Beskid Mały 4-5.07.2017

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Beskid Mały 4-5.07.2017

Post autor: goska » 05 lipca 2017, 16:55

Wybieram się z Gosią w Beskid Mały. Początkowo miał to być szlak w okolicach wielkiej Raczy , ale skusiłam Gosię dziczą i pada na Beskid Mały.
Planujemy przejść od góry Żar do Potrójnej. Z Krakowa jadę do Żywca bilet 19 zł tu spotykam się z Gosią i autobusem nr 17 ruszamy do Międzybrodzia Żywieckiego. Wysiadamy pod kolejką i ruszamy pieszo wzdłuż kolejki do góry. Po drodze lekko kropi. Na górze nieciekawa i rozbudowana infrastruktura . Dalej ruszamy czerwonym szlakiem, nazwałyśmy go szlak ławeczkowym , bo za każdym niemal rogiem były ławeczki w uroczych miejscach. Gdzieś w lesie siedząc na pniu jemy śniadanko. Jest pusto, tylko ptaki słychać. Na całym szlaku mijamy tylko kilkoro ludzi. Droga wiedzie raz w górę , raz w dół , mijamy kolejne szczyty, trasa jest piękna, czasami idzie lasem z oknami widokowymi, czasami pięknymi polanami. Na naszej drodze napotykamy też wypasiony Hotel nad przełęczą Kocierską z restauracją , agua parkiem, jest park linowy dla dzieci i dorosłych, no i można tu dojechać samochodem.Nie korzystamy z tych luksusów , jedynie odpoczywamy chwilkę , do celu mamy ok 1h ,ale ponieważ mocno zeszłyśmy w dół , to teraz trzeba nadrobić. Dochodzimy wreszcie do szczytu Potrójnej, zachodzimy do chaty , gdzie wita nas mila gospodyni. Jesteśmy jedynymi gośćmi , w tygodniu nikogo tu nie ma. Cisza i spokój. Nocujemy w tej oazie spokoju, a wcześniej wylegujemy się na trawie. Rano udajemy się czarnym szlakiem i schodzimy przy kolejnym hotelu ze spa Czarnym Groniu w Rzykach. Tu łapiemy busa do Andrychowa koszt 2,50 , na dworcu przesiadamy się w kolejne busy. Ja mam prosto do Krakowa za 11 zł
Piękny i ciekawy szlak na całodniową wycieczkę.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pPeGRTUVFB
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Beskid Mały 4-5.07.2017

Post autor: PiotrekP » 05 lipca 2017, 20:55

Fajnie tak połazić po Beskidzie. My też na Potrójnej spaliśmy i cała chatka była do naszej dyspozycji. SPA na Przełęczy nas odstraszyło bardzo, wodę chcieliśmy kupić to tylko była w małych szklanych butelkach, a na Górze Żar za 1/2 litra wody "tylko" 3.50, zupełnie za darmo rozdają :).
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: Beskid Mały 4-5.07.2017

Post autor: Darek » 05 lipca 2017, 20:56

Nie ma to jak góry w środku tygodnia :) .
Bardzo fajna trasa, dawno już tamtędy nie szedłem. Muszę coś niebawem zaplanować w tym rejonie.
Zachęcająco wygląda ta chatka na Potrójnej. Czy serwują tam też jakieś jedzonko ?
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Beskid Mały 4-5.07.2017

Post autor: PiotrekP » 05 lipca 2017, 21:22

Z tego jak byliśmy to nie, tylko napoje ciepłe i zimne. W tygodniu to zwyczajowo jesteś sam i co przyniosłeś to zjesz.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: Beskid Mały 4-5.07.2017

Post autor: Darek » 05 lipca 2017, 21:39

PiotrekP pisze:
05 lipca 2017, 21:22
W tygodniu to zwyczajowo jesteś sam i co przyniosłeś to zjesz.
I dlatego jeżeli się wybiorę, to w tygodniu właśnie :)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Re: Beskid Mały 4-5.07.2017

Post autor: goska » 05 lipca 2017, 22:01

Jedzonka nie ma tylko napoje , ale kuchnia w pełni wyposażona do dyspozycji.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: Beskid Mały 4-5.07.2017

Post autor: Han-Ka » 06 lipca 2017, 8:53

W zeszłym roku odwiedziłam chatę na Potrójnej "przechodem" ;) , moim celem był wtedy Leskowiec z noclegiem w schronisku. W drodze powrotnej zaszłam do chatki pod Potrójną, gdzie również mi się podobało. Szkoda, że w żadnej z nich nie zatrzymałam się na dłużej, ale w obu wypiłam lokalną herbatkę :) .
Jeśli znowu wybiorę się w Beskid Mały, to koniecznie na początkowy odcinek MSB od Straconki do węzła z niebieskim szlakiem pod Wielką Cisową Grapą. Stąd można zejść do zapory w Tresnej. Plan jest, ale na razie brak terminu realizacji :( .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
ODPOWIEDZ