Styczniowe Gorce - namiastka zimy

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Re: Styczniowe Gorce - namiastka zimy

Post autor: włodarz » 11 lutego 2018, 12:39

No proszę, niewiele zabrakło Pudelku a dokończylibyśmy naszą dyskusję w pociągu.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Styczniowe Gorce - namiastka zimy

Post autor: zbig9 » 11 lutego 2018, 20:11

Pudelek pisze:
09 lutego 2018, 20:34
Nigdy nie twierdziłem, że odpowiednie odstrzały nie są potrzebne. Natomiast zawsze uważałem, że człowiek musi mieć coś z głową, jeśli sprawia mu przyjemność zabijanie - nieważne czy ludzi czy zwierząt (a któremu myśliwemu nie sprawia?). A cała otoczka, "rytuały", a ostatnio traktowanie lasów i okolic jako prywatnego folwarku to już w ogóle forma degeneracji...
Nic dodać nic ująć.
instagram: @zbigniewzbig984
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Re: Styczniowe Gorce - namiastka zimy

Post autor: włodarz » 12 lutego 2018, 17:53

Trzeba zdać sobie sprawę, że w całym tym zamieszaniu wokół myśliwych chodzi o pieniądze. PZŁ doprowadził do nadmiernego wzrostu populacji dzikiej zwierzyny dla własnej korzyści. Zwierzyna pasie się na prywatnych polach robiąc szkody a PZŁ wypłaca odszkodowania niewspółmiernie niskie do ich rozmiaru. I nie dziwi mnie, że rolnicy zaczęli występować przeciwko myśliwym.
Ale do chóru przeciwników myśliwych dołączyli się różni nawiedzeni obrońcy przyrody nazywając ogół myśliwych mordercami i zabójcami, co jest po prostu niedorzeczne i niezgodne z prawdą.
Nie widzę też podstaw by negować tradycję łowiecką. Przywołany w dyskusji pokot, zgodnie ze Zbiorem zasad etyki i tradycji łowieckich to, cytuję:
" tradycyjny zwyczaj zakończenia łowów, wyrażający szacunek myśliwych dla upolowanej zwierzyny. (pogrubienie moje)Upolowana zwierzyna na miejsce pokotu zwożona lub znoszona jest z należnym poszanowaniem.
Miejsce pokotu powinno być uprzednio przygotowane, wyścielone gałązkami iglaków, trzciną lub innymi dostępnymi w danym miejscu gałązkami."
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Re: Styczniowe Gorce - namiastka zimy

Post autor: Pudelek » 13 lutego 2018, 20:14

włodarz pisze:
11 lutego 2018, 12:39
No proszę, niewiele zabrakło Pudelku a dokończylibyśmy naszą dyskusję w pociągu.
haha, a jak spacerowicze weszli do pociągu to się zastanawiałem, czy to czasem nie Ty i nie dostanę zaraz z kijka albo raczka :lol: obawiam się jednak, że trasa była zbyt krótka na taką dyskusję ;)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
ODPOWIEDZ