Schroniska tatrzańskie - podłoga

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Grochu, Moderatorzy

Anonymous

Schroniska tatrzańskie - podłoga

Post autor: Anonymous » 07 września 2010, 0:49

Nie mogę znaleźć na forum informacji więc pozwoliłem sobie założyć temat. Czy wiecie, w których tatrzańskich schroniskach można spać na podłodze? W jakich cenach? I czy zawsze czy jedynie gdy zajęte są wszystkie miejsca w pokojach (o ile w tatrzańskich schroniskach występuje sytuacja niepełnego obłożenia).
Jeśli ktoś ma rozeznanie w schroniskach po stronie słowackiej to też prosiłbym o informację.

Z tego co udało mi się znaleźć:

Murowaniec - brak noclegów na podłodze do odwołania
Polana Chochołowska - 20zł
Dolina Pięciu Stawów - 20zł (cena z 2009r.)
Morskie Oko - cena jak za pokój
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 07 września 2010, 8:08

Możesz sobie do listy dopisać jeszcze Roztokę. Chyba biorą 20 zł za glebę.
Paweld

Post autor: Paweld » 07 września 2010, 11:03

W Tatrach jeżeli są wszystkie miejsca zajęte w pokojach dopiero na glebie. Hala Kondratowa 28 zł ale można się targować więc mi kiedyś zniżyli do 23 zł.
Dolina 5WSP tak jaki pisałeś 20
Po słowackiej stronie z glebą jest troszkę gorzej
Nad Popradskim Plesem nie ma możliwości na glebie to jest bardziej Hotel.
Chata pod Rysami obecnie jest w remoncie ale oferuje nocleg 15 Euro ze śniadaniem
Śląski Dom to także hotel
Zbójnicka Chata nocleg około 15 Euro też ze śniadaniem
Chata terryego 11 Euro ze śniadaniem
Chata przy Zielonym Stawie 13 euro ale tu ci nie powiem czy na glebe przyjmują ale raczej tak.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2010, 16:02

Adam 2400 pisze:Morskie Oko - cena jak za pokój
W Moku masz możliwość spania na glebie ale tylko w starym schronie i z tego co wiem to za glebę płacisz właśnie tyle samo co za wyrko.

a jeśli chodzi o Dolinę Batyżowiecką na Słowacji to co prawda nie ma schronu ale można jak ja co byłem :) :

http://picasaweb.google.com/BogdanKrzys ... 1710121026
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Kobi » 09 września 2010, 16:36

Paweld pisze: Chata terryego 11 Euro ze śniadaniem
Wydaje mi się że 14 euro, przynajmniej tak było w zeszłym roku, no chyba że potaniało w co wątpię :)
Awatar użytkownika
ciacho
Turysta
Turysta

Post autor: ciacho » 10 września 2010, 12:03

Paweld pisze:Hala Kondratowa 28 zł ale można się targować więc mi kiedyś zniżyli do 23 zł.
Czyli rozumiem, że w Hali Kondratowej nie robią problemów z glebą??
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2010, 16:43

Brian - hotel nr 2 super, zazdroszcze, tylko nie wiem czy bym nie miał obaw, że ten głaz na mnie spadnie :D

Dziękuje wszystkim za informacje, na pewno prędzej czy później skorzystam, pewnie nie tylko ja.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2010, 20:06

ciacho pisze:
Paweld pisze:Hala Kondratowa 28 zł ale można się targować więc mi kiedyś zniżyli do 23 zł.
Czyli rozumiem, że w Hali Kondratowej nie robią problemów z glebą??
Ja tam nocowałem chyba z 2-3 lata temu, płaciłem ok. 15 zł.Z tego co wiem z glebą nigdy nie robią problemów. Ówcześnie sam dochodziłem do schroniska ok 21 i nie będąc pewny czy mnie będą chcieli przenocować, obwiązałem sobie kolano bandażem coby w razie czego ściemnić, że jestem kontuzjowany i w kiepskiej formie, a co za tym idzie, żadną miarą dalej pójść nie dam radę...Poza tym z wartościowych ciekawostek warto dodać, że piwo można było kupić do około23:30 :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2010, 12:39

Brian OConnor pisze:a jeśli chodzi o Dolinę Batyżowiecką na Słowacji to co prawda nie ma schronu ale można jak ja co byłem
Brian OConnor cennika nie podałeś ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2010, 15:54

Adam 2400 pisze:Brian - hotel nr 2 super, zazdroszcze, tylko nie wiem czy bym nie miał obaw, że ten głaz na mnie spadnie :D
Nie ma takiej możliwości żeby spadł,no chyba żeby trzęsienie ziemi było

nadi184 pisze:Brian OConnor cennika nie podałeś
Koszt śpiwora i karimaty :) no ale zawsze też można bez tylko z deka może być chłodno :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2011, 10:05

Czy orientujecie się czy w Roztoce robią problemy, gdy chcesz zostawić plecak w schronisku, wyjść w góry i wrócić na nocleg? Mówię jednak o nocowaniu na glebie, a nie we własnym pokoju.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2011, 10:27

Z tego co wiem to nie robią problemu, kolega tak dwa lata temu tam spał. Co prawda zaczynało się od gleby ale w końcu wylądował w pokoju, a że jedną noc w innym, a kolejną w innym pokoju to rzeczy zostawił na przechowanie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2011, 10:44

dziękuję. dziś wyruszam :jupi:
Awatar użytkownika
migotka
Turysta
Turysta

Post autor: migotka » 11 lipca 2011, 13:13

na 100% nie będziesz miał problemów z zostawieniem plecaka, mają tam schowek zamykany na kluczyk :)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Chmielo » 14 lipca 2011, 21:55

Kiedy w końcu "zdejmą" te "do odwołania" z Murowańca :oczynoela: :oczynoela:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Odpowiedz