2 ranking schronisk w npm-ie

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

2 ranking schronisk w npm-ie

Post autor: Anonymous » 26 października 2011, 16:14

Jak w temacie ,npm opublikował w sierpniu ranking schronisk, jak zwykle wiele kontrowersji. Dla tych co nie czytali; 1 miejsce -Hala Lipowska, 2 miejsce- Andrzejówka, 3 miejsce- Stara Roztoka, a dla miłośników Połoniny Wetlińskiej :D - jak zwykle na końcu (przedostatnie miejsce).
Dla mnie najbardziej dziwne zjawisko to umieszczenie Gorczańskiej Chaty (chatki studenckiej) w rankingu (nawiasem mówiąc dobre 30 miejsce).
O co tu chodzi?
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 26 października 2011, 17:06

oldgrześ pisze:Dla mnie najbardziej dziwne zjawisko to umieszczenie Gorczańskiej Chaty (chatki studenckiej) w rankingu (nawiasem mówiąc dobre 30 miejsce).
Pewnie dlatego, że tam ujęto obiekty noclegowe należące/zarządzane przez PTTK a Gorczańska... jest zarzadzana przez Oddział Akademicki PTTK w Krakowie, przynajmniej tak PTTK podaje na swojej stronie.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 października 2011, 18:24

No to w taki razie inna perełka odnośnie GoChy , za wyżywienie dostała 3 punkty chociaż bufetu brak ,jedyne jedzenie to te wniesione na własnych plecach :oczynoela: a schronisko z przyzwoitym jedzeniem np.Błatnia tylko 2,4 punktu.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 16 lipca 2013, 17:35

Kolejny już trzeci ranking schronisk wg npm. Wygrała Andrzejówka i nie wiem za co, bo często tam nocowałem i widzę raczej pogorszenie niż polepszenie. Drugie miejsce Pasterka tu może na wyrost. Kolejna to Roztoka spałem tam tylko raz i bardzo pozytywnie. Potem Hotel Górski Markowe Szczawiny, totalna pomyłka. Piąta Hala Lipowska zawsze przechodzimy, rzadko wstępujemy. Znowu końcówka rankingu też ciekawa 63 - Kudłacze, byliśmy w tym roku i bardzo pozytywne wrażenie. Okraj zasłużenie dzierży czerwoną latarnię, choć powinien razem z Przysłopem pod Baranią to miejsca zajmować. Schronisko pod Śnieżnikiem bardzo wysoko (27) jak na to co proponuj, znowu Bacówka pod Bereśnikiem czym podpadła :?: dopiero 28.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Mirek

Post autor: Mirek » 16 lipca 2013, 17:55

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. :twisted:
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 17 lipca 2013, 23:35

pierwsza 10-tka "schronisk" wygląda tak:

1. Andrzejówka
2. Pasterka
3. Roztoka
4. Markowe Szczawiny
5. Lipowska
6. Skrzyczne
7. Rycerzowa
8. Miziowa
- . Szyndzielna
10. Przegibek
- Krupowa...

o ile co do Pasterki się zgodzę, Lipowską lubię, w Andrzejówce mi się podobało bo byliśmy sami, a na Rycerzowej kiedyś byłe fajne imprezy, to resztę można o d...e rozczaść.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 lipca 2013, 10:32

E Roztoka, jest w porządku, nie wiem czemu jest obok Markowych, Skrzycznego...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 18 lipca 2013, 10:58

A gdzie Samotnia!!!! :) :oczynoela:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 18 lipca 2013, 11:12

Samotnia jest tak niepowtarzalna, że ma osobną kategorię :twisted:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 18 lipca 2013, 12:22

Ja postawił bym wysoko schronisko w Dolinie Chochołowskiej :)

1/ Dwa lata pod rząd bo wtedy poprosiliśmy pozwolono nam zorganizować w schronisku gratis za dziękuję klubowy Sylwester na dużo / przeszło 20 osób /

2/ Wrzątek, przyrządzenie jedzenia i odświeżenie się gratis przez całą dobę. Jakość jedzenia dla mnie nieistotna bo smaczne noszę z sobą.

3/ Jeszcze mi się nie zdarzyło aby drzwi tego schroniska były zamknięte.
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 19 lipca 2013, 10:17

Samotnia będzie wysoko w rankingu Groupona.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 19 lipca 2013, 17:21

Krzysiek Sca pisze:Samotnia będzie wysoko w rankingu Groupona.
Pudelek pisze:Samotnia jest tak niepowtarzalna, że ma osobną kategorię
:lol:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