Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Dziadek;) » 27 sierpnia 2018, 20:45

Ugasiwszy pragnienie doznań i wyzwań na wodzie tą że wodą, w dniu poprzednim :) ruszamy na pierwszą naszą ferratę pierwszą dosłownie i w przenośni, jak do tej pory z Anią przepłynęliśmy wspólnie można powiedzieć że setki km (około 500 ) i wiem czego się można po niej spodziewać na wodzie jeśli chodzi o ferraty te miały być naszymi pierwszymi.. pierwszymi wspólnymi ale nie pierwszymi dla każdego z nas z osobna.
Zaczynamy więc łagodnie od ferraty Eisenerzer Steig – Klettersteig o stopniu trudności D :D ale umówmy się jest to wyjątkowo łatwe D

Pobudka skoro świt i podjeżdżamy z Palfau do Eisenerz Ferata jest mi znana miałem już raz przyjemność :)

Ruszamy

Obrazek

W drodze na ścianę

Obrazek

W dole kopalnia rud żelaza

Obrazek

Mozolne podejście

Obrazek

Startujemy Gdzieś mnie więcej w tamtym kierunku :)

Obrazek

Czyli na tą górkę :)

Obrazek

A przed nami taka oto panorama

Obrazek

Okazuję się że Ani idzie całkiem całkiem :) nawet ma jeszcze siłę i ochotę żartować :)



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szło nam tak dobrze że nim się spostrzegliśmy byliśmy już na szczycie :)


Obrazek

Obrazek

I tutaj popełniłem błąd taktyczny przeceniając nasze możliwości .. ponieważ zejście poszło nam także wyjątkowo sprawnie i szybko został nam spory kawałek dnia do zagospodarowania, wymyśliłem wiec sobie że pojedziemy na sąsiednią ferratę KAISER-FRANZ-JOSEPH KLETTERSTEIG i zrobimy najtrudniejszą na feracie pierwszą ściankę wejściową, kto był ten wie o czym piszę :)
Plan był następujący robimy ściankę a dnia następnego omijamy ją skrótem aby się nie dorzynać na maksa :) plan był prawie doskonały z tym że w mojej pamięci ta ścianka była dosyć trudna ale nie aż tak :) może to upływ czasy czyli starość :)
Ścianka jest króciutka ale cholernie wyczerpujaca :) to jest jakieś 15 minut ostrej jazdy.. ruszam pierwszy Ania za mną ... mniej wiecej w jednej trzeciej ścianki uświadamiam sobie że po całym dniu na sąsiedniej ferracie to nie będzie bułka z masłem :) ja jak ja wiem że za kilka minut będzie po bólu ale Ani odradzam pchanie się do góry Ania z trudem bo z trudem wycofuję się ze ścianki.
Spotykamy się na dole ..nikt nie lubi porażek nawet małych no cóż życie nie składa się z samych sukcesów ;)

Na koniec mały film instruktażowy dla Pań pt Jak nie należy się wspinać i czym to grozi :)
Katarynka i Anita wiedzą o czym piszę :) mam wrażenie że nawet wyglądałyście gorzej a teraz zapraszam na film :)



obiecałem film ale mam tylko zdjęcie :) Film z pierwszej ferraty zdjęcie po dwóch ferratach

Obrazek


No cóż to cena zbierania doświadczeń :)

Wracamy na kemping aby się zregenerować :) i pomimo że mamy ze sobą skrzynkę bardzo dobrych piw jedno miejscowe smakuje nam wyjątkowo :)
Obrazek

A tutaj link do kilku dodatkowych zdjęć https://photos.app.goo.gl/8ycTCT1tPVzjPqrMA
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Roberto
Turysta
Turysta
Posty: 86
Rejestracja: 10 stycznia 2016, 19:44

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Roberto » 27 sierpnia 2018, 21:05

Ja po Kaiser- Franz kilka dni nie mogłem ruszać rękami ,strasznie wyczerpująca ferrata
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Dziadek;) » 27 sierpnia 2018, 21:09

Roberto pisze:
27 sierpnia 2018, 21:05
Ja po Kaiser- Franz kilka dni nie mogłem ruszać rękami ,strasznie wyczerpująca ferrata
No łatwa to ona nie jest :) to D nie bierze się z niczego i właśnie dlatego chciałem ją podzielić .. ale o niej napiszę coś więcej jutro :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: PiotrekP » 27 sierpnia 2018, 21:39

