Styria 15-19. 08. 2018 Klettersteig: Kaiser Franz Josef dzień trzeci

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Styria 15-19. 08. 2018 Klettersteig: Kaiser Franz Josef dzień trzeci

Post autor: Dziadek;) » 28 sierpnia 2018, 13:43

Skończyły się żarty i zaczął się dzień próby, ruszamy aby wspiąć się na Klettersteig: Kaiser Franz Josef brzmi dumnie i ma się trochę satysfakcji kiedy tam się człowiek wydrapie :)
Poprzedniego dnia ziarno zwątpienia zostało zasiane w naszych sercach, podejmuję wiec decyzje że odpuszczamy pierwszą ściankę obchodząc ją ścieżką ewakuacyjną :)

Ruszamy :)
Obrazek

Jest to wyprawa z misją :) mamy odświeżyć oznaki obecności Gs-ów na tej ferracie przez wklejenie nowej wlepki :)
Szczerze powiedziawszy nie mam zbyt wielu zdjęć z wejścia ..tam po prostu nie było czasu na ich robienie ! tam się ciężko pracuję przez kilka godzin pnąc się po pionowej ścianie albo ją trawersując,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia nie oddają dokładnie perspektywy wiec dołączę kilka filmików :)







Ten filmik pokazuje ile trzeba włożyć wysiłku na pokonanie niektórych odcinków Franza Josefa stawiam orzeszki przeciwko dolarom że w tamtym momencie Anna przeklinała dzień kiedy na jej drodze pojawił się klub GS :)



Po pokonaniu niewinnie wyglądającego trawiastego zbocza które nas prawie dobiło docieramy do mostu linowego chwilę odpoczywamy i robimy kilka efektownych zdjęć. Wcześniej oczywiście dopełniamy celu misji :)



Obrazek

Obrazek

Obrazek




Jeszcze tylko równie mordercze zejścia jak wejście na ferrate i możemy stwierdzić że Ferata Kaiser Franz Joseph została zdobyta !!! :) powiecie hola hola nie tak szybko nie weszliście na pierwszą jej część :)

A kto powiedział że tego nie zrobiliśmy ??? :)
Jak już pisałem nikt nie lubi porażek.. a Anna ma w sobie gen wojownika :) Ja z kolei potrzebuję partnerki (na ferracie ) która zna swoje możliwości i w nie wierzy, po tym jak sobie poradziła z Franzem wiedziałem że poradzi sobie z pierwszą częścią ferraty :)

Następnego dnia o poranku...... :) Wsiadamy w samochód i kolejny raz pokonujemy 30 km z Palfau do Eisenerz
:D :D :D
Anna tym się różni ode mnie że mi wystarczy powiedzieć że czegoś nie dam rady zrobić :) Annie wystarczy powiedzieć że da to radę zrobić :) no fakt dwa albo trzy razy ale to przynosi zamierzony skutek :)

Tak na śniadanie robimy sobie rozgrzewkę i zaliczamy na jednym wdechu pierwszą część Franza Josefa :) a wracając udaje mi się ja namówić na zalecane w przewodniku skorzystanie z szybszej ścieżki powrotu na dół czyli biegu po piargach :) Polecam szybko łatwo i po chooolernie długim i męczącym zejściu z samej góry ostatni odcinek zbiegany po piargach jest wręcz odpoczynkiem i rozluźnieniem mięśni : )

Moje wykonanie dzień wcześniej, tak na marginesie widać jaki jestem zajechany po wyjściu i zejściu :) mam wrażenie że zejście jest jeszcze bardziej męczące niż wyjście na ferrate .



I Anna wykorzystująca swój narciarski talent :)



Więcej zdjęć https://photos.app.goo.gl/7n1trkfXNbuZR2A38
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: Styria 15-19. 08. 2018 Klettersteig: Kaiser Franz Josef dzień trzeci

Post autor: Kovik » 28 sierpnia 2018, 18:07

Dziewczyna pierwszy raz na żelaznych drogach a Ty ją od razu na "D"? A co niech się hartuje
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Styria 15-19. 08. 2018 Klettersteig: Kaiser Franz Josef dzień trzeci

Post autor: Dziadek;) » 29 sierpnia 2018, 8:47

Kovik pisze:
28 sierpnia 2018, 18:07
Dziewczyna pierwszy raz na żelaznych drogach a Ty ją od razu na "D"? A co niech się hartuje
Przy mnie nie można być mientkim :) Ale daje radę :spoko:
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: Styria 15-19. 08. 2018 Klettersteig: Kaiser Franz Josef dzień trzeci

Post autor: Barbórka » 29 sierpnia 2018, 10:02

Darek, właśnie zdradziłeś sposób na to, jak poznać, przetestować i okiełznać kobietę - jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności :lol: :brawo:

ps. mam nadzieję, że Ania opowie czy się udało :zoboc:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Re: Styria 15-19. 08. 2018 Klettersteig: Kaiser Franz Josef dzień trzeci

Post autor: jck » 29 sierpnia 2018, 12:49

Po poprzednim odcinku byłem ciekaw Waszych wrażeń z tej ferraty. Generalnie, gdzie o niej nie czytałem to ochy i achy... u Was podobnie. A mnie ona się strasznie dłużyła nie serwując w sumie nic specjalnie ciekawego: owszem początkowa ścianka jest dość wyczerpująca, mniej więcej w połowie wysokości przyjemny eksponowany fragment, ale tak poza tym to nic szczególnego. W górnej części mozolne podejście przez łąkę pod skały, trudności wyszukane na siłę, a mostek tylko w formie atrakcji, nie na trasie. Niemniej, cała trasa z dołu robi duże wrażenie.

Dużo więcej pozytywnych odczuć mam po Eisenerzer, który robiliście dzień wcześniej. Co prawda podejście strome, ale sama ferrata logicznie poprowadzona, rzeczywiście łatwiejsza niż KFJ, ale jakoś cieplej ją wspominam.

Obie jednak nijak się mają do położonego po sąsiedzku Kaiserschilda. To klasa sama w sobie.

A ogólnie: gratuluję! Kawał ferraty przeszliście, jeśli to jeszcze początkowe drogi dla Ani to tym większy ukłon z mej strony.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Styria 15-19. 08. 2018 Klettersteig: Kaiser Franz Josef dzień trzeci

Post autor: Dziadek;) » 05 września 2018, 21:07

Kaiserschilda. Kiedy już Ania trochę okrzepnie na ferratach na pewno tam wrócimy :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
ODPOWIEDZ