Strona 1 z 2

schronisko na Hali Lipowskiej vs na Hali Rysiance

: 31 lipca 2012, 18:24
autor: Anonymous
w sierpiniu wybieram sie na dwudniową (z poszerzeniem na 3 dni) pętlę po Beskidzie Żywieckim i 1 z noclegów planuje w schronisku wymienionym w temacie, a pytanie to które własnie wybrać, one są blisko siebie dlatego pytam, pewnie wielu z Was ma porównanie tych dwóch schronisk, proszę o opinie

: 31 lipca 2012, 18:50
autor: Elizz
Zdecydowanie Rysianka :) byłam wielokrotnie, to jedno z moich ulubionych miejsc, piękne widoki (o ile widoczność dopisze), fajna obsługa, sama nie wiem, co jeszcze...

na Lipowskiej nocowałam chyba 2x, zawsze było fajnie, wiadomo, wiele zależy od towarzystwa, ale samo schronisko jakoś mnie nie urzekło, a z minusów pamiętam tyle, że światło w łazience samo gaśnie po paru(nastu?) minutach, więc prysznic przeważnie kończy się w ciemnościach ;) (jak ktoś go bierze :P)

pozdrawiam i życzę udanej wędrówki :)

: 31 lipca 2012, 18:55
autor: Anonymous
i wszystko jasne, jedna konkretna odpowiedź:) aczkolwiek czekam na pozostałe opinie:)

: 31 lipca 2012, 20:16
autor: Anonymous
Rysianka, - widoki, warunki w schronie.
Lipowska - żarcie lepsze.

: 31 lipca 2012, 20:21
autor: Anonymous
Lipowska, bo turystów z psiakami nie wyrzucają!!!!!!!!!!!

: 31 lipca 2012, 20:28
autor: Elizz
prezes 74 pisze:Lipowska, bo turystów z psiakami nie wyrzucają!!!!!!!!!!!
mam wręcz odwrotne doświadczenia, osobiście nigdy nie byłam z psem, bo nie posiadam, ale widziałam, jak turyści chcieli wejść z labradorem i nie zostali wpuszczeni, potem nawet rozmawiałam z właścicielką schroniska, która mówiła, że nie wolno z psami, bo tu się je, ludziom przeszkadza itp...

: 31 lipca 2012, 20:32
autor: PiotrekP
Na Rysiance z psem nas nie wyrzycili.

: 31 lipca 2012, 21:01
autor: Królik
Temat rzeka. A o gustach się nie dyskutuje :spoko:

: 31 lipca 2012, 21:04
autor: Anonymous
sokół pisze:Rysianka, - widoki, warunki w schronie.
Lipowska - żarcie lepsze.
no i pasuje, zjeść w Lipowskiej i ruszyć dalej na Rysianke do noclegu, dobrze ze nie odwrotnie bo trza by było km nadrabiać:P bo tak trasa akurat przebiega:)

a tak jeszcze dodatkowe pytanie to czy na trasie Beskid Korbielowski - Mędralowa Zachodnia jest jakiś schron, nie chodzi mi tu o schronisko, tylko o drewniany schron gdzie można się kimnąć na karimacie i w śpiworze:)

: 31 lipca 2012, 21:36
autor: Tomek.P
Na Lipowskiej nigdy nie spałem, na Rysiance za to kilka razy i za każdym razem było bardzo miło- sympatyczna obsługa (o warunkach już nie wspominając) :)

piter87 pisze: a tak jeszcze dodatkowe pytanie to czy na trasie Beskid Korbielowski - Mędralowa Zachodnia jest jakiś schron, nie chodzi mi tu o schronisko, tylko o drewniany schron gdzie można się kimnąć na karimacie i w śpiworze:)
Ewentualnie możesz spać w bazie namiotowej Głuchaczki. Kiedyś w okolicach Mędralowej był szałas / bacówka, czy nadal istnieje, to nie wiem. Trochę dalej, bo godzinę od Markowych Szczawin, przy czerwonym szlaku (niedaleko Żywieckich Rozstajów) jest drewniany schron, gdzie można przekimać.

: 31 lipca 2012, 21:44
autor: Anonymous
Tomek.P pisze: Ewentualnie możesz spać w bazie namiotowej Głuchaczki.
o bazie namiotowej wiem, ale dlatego pytam o schron bo nie zbyt chce mi sie namiot taszczyć ze sobą ;)

a co do schronu przy żywieckich rozstajach to na pewno istnieje a przynajmniej istniał jeszcze w maju, no ale za daleko od trasy, a aż tyle nie chcemy nadrabiać tym bardziej że powrót planowo mamy do Sopotniej Wielkiej. W każdym razie alternatywą jest ta baza namiotowa no ale mam nadzieje ze uda mi sie szałas jakis znaleźć.

: 01 sierpnia 2012, 7:10
autor: Anonymous
Na Lipowskiej spałem z pięć razy. Polecam.

Co do psów. Rację ma właścicielka, że nie wpuściła zwierzaka na salę jadalną.

: 01 sierpnia 2012, 8:00
autor: sprocket73
Dobromił pisze:Co do psów. Rację ma właścicielka, że nie wpuściła zwierzaka na salę jadalną.
Czy mógłbyś bardziej rozwinąć myśl ?

: 01 sierpnia 2012, 9:00
autor: Rafal
piter87 pisze:
a tak jeszcze dodatkowe pytanie to czy na trasie Beskid Korbielowski - Mędralowa Zachodnia jest jakiś schron, nie chodzi mi tu o schronisko, tylko o drewniany schron gdzie można się kimnąć na karimacie i w śpiworze:)
Nieopodal szczytu jest taki schron jak widać na zdjęciu poniżej (zdjęcie z października 2011); trochę poniżej czerwonego szlaku

Obrazek

: 01 sierpnia 2012, 16:19
autor: Anonymous
Rafal pisze:
Nieopodal szczytu jest taki schron (...) trochę poniżej czerwonego szlaku
poniżej czerwonego szlaku ale w którą stronę? na odcinku Jaworzyna- Mędralowa Zachodnia czy Mędralowa Zachodnia -Wielki Jałowiec ?