Nie wiem czy A/B bym zrobił, a o D to tylko mogę pomarzyć . Gratulacje i czekamy na dalsze Wasze osiągnięcia.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Dziadek;) » 27 sierpnia 2018, 22:09

PiotrekP pisze:
27 sierpnia 2018, 21:39
Nie wiem czy A/B bym zrobił, a o D to tylko mogę pomarzyć . Gratulacje i czekamy na dalsze Wasze osiągnięcia.
Jakby Ci to w miarę łagodnie przekazać Piotrze ....:) Nie wiem czy wiesz... ale w Szwajcarii Saksońskiej w której organizujesz zjazd także są ferraty a nawet istnieje możliwość zorganizowania spływu i raftingu :) :) :)

Jest tam coś takiego jak Małpie skały :)

A tutaj taki tam link do atrakcji regionu :)
https://www.pojechana.pl/2017/06/saksonia-weekend/
i opis ferraty
http://polaczkropki.pl/2017/06/19/odkry ... a-ferraty/

To tak troche nawiazując do relacji trochę od niej odbiegając :)

Ps i A i B byś zrobił :) i jak znam życie szybko przyszła by ochota na C :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: PiotrekP » 28 sierpnia 2018, 8:41

Spokojnie o spływie myślałem i zaproponuje taki wariant, a o ferratach to jeszcze zobaczymy. Mamy do dyspozycji 3 dni, wszystkiego nie da się zrobić.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Roberto
Turysta
Turysta
Posty: 86
Rejestracja: 10 stycznia 2016, 19:44

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Roberto » 28 sierpnia 2018, 9:20

Na ferratę na Małpie Skały mogę zaprowadzić jak będą chętni. Trochę trudno tam trafić bo nie ma znaków prowadzących do ferratę.
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Dziadek;) » 28 sierpnia 2018, 9:51

Roberto pisze:
28 sierpnia 2018, 9:20
Na ferratę na Małpie Skały mogę zaprowadzić jak będą chętni. Trochę trudno tam trafić bo nie ma znaków prowadzących do ferratę.
No ja chętnie :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Kovik » 28 sierpnia 2018, 18:02

Darek Z pisze:
27 sierpnia 2018, 20:45
Film z pierwszej ferraty zdjęcie po dwóch ferratach

Obrazek
Normalnie jakbym Barbarę widział
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Dziadek;) » 28 sierpnia 2018, 18:07

Kovik pisze:
28 sierpnia 2018, 18:02
Darek Z pisze:
27 sierpnia 2018, 20:45
Film z pierwszej ferraty zdjęcie po dwóch ferratach

Obrazek
Normalnie jakbym Barbarę widział
Ja nie wiem dlaczego one sobie to robią :D może lubią ? a jak człowiek takiej przyrżnie to od razu krzyk że przemoc w rodzinie :D (taki żarcik oczywiście :) )
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: zbig9 » 28 sierpnia 2018, 21:51

Obdukcja i masz go w garści. Żaden sąd nie uwierzy w jakieś ferraty.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Dziadek;) » 29 sierpnia 2018, 9:02

zbig9 pisze:
28 sierpnia 2018, 21:51
Obdukcja i masz go w garści. Żaden sąd nie uwierzy w jakieś ferraty.
A jak Ci się wydaje po co te wszystkie relację ? :) Staram się na maksa uwiarygodnić wersję która mówi że siniaki pojawiły się po ferracie :) :) :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: Barbórka » 29 sierpnia 2018, 9:57

zbig9 pisze:
28 sierpnia 2018, 21:51
Obdukcja i masz go w garści. Żaden sąd nie uwierzy w jakieś ferraty.
i macie odpowiedź :lol:
a tak na poważnie - mój kontakt ze skałami niestety często się tak kończy, to prawda i nigdy nie pamiętam, gdzie się uderzyłam i jak do tego doszło :?: :P
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Styria 15-19. 08. 2018 On i Ona pełen bon ton dziś ferrata wczoraj ponton :) dzień drugi

Post autor: PiotrekP » 29 sierpnia 2018, 10:37

Basiu to adrenalina, myślisz tylko o utrzymaniu się na ścianie, reszta wychodzi potem :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