęstowana zamacza tylko usta i mówi: dobre, ale... jesus maria ;)).

Temperatura wzrasta, w jadalni cieplutko zatem przenosimy się do drugiej, chłodniejszej sali. Zasiadamy za długim stołem i jeszcze kilka toastów za zdrowie dziewczyn. Na stole pojawia się JELINEK, Mooliczek mówi, że Admin stracił kiedyś dla niego głowę... :lol: :lol:

Wieczór krótki, czas spać, rano pobudka o 6.00 bo wyjście zostało zaplanowane na 7.00.

Rano tknp i zanzara gotują dla wszystkich wodę (wielkie dzięki!), zbieramy się dość szybko i 7.10 rozpoczynamy pośpieszny marsz w kierunku Bocanowic.
Temperatura dość niska, wszyscy w czapkach. Turystykon odłącza się od nas i idzie w kierunku Rajczy (Turystykon napisz jak wrażenia z samotnej wędrówki niedzielnej).
Idziemy lasem, nieco ogołoconym na początku. Później schodzimy w wąską leśną ścieżynę i pojawią się wspaniałe widoki na połacie kolorowych lasów a za chwilę nad naszymi głowami skalne potwory umiejscowione wysoko nad ścieżką.

Przy drodze głównej wiodącej do Bocanowic opanowujemy ciuchcię (znowu Tomek i zanzara – kto pierwszy? Oczywiście Tomek bo usiadł na lokomotywie) i dość szybkim krokiem na pociąg.
Przy okazji bikmen, tknp i ja obserwujemy dziwne zjawisko: szereg drzew ma dziwne ciemne kropki na wysokości ok. 1,5 metra od ziemi, zastanawialiśmy się czy to choroba, czy są wymalowane, ale nie doszliśmy do niczego sensownego.

Idziemy dość szybko.
Przed nami wyłaniają się 2 zakręty i stacja kolejowa Bocanovice – jest już naprawdę blisko. No i wjeżdża pociąg, nieśpiesznie, majestatycznie... a my od niego tak daleko! Mirek biegnie, kolejne osoby biegną a po chwili wszyscy biegną!
Oby zdążyć bo kolejny za dwie godziny...
Jesteśmy już całkiem całkiem blisko kiedy ciuchcia odjeżdża.
Dochodzimy na stację przekonani, że to nie nasz pociąg, że nasz pewnie nadjedzie za chwilę, a tu okazuje się że Mirek trzymał klamkę, ale niestety drzwi otwierały się z drugiej strony. Peron dla wsiadających był z drugiej strony zatem konduktor nas nie widział :(

Zmieniamy plany. Krótki postój i sprawdzanie map. Zanzara proponuje żółtym z Jabłunkowa na Filipkę a my przytakujemy, bo wygląda na to że jest krótszy od szlaku niebieskiego.
Zatem suniemy gęsiego do Jabłunkova drogą główną (w Jablunkovie Tomko zwraca uwagę na dwujęzyczność napisów (polskie i czeskie) a mirek wyjaśnia przy okazji, że 'wywalczyli' to mieszkańcy bo ok. 30 % Jabłunkova przyznaje się do polskich korzeni) a później poszukiwanie szlaku. Miejscowy radzi iść do góry, skręcamy w pierwszą lepszą drogę, dochodzimy do oznakowania i huraaa - jesteśmy na szlaku!!
Wszycy ostro ruszają do przodu, my obstawiamy 'tyły', przy okazji mirek zwraca uwagę na mnogość wieeeelkich mrowisk (naliczyliśmy ich 6 w bardzo bliskiej odległości).

Słońce grzeje aż miło, las kolorowy i znów ‘szeleszczący’.
Jest cudnie.

Mijamy Pensjonat Kostelka i idziemy na Filipkę. Tam rozsiadamy się na dłużej i kolejna porcja czeskich pyszności – obiadek.

Z Filipki na Kolibiska i Mały Stożek.
Finiszujemy!!! :jupi:
Schodzimy do Wisły podziwiając Czantorię i polanę Stokłosica. Robimy zdjęcia. W Wiśle bikmen pięknie dziękuje w naszym imieniu mirkowi za super weekend i trzeba się pożegnać. Część zostaje w kawiarence u Janeczki (to stamtąd te pyszności i wspaniałości na zdjęciach!), reszta po samochody, do samochodów i do domku.

Fajnie było :D
Dzięki wszystkim za uroczy klimat. Mimo że większości z Was nie znałam, od razu dobrze się poczułam w Waszym towarzystwie, nie mówiąc o tym jak miło było znów spotkać tych ‘poznanych klubowiczów’.

