30.10 - 01.11.2015 - Jesienny spacer

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

30.10 - 01.11.2015 - Jesienny spacer

Post autor: PiotrekP » 03 listopada 2015, 21:57

W piątek rano ruszany w góry. Zapowiadana pogoda na weekend ma być idealna na jesienne wędrówki. Jedziemy na Przełęcz Okraj. Zostawiamy samochód na parkingu i maszerujemy na Łysocinę, najwyższy szczyt Grzbietu Lasockiego.

Obrazek

Widoki mamy bardzo ograniczone, mgła spowiła wszystko powyżej 1000 metrów.

Obrazek

Grzbietem dochodzimy do Horní Albeřice i schodzimy do Doliny Białej Wody. Tu mgła podniosła się i można było podziwiać piękne jesienne kolory drzew.

Obrazek

Obrazek

Wracamy na Przełęcz Okraj przez Średniaka i Borową Górę.

Obrazek

Łysocina chyba nas za bardzo nie lubi, drugi raz jesteśmy na niej i drugi raz mgła widoków nam oszczędza. Jedziemy do Mysłakowic na nocleg.
W sobotę rano dojeżdża do nas Iwona i razem ruszamy z Gruszkowa na podbój Rudaw Janowickich. Idziemy poza szlakiem w kierunku Rudawskiej Przełęczy. Po drodze mijamy "Kamienie Graniczne" z początku dwudziestego wieku.

Obrazek

Przez Skalicę dochodzimy do przełęczy i już szlakiem wchodzimy na Skalnika, najwyższy szczyt Rudaw Janowickich.

Obrazek

Pogoda dzisiaj w przeciwieństwie do wczorajszego dnia od rana jest słoneczna. Z platformy widokowej na Małej Ostrej (skałki ostańcowe) podziwiamy widoki na całe Karkonosze, Góry Izerskie, Sokole i w oddali Kaczawskie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzimy przez Przełęcz pod Bobrzakiem i Starym Traktem Kamiennogórskim zahaczając o Kamienną Ławkę wracamy do Gruszkowa.

Obrazek

W niedzielę również mamy piękną, słoneczną pogodę. Przechodząc przez Bukowiec podczas GSS, obiecaliśmy sobie, że wrócimy w to urokliwe miejsce.

Obrazek

Pierwsze zmianki o wsi pochodzą już z 1305 roku, pod sto lat później rozpoczęto tu hodowlę ryb. Pod koniec XVIII wieku wieś i przyległości zostają własnością Fryderyka Wilhelma von Redena. Następuje rozkwit miejscowości w XIX stuleciu poprzez rozbudowę pałacu, parku i wpisanie jej do rejestru wsi letniskowych. Po drugiej wojnie pałac został okradziony i zdewastowany, zresztą jak większość pałaców na terenach zachodnich. Dopiero w ostatnim okresie zaczęto rewitalizować park i remontować przyległe zabudowania. Wycieczkę po parku rozpoczynamy Aleją Wierzbową, która prowadzi wzdłuż stawu. Pierwszym miejscem jakie odwiedzamy jest tzw."Opactwo"- mauzoleum rodziny Reden, gdzie zostali pochowani Fryderyka i Fryderyk van Reden.

Obrazek

Podążamy dalej alejkami obok kolejnych stawów w pięknej jesiennej scenerii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie wchodzimy na wzgórze, gdzie znajdował się Zamek Kesselburg. Do dnia dzisiejszego pozostała wieża widokowa.

Obrazek

Panorama z wieży rozciąga się na Karkonosze i Rudawy Janowickie.

Obrazek

Nieopodal wieży są ruiny Rzymskiego Amfiteatru. W owych czasach często budowano sztuczne "ruiny".

Obrazek

Wracamy do wsi obwodnicą. Obwodnica była to charakterystyczna dla parków krajobrazowych droga. Prowadziła ona często obrzeżem parku obok łąk, polan i stawów.

Obrazek

Ścieżka eksponowała też najatrakcyjniejsze miejsca m. in. budowle ogrodowe. Przechodzimy obok Domu Ogrodnika - dzisiaj prywatna własność i biblioteki hrabiny Fryderyki.

Obrazek

Po wycieczce zajeżdżamy do Kowar do przemiłej kawiarenki na smaczną kawę, herbatę i przepyszne ciastka.
Dziękujemy Iwonie, że towarzyszyła nam przez dwa dni w naszej jesiennej wycieczce.

Tu reszta zdjęć:
https://plus.google.com/photos/10033055 ... 3945380385
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 03 listopada 2015, 22:06

PiotrekP pisze:w naszej jesiennej wycieczce.
Pięknie jesienna wycieczka!!! :spoko:
iwona
Turysta
Turysta
Posty: 41
Rejestracja: 04 grudnia 2013, 19:36

Post autor: iwona » 04 listopada 2015, 17:42

Z wielką przyjemnością spędziłam z Wami ten czas :)
Bardzo dziękuje za miłe towarzystwo :)
Zawsze patrz na jasną stronę życia :-)
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2378
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 04 listopada 2015, 18:21

Jak widziałem przez kamerki w piątek warto było iść na Śnieżkę. Z morza chmur wystawały Lucni i Studnicni hora.
Zazdroszczę Wam tej przepięknej pogody i znakomitej widoczności.
Ja niestety w sobotę pracowałem a pogoda we Wrocławiu była do bani.
Niedzielną żyletę oglądałem tylko przez okno - jakieś przeziębienie mnie dopadło.
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 04 listopada 2015, 19:58

Widoki z Ostrej mieliście zaj. super ... fajne!!! Gratuluję :)
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 04 listopada 2015, 21:16

Szkoda że pogoda na Lasockim Wam nie dopisała bo piękne panoramy (trochę zbaczając ze szlaku) można tam obejrzeć. Ale za to w pozostałe dni - bajka! Stawy bukowieckie jesiennie wspaniałe!
"... jak sie czujecie w ogóle...? ... świetnie... w kolorowe światła wszystko jest... ... Balada!..." [John Porter]
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 listopada 2015, 21:47

Dziękujemy za miłe słowa, faktycznie pogoda dopisała w sobotę i niedzielę.
włodarz pisze:Jak widziałem przez kamerki w piątek warto było iść na Śnieżkę. Z morza chmur wystawały Lucni i Studnicni hora.
Widać z tego, że chmura zaczynała się na wysokości 1000 m i kończyła na 1400 m .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 08 listopada 2015, 11:28

PiotrekP pisze:faktycznie pogoda dopisała w sobotę i niedzielę.
No pięknie, szczególne zachwycające dla mnie te kolory rudo brązu :aniolek:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
ODPOWIEDZ