Betlejem 10.2016 - opowieści zza murów getta

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Re: Betlejem 10.2016 - opowieści zza murów getta

Post autor: buba » 26 grudnia 2016, 19:25

Pudelek pisze:Wschód ani południe również czystością nie grzeszą :P Choć ponoć na Białorusi jest bardzo czysto.
Tak ogolnie to ja nie lubie zachodnioeuropejskiego pojecia czystosci, ktore kojarzy mi sie raczej z dazeniem do sterylnosci i polewania wszystkiego smierdzaca chemia. Bardzo odpowiada mi poziom czystosci Ukrainy, Gruzji, Armenii czy krajow bylej Jugoslawii. Tam jest wlasnie tak ze czuje sie dobrze. Tak jak bylo i u nas jeszcze w latach 90tych, tak normalnie...
Natomiast Albania byla dla mnie juz syfem ktory mi przeszkadzal, draznil i wywolywal pewien niepokoj ze zaraz zlapie jakas dzume ;) W tym sensie ze lubie niekoszona trawe, zarosle krzakami i chwastami skwery, zasypane liscmi chodniki, zablocone, zakurzone samochody, okopcone piece i stary stol starty szmatka.. Nie lubie natomiast wszechobecnych pryzm odpadow o woni rozkladajacych sie zwłok i wdeptywania w ludzkie odchody w srodku miasta (w psie tez nie lubie zeby byla jasnosc ;)
O Bialorusi juz slyszalam ze to troche inny wschod niz mialam okazje dotychczas poznac- coz -mam nadzieje ze sie przekonam juz w nadchodzacym roku :D

A w tym co piszesz o dzielnicach muzulmanskich cos musi byc- w Albanii zawsze naraz pojawial sie smrod nadpsutej padliny, kupy pod nogami i zakwefione baby....
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Re: Betlejem 10.2016 - opowieści zza murów getta

Post autor: Pudelek » 27 grudnia 2016, 11:37

Każda skrajność jest zła ;) W takim Luksemburgu widziałem czystość wręcz sterylną, w niemieckich miastach normalny porządek zakłócany przez "migrantów". Szwecja jest generalnie czysta poza dużymi miastami, bo w tych ciapaci robią swoje. Ale już Dania taka nie jest, mimo, że kiedyś z tego słynęła. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Chyba faktycznie gdybym chciał pokazać przykład kraju który mi pod względem najbardziej odpowiada to byłaby Serbia i Macedonia. Jest bałkański burdel ale nie syf.
A w tym co piszesz o dzielnicach muzulmanskich cos musi byc- w Albanii zawsze naraz pojawial sie smrod nadpsutej padliny, kupy pod nogami i zakwefione baby....
a to jest najciekawsze, że ja chyba w Albanii nie widziałem kobiet w chustach! Może jakieś staruszki, ale to raczej z przyczyn wiekowych, a nie religijnych. Za to w Kosowie i w Macedonii wśród tych samych Albańczyków chusta była modna i włosy zakryte znacznie częściej! W sumie w Albanii jakoś ten syf też mnie nie przytłaczał, albo miałem szczęście, albo się oswoiłem ;)

Ale trochę tu zeszliśmy z tematu Betlejem, choć też w religii ;)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Re: Betlejem 10.2016 - opowieści zza murów getta

Post autor: Malgo » 18 stycznia 2017, 20:48

Chciałabym kiedyś zwiedzić Betlejem, ale z tyłu głowy mam lekkie obawy co do bezpieczeństwa. Darku, jeszcze wspominałeś, że Izraelczycy potraktowali Was gazem, nie brzmi to zachęcająco. Zawsze chętnie przeczytam relację stamtąd albo obejrzę odcinki Cejrowskiego z Jerozolimy ;) ale nie jestem pewna, czy kiedykolwiek tam pojadę.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
ODPOWIEDZ