Na pewno sporo mi umknęło, obstawiałam w końcu ‘tyły’. Piszcie proszę i uzupełniajcie, będę bardzo wdzięczna ;)


Jeszcze jedno : ktoś wie co to jest?? spotkaliśmy takich kilka, dosłownie 'w drodze' na szlaku

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 października 2008, 14:50 przez Beti, łącznie zmieniany 14 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 października 2008, 21:57

Ale fajna, rzeczowa, zwięzła relacja. pozazdrościc wyjazdu :(
Ale pogratulowac przede wszystkim :)
Beti pisze:Zanim opuścimy gościnny lokal głośno zamanifestujemy swoją polskość (przewrócona ławka i strącone kufle - making village? :lol: ) i idziemy dalej.
Dobre :D
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 października 2008, 22:07 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 października 2008, 22:02

Piękna relacja :)
To zapewne jakiś znak geodezyjny, różowy bo dla geodetek ;). Jeżeli na forum jest jakiś geodeta, geolog, czy geograf (nie pokazując palcem Yat'a) to niech więcej coś o tej różowej mydelniczce opowie :D
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 23 października 2008, 22:20

a tu jeszcze małe uzupełnienie relacji, niestety nie umiałam podłączyć foto do tekstu :( ;(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 23 października 2008, 22:40

igi pisze: różowy bo dla geodetek
:lol: :lol: dobre spostrzeżenie igi
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 października 2008, 22:42

Beti, i pięknie! Zwięźle, rzeczowo i na temat :) a przy okazji - z humorem :) Typuję Cię jako osobę do pisania kolejnych relacji ze zjazdów klubowych :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 października 2008, 23:34

Beti super relacja :!: Przez chwile poczulam sie jakbym tam z Wami znowu byla :)
Mooliczek pisze:Beti, i pięknie! Zwięźle, rzeczowo i na temat :) a przy okazji - z humorem :) Typuję Cię jako osobę do pisania kolejnych relacji ze zjazdów klubowych :D
Popieram :D
Mirek

Post autor: Mirek » 24 października 2008, 0:55

Beti [color=redprzezajefajnosuperaśna[/color] relacja.Zapomniałaś tylko o jednej małej sprawie.A pieczone skrzydełka o których myślałem całą drogę? I w ogóle popieram zdanie większości że w zastępstwie Petego masz pisać relację :hura: :hura: :spoko: I jeszcze raz chcę wszystkim podziękować za zaufanie.Wspaniały klimat zjazdu to wyyyyyyyyyyyy stworzyliście :hura: :twisted: :spoko: Ja tylko byłem wykonawcą technicznym mojego pomysłu :spoko:
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 24 października 2008, 9:23

mirek pisze:A pieczone skrzydełka
kurcze! pieczone skrzydełka.......
oj oj coś mi sie wydaje że sporo mi tu umknęło, po prostu za dużo wrażeń :D
mirek pisze:że w zastępstwie Petego masz pisać relację
alez to jest absolutnie nie do przyjęcia, to był tylko mój jednorazowy wybryk :lol:
Mirek

Post autor: Mirek » 24 października 2008, 9:38

Beti to co umkneło ,uzupełnimy!!!! Chciałem też podziękować za kawę u Janeczki :hura: :hura: :spoko:
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 24 października 2008, 9:53

ładnie napisane, zdjęcia również. naprawdę musiało być fajnie. może kiedyś kiedyś też dojadę
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 października 2008, 11:05

Beti, bardzo fajnie to napisałaś. Rzeczowo, zwięźle a jednoczesnie bardzo przyjemnie sie czyta.:)

Przy okazji; dostałam od Gosi przepis na czekoladowe ciasteczka z chili o których rozmawialiśmy w drodze na Girovą. Chętni na PW. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 października 2008, 11:47

Elik na PW, to Wy lepiej dajcie przepis, na ten spirytus z herbatą, po którym tak wszyscy się otrzepywali :)
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 24 października 2008, 12:01

Elik pisze:Przy okazji; dostałam od Gosi przepis na czekoladowe ciasteczka z chili o których rozmawialiśmy w drodze na Girovą. Chętni na PW
ja chcę!
igi pisze:Elik na PW, to Wy lepiej dajcie przepis, na ten spirytus z herbatą, po którym tak wszyscy się otrzepywali
ja chcę!
:lol:
impossible is nothing
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 24 października 2008, 12:06

Elik pisze:. Chętni na PW.
to ja poproszę parę Ciasteczek na spróbowanie
mogą być tutaj :P2:
igi pisze:przepis, na ten spirytus z herbatą
:
ja wolę jak nasi sąsiedzi : rum z piwkiem :twisted:
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
ODPOWIEDZ