09.01.2015 - Góry Suche - Zimowy spacer z pięknymi widokami.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

09.01.2015 - Góry Suche - Zimowy spacer z pięknymi widokami.

Post autor: PiotrekP » 11 stycznia 2016, 16:28

Nadszedł czas, aby rozpocząć nowy sezon górskich wycieczek. W sobotę spacerowaliśmy z Dorotką po głównym grzbiecie Gór Suchych.

Obrazek

Na wycieczkę wychodzimy z Sokołowska i idziemy do niebieskich znaków. Szlak wchodzi w las i pnie się ostro pod górę po stokach Włostowej. Po drodze mijamy urocze ruiny XIX - wiecznego zameczku Friedenstein.

Obrazek

Spomiędzy drzew mamy panoramę m in. na Kotlinę Sokołowską i otaczające ją góry.

Obrazek

Podążamy dalej i zdobywamy spłaszczony i wylesiony wierzchołek Włostowej (905 m).

Obrazek

Oczom naszym ukazuje się Ruprechtícký Špičák(880 m), na którym stoi wieża widokowa i czeskie Javori hory.

Obrazek

Następnie schodzimy ku przełęczce, która rozdziela stożki Włostowej i Kostrzyny. Przechodzimy obok czerwonobrązowych skał wulkanicznych i za znakami podchodzimy na kolejną z rzędu stożkową kulminację grzbietu Gór Suchych.

Obrazek

Na Kostrzynie (906 m) znajduje się punkt widokowy m in. na Góry Wałbrzyskie, Suche, Masyw Lesistej, Dzikowca i na Bukowca.

Obrazek

Dalej przed nami zejście stromą ścieżką i następne ostre podejście na ostatni wierzchołek masywu. Na przełęczy przystajemy na chwilę i spoglądamy na wydłużoną kopułę szczytową Włostowej. Wchodzimy na Suchaeę (928 m). Widoki z góry są bardzo ograniczone, ale na wschodnich stokach po wyrębie drzew otwiera się widok na Wasligórę i Przełęcz Trzech Dolin.

Obrazek

Łagodnie schodzimy do Rozdroża pod Waligórą. Przysiadamy tu na ławeczce i chwilę odpoczywamy. Pierwotnie mieliśmy stąd wracać do Sokołowska, ale piękna pogoda zachęciła nas do dalszej wędrówki i zdobycie Waligóry (936 m). Przechodzimy na żółty szlak i łagodnie osiągamy najwyższy szczyt Gór Kamiennych.

Obrazek

Po zrobieniu kilku fotek schodzimy ścieżką obok ruin dawnego schroniska do rozdroża. Dalej czarnymi znakami i leśnym duktem podążamy do Sokołowska. Fajna była to wycieczka bo wreszcie w środku zimy mogliśmy połazić po śniegu.
W niedziele wybraliśmy się na spacer po Kaiążańskim parku.

Tu reszta fotek:
https://goo.gl/photos/h1xpS7DRatjMtDJ5A
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 11 stycznia 2016, 18:25

No proszę w Waszych okolicach też pięknie i biało. Niestety te tereny są mi jeszcze zupełnie nie znane.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 11 stycznia 2016, 19:11

Fajne macie kurteczki, takie radosne, znakomicie prezentują się na śniegu :) .
A okulary Piotra to po prostu hit ;) .
Tak sobie żartuję, bo nie wyżyłam się spacerując sobotniej nocy po lasku przy lotnisku Lublinek, za płasko było :( .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 11 stycznia 2016, 20:14

Nadszedł czas, aby rozpocząć nowy sezon górskich wycieczek.
Jak widzę to nawet dość wcześnie rano zaczęliście. :)
Ładnie oszronione drzewa w Suchych. W Wałbrzyskich tak nie było.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 stycznia 2016, 20:15

goska pisze:Niestety te tereny są mi jeszcze zupełnie nie znane.
Zapraszamy, zawsze możemy wspólnie połazikować, a nie są to jakieś wymagające górki.
Han-Ka pisze:A okulary Piotra to po prostu hit
Wielkie dzięki, lubię okulary o dziwnych kształtach :) . Zima to i kurteczki zimowa, a najlepiej kolorowe. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 11 stycznia 2016, 21:21

Han-Ka pisze:Fajne macie kurteczki, takie radosne, znakomicie prezentują się na śniegu :) .
To samo pomyślałam szczególnie patrząc na zdjęcie Dorotki pośród śniegów (czwarte od góry)

PiotrekP pisze: a nie są to jakieś wymagające górki.
Kłamstwo, Piotrze, kłamstwo!! Chciałam tam ducha wyzionąć wracając po tych trzech stromych stożkach z jeszcze jednego, równie stromego - Ruprechtíckego Špičáka ;) :D
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 11 stycznia 2016, 21:25

Zimę mamy o wiele ładniejszą w naszych Sudetach aniżeli jest obecnie w Beskidach ;)
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 11 stycznia 2016, 21:39

Nietypowa ta zima latoś :) . Niby biało, czasem nawet bajkowo ( ach, te choinki :roll: ) ale śnieg ledwo przykrywa ziemię. Piękną ziemię z pięknymi widokami na Góry Suche :) .
Ja znam tam tylko jedną górę - Waligórę, ale obecnie faktycznie jakaś taka łysawa.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 stycznia 2016, 22:03

Dżola Ry pisze:Kłamstwo, Piotrze, kłamstwo!! Chciałam tam ducha wyzionąć wracając po tych trzech stromych stożkach z jeszcze jednego, równie stromego - Ruprechtíckego Špičáka
Jolu przecież to nie wysokie górki, mają jedynie po 900 m. :kukacz: Na zjeździe też szliśmy tą drogą i jakoś nie zamęczyłem uczestników. ;)
Darek pisze:Nietypowa ta zima latoś . Niby biało, czasem nawet bajkowo ( ach, te choinki ) ale śnieg ledwo przykrywa ziemię.
Faktycznie śniegu jak na lekarstwo, ale i tak więcej jak w Świdnicy. Przynajmniej trochę zimy widzieliśmy.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2227
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 12 stycznia 2016, 9:51

A Funia szla sama brzuszkiem po sniegu czy byla niesiona?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 stycznia 2016, 9:54

Funia część sama dreptała, a jak było więcej śniegu to czas spędzała w torbie. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 12 stycznia 2016, 17:05

Robert J pisze:Zimę mamy o wiele ładniejszą w naszych Sudetach aniżeli jest obecnie w Beskidach ;)
Zgadza się. Ale może i w Beskidach w końcu się zabieli. Byle nie na Wielkanoc ;)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 12 stycznia 2016, 20:07

PiotrekP pisze:Zapraszamy, zawsze możemy wspólnie połazikować, a nie są to jakieś wymagające górki.
Już nawet z Piotrkiem moim mówiłam ,że jak będzie jakieś spotkanie Sudeckie to jedziemy razem :)
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 stycznia 2016, 20:28

Będzie nam bardzo miło gościć Was w Sudetach. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Pietras8609

Post autor: Pietras8609 » 13 stycznia 2016, 8:47

Super fotki Piotr:)
Faktycznie zimowa pora dotarła do was wcześniej aniżeli w Beskidy; co warte podkreślenia to jesień też wcześniej zagościła w Sudetach, będąc na kursie skałkowym początkiem października w Sokolikach mogłem podziwiać wspaniałą "grę kolorów", tymczasem w Tatrach i Beskidach jesień dopiero powoli się rozkręcała:)
ODPOWIEDZ