Alpejskie schroniska

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Alpejskie schroniska

Post autor: Dariusz Meiser » 04 listopada 2010, 13:54

Chciałbym stworzyć nowy, serialowy wątek o schroniskach w Alpach.
Jako że nocowałem do tej pory w ośmiu z nich, więc myślę, że mogę zabrać głos w temacie.
Chcę, aby podawane przez mnie informacje były pomocne osobom, które się w Alpy wybierają i zamierzają nocować w tamtejszych schroniskach.
Pragnę też zachęcić do dyskusji i wrażeń z pobytu tych, którzy z opisywanych schronisk korzystali.

Zapraszam do lektury i dyskusji.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 listopada 2010, 15:45

Darku :brawo: . Fajny pomysł.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2010, 21:32

Już po pierwszym schronisku mogę powiedzieć że to świetny pomysł, na pewno przyda się w przyszłości :) dlatego chciałbym Ci bardzo serdecznie podziękować :spoko:
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 04 listopada 2010, 22:16

Dziękuję za miłe słowa.
Będą dla mnie zachętą do dalszej pracy.
Dziękuję również jck za drobiazgową analizę i wytknięcie drobnych (mimo wszystko) niedociągnięc.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 05 listopada 2010, 8:29

Dopisz o możliwości biwakowania w pobliżu schronisk :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 05 listopada 2010, 9:10

janek.n.p.m pisze:Dopisz o możliwości biwakowania w pobliżu schronisk :)
Nie - nie zrobię tego z trzech powodów:

1. Wątek traktuje o schroniskach a nie o biwakowaniu namiotowym. I temu mają służyc zamieszczone tu informacje.
2. Nie czuję się upowazniony do dyskusji na ten temat, ponieważ w Alpach nigdy nie nocowałem w namiocie.
3. Biwakowanie w pobliżu schronisk często jest "barely legal" :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 05 listopada 2010, 12:44

Dariusz Meiser pisze:Wątek traktuje o schroniskach a nie o biwakowaniu namiotowym.
ale spanie pod namiotem przy schronisku mieści się w kategoriach "nocowania w schronisku"...

Dariusz Meiser pisze:3. Biwakowanie w pobliżu schronisk często jest "barely legal" :)
i dlatego dobrze by było zaznaczać, gdzie to jest całkowicie legalne, a gdzie nie. Brat w tym roku spał w Alpach włoskich przy schronisku (nie pamiętam oczywiście przy jakim), 2 albo 3 noce w namiocie, co było całkowicie dozwolone i akceptowane, na ostatnią noc przenieśli się do środka i dostali zniżkę, bo tak dzielnie sobie radzili na zimnie :D
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 05 listopada 2010, 19:19

Pudelek pisze:
Dariusz Meiser pisze:Wątek traktuje o schroniskach a nie o biwakowaniu namiotowym.
ale spanie pod namiotem przy schronisku mieści się w kategoriach "nocowania w schronisku"...

Dariusz Meiser pisze:3. Biwakowanie w pobliżu schronisk często jest "barely legal" :)
i dlatego dobrze by było zaznaczać, gdzie to jest całkowicie legalne, a gdzie nie. Brat w tym roku spał w Alpach włoskich przy schronisku (nie pamiętam oczywiście przy jakim), 2 albo 3 noce w namiocie, co było całkowicie dozwolone i akceptowane, na ostatnią noc przenieśli się do środka i dostali zniżkę, bo tak dzielnie sobie radzili na zimnie :D
Moją intencją było nocowanie ścśle schroniskowe :)
Jak pisałem - nie mam wiedzy na temat możliwości legalnego nocowania w pobliżu schronisk.

Proponuję założyc osobny wątek :)
Tolerancja dla niejednoznaczności.
ODPOWIEDZ