7-10.08.2014 Tatry Słowackie Wysokie

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 12 sierpnia 2014, 22:53

Fajna relacja, ale nie zazdroszczę pogody.
Do zobaczenia w słoneczku. :8:
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
GórolJoCi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 91
Rejestracja: 09 lipca 2010, 12:55

Post autor: GórolJoCi » 12 sierpnia 2014, 23:00

Hej !

Fajnie było Was wszystkich spotkać, miło było poznać nowe - dla mnie - osoby (tu pozdrowienia dla ekipy Krakowskiej, szczególnie dla dziewczyn) i gratki dla Kasi vel. Dakaro za organizację i szybką, rzeczową i z humorem relację - organizuj i pisz dziewczyno, bo masz talenty ku temu. :brawo:

Sie teroz wypowiom kany sie wócyłek w soboto i niedzielo, a było tak:
-sobota - wyszedłem z Tatrianskiej Lesnej przez Zamkoskeho i Teryho i dalej Priecne Sedlo - wolę słowacką nazwę, bo Czerwona Ławka jakoś ni przypiął ni przyłatał - na Mały Lodowy Szczyt potem Zbojnicka - tu spotykam Agi (zi i DG) potem dociera Groch-u z pannami po czym w podgrupach mykamy na dół pożerając po drodze jagody i maliny a na kwaterze spagetti z tuńczykiem a"la MarcinK - i tutaj ukłony i podziękowania dla twórcy tej potrawy oraz sos grzybowy - palce lizać - tu twórców było wielu i też się im owacje należą;
-niedziela - robimy zaplanowaną rundkę Młynicką Doliną przez Bystrą Ławkę (o co chodzi z tymi ławkami... ?) do Furkotskiej Doliny (miał być jeszcze wypad na Hruby Vrch, ale pogoda dała dupy i zawinęliśmy do Chaty pod Soliskiem; tu zjedliśmy co nie co, obeschliśmy i wyszliśmy przed chatę, bo przestało lać i wyszło słońce, po czym Greg z dziewczynami polecieli na dół do auta, "bo droga daleka" - ja natomiast walnąłem się na głazie obok chaty i drzemnąłem godzinkę, ...no może półtorej; po zresetowaniu się stwierdziłem, że szkoda by było nie myknąć na Predne Solisko tuż za chatą, a jak już tam wyszedłem, to korzystając z okazji że nikogo poza mną nie ma poszedłem jeszcze na Szczyrbskie Solisko; zdjęć nie mam, bo zapomniałem aparatu - mam co prawda 2 foty z Małego Lodowego z Gerlachem w tle zrobione przez poznanego na szczycie Słowaka i wysłane mi na maila, ale są duże i na razie nie mogę skopiować, z niedzieli nie mam, ale i tak niewiele było widać a na Szczyrbskim Solisku to w ogóle przyszła chmura i zrobiło się ślisko i dupiato, że nawet na powrocie trochę ścieżkę potraciłem - ale spoko, spoko - sie znalazła. I tyle.
"Góry wysokie..., co im z wami walczyć każe ...?"
Awatar użytkownika
GórolJoCi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 91
Rejestracja: 09 lipca 2010, 12:55

Post autor: GórolJoCi » 12 sierpnia 2014, 23:26

AgaDG pisze:No i oczywiście za sobotnie wyprowadzenie Agzi i mnie w maliny - słodkie były
:spoko:
"Góry wysokie..., co im z wami walczyć każe ...?"
Awatar użytkownika
GórolJoCi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 91
Rejestracja: 09 lipca 2010, 12:55

Post autor: GórolJoCi » 12 sierpnia 2014, 23:31

Dakaro pisze:O drogę powrotną Zakopianką lepiej nie pytajcie!
Eee, całkiem spoko się jechało - wyjeżdżałem spod Szczyrbskiego Plesa o 21:30 :zoboc:
"Góry wysokie..., co im z wami walczyć każe ...?"
Kapitan Bomba

Post autor: Kapitan Bomba » 13 sierpnia 2014, 16:57

Tam nie ma zdjęć wykonanych na Bystrym Przechodzie. Ponownie

viewtopic.php?t=8187&start=180

proszę o skorygowanie opisów w ,,galerii"
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 13 sierpnia 2014, 19:01

Bomba kto ma wiedziec to wie ze Bystry przechód jest od tej przełęczy po prawej. Kiedyś tamtędy szedł szlak a Słowacy do tej pory nie zmienili tabliczek :)
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Kapitan Bomba

Post autor: Kapitan Bomba » 13 sierpnia 2014, 19:24

Kovik pisze:Bomba kto ma wiedziec to wie ze Bystry przechód jest od tej przełęczy po prawej
W zależności od punktu ,,patrzenia" - z Młynickiej od prawej, z Furkotnej po lewej ;)
Kovik pisze:Kiedyś tamtędy szedł szlak
Panie, niektórzy użytkownicy tego forum, jeszcze się nie urodzili, gdy przejście przez Bystry Przechód zamknięto. Wczesna demokracja.
Kovik pisze:do tej pory nie zmienili tabliczek
Jak zapewne wiesz, w Tatrach Słowackich nie takie cuda można zobaczyć. Polecam w tym celu Tatry Bielskie i szeroko rozumiane okolice Podbańskiej ;)
Agzi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 108
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 21:09

Post autor: Agzi » 13 sierpnia 2014, 20:37

GórolJoCi pisze:
AgaDG pisze:No i oczywiście za sobotnie wyprowadzenie Agzi i mnie w maliny - słodkie były
:spoko:

Tylko najlepsze okazy przez tego niedźwiedzia na krzoku zostały - a szkoda
Awatar użytkownika
GórolJoCi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 91
Rejestracja: 09 lipca 2010, 12:55

Post autor: GórolJoCi » 13 sierpnia 2014, 21:07

Agzi pisze:Tylko najlepsze okazy przez tego niedźwiedzia na krzoku zostały
Noo, minę miałaś nie tęgą, jak się "miśka" wystraszyłaś
"Góry wysokie..., co im z wami walczyć każe ...?"
Awatar użytkownika
Greg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 134
Rejestracja: 11 maja 2014, 21:28

Post autor: Greg » 13 sierpnia 2014, 21:13

Dzięki Dakaro za organizację! Bez Ciebie nie podjąłbym się wyjazdu w Tatry Wysokie. Wejście na Czerwoną Ławkę miejscami było strome, ale nie aż tak straszne jak się wydaje.
Obrazek


Dzięki Wszystkim za towarzystwo i serdeczniość. MarcinowiK za posiłek. Tworzysz nowe standardy..

Moje fotki: link
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2014, 22:10

Pięknie wszystkim DZIĘKUJĘ za uzupełnienia, szczególnie te z Czerwonej Ławki i Bystrego Przechodu, no i za pochwały :wstyd:
Może mi się w główce nie poprzewraca od tego, nie obrosne w piórka i nie wzbije się w powietrze :D
Chociaż... lewitacja nad rwącym wodospadem Rohatkowym może się przydać :ha:

Do zobaczenia na słonecznych :slo: szlakach
ODPOWIEDZ