Gdzie złożyć skargę?

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Gdzie złożyć skargę?

Post autor: Ardaryk » 01 stycznia 2010, 23:08

Chcialbym zapytac Szanownych Forumowiczow, gdzie mozna zlozyc skarge na nazwijmy to schronisko? Nazwijmy, poniewaz to, co obecnie znajduje sie na Markowych Szczawinach schroniskiem nazwac nie mozna. Wlasciciel w nocy z 31.12.2009 na 01.01.2010 wrecz wyrzucil nas zarowno ze schoniska, jak i zabronil odpoczac w przyleglej GOPRowce. Przestal wydzierac sie i glosno zachowywac jedynie na wyrazna uwage, ze zachowuje sie niegrzecznie. Gro osob schodzacych z Babiej Gory w sylwestrowa noc, z racji niepogody bylo zziebnietych, przemoczonych i glodnych. Nie mozna bylo nawet spokojnie zjesc posilku, gdyz wlasciciel stojac nad turystami jak kat wyganial ich zwracajac uwage, ze on musi z czegos zyc a to jest Sylwester i ma za przeproszeniem gdzies zmarznietych turystow, bo on musi zapacic za prad a turysci przeszkadzaja hotelowym gosciom. A gdzie przestrzeganie pkt.6 Regulaminu Schronisk PTTK? Dlatego prosze uprzejmie o porade, gdzie i w jakiej formie nalezy zlozyc skarge lub gdzie dochodzic swoich praw, gdyz tak karygodna sytuacja nie powinna sie wiecej powtorzyc.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 02 stycznia 2010, 9:07

Może właściwie w samym PTTK ? Skoro niby jest to schronisko związane z PTTK, to łamanie w ten sposób regulaminu PTTK powinno być zgłoszone do organu, który ten regulamin uchwalił. Być może PTTK jako takie nie będzie mogło wiele zrobić (tego akurat nie wiem, ale chyba zawsze można wykluczyć schronisko z kręgu PTTK), ale przynajmniej powiedzą co robić w tkaiej sytuacji.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 stycznia 2010, 11:43

Bodajże schroniskami zarządza spółka PTTK "Karpaty". Prowadzi ją Pan Kalarus i z tego co wiem to "prostują" oni dobrze dzierżawców
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 02 stycznia 2010, 12:04

Dziekuje za odpowiedzi, w dniu dzisiejszym niestety nikt w PTTK "Karpaty" nie odbiera telefonow, ale po weekendzie poswiece troszke czasu, zeby te sprawe doprowadzic do konca, o czym nie omieszkam poinformowac Szanownych Forumowiczow i Turystow.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 stycznia 2010, 12:55

Ardaryk pisze:Dziekuje za odpowiedzi, w dniu dzisiejszym niestety nikt w PTTK "Karpaty" nie odbiera telefonow, ale po weekendzie poswiece troszke czasu, zeby te sprawe doprowadzic do konca, o czym nie omieszkam poinformowac Szanownych Forumowiczow i Turystow.
Bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!!!Życzę Ci powodzenia :ok: :ok: :ok:
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 03 stycznia 2010, 10:56

Ardaryk pisze:Dziekuje za odpowiedzi, w dniu dzisiejszym niestety nikt w PTTK "Karpaty" nie odbiera telefonow
Proponowałbym dać sobie spokój z telefonami bo to i tak nie niesie za sobą żadnego skutku, tylko pisemna skarga opatrzona pełnymi danymi osobowymi pewnie będzie rozpatrywana.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 stycznia 2010, 11:46

ninik pisze:Proponowałbym dać sobie spokój z telefonami bo to i tak nie niesie za sobą żadnego skutku, tylko pisemna skarga opatrzona pełnymi danymi osobowymi pewnie będzie rozpatrywana.
Tak czy owak należy zająć się tym tematem bardzo poważnie,bo za chwilę na drzwiach schronisk będą widniały napisy w stylu "Klientów z plecakami nie obsługujemy" :zly: :zly: :zly:
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 03 stycznia 2010, 11:56

mirkow pisze:
ninik pisze:Proponowałbym dać sobie spokój z telefonami bo to i tak nie niesie za sobą żadnego skutku, tylko pisemna skarga opatrzona pełnymi danymi osobowymi pewnie będzie rozpatrywana.
Tak czy owak należy zająć się tym tematem bardzo poważnie,bo za chwilę na drzwiach schronisk będą widniały napisy w stylu "Klientów z plecakami nie obsługujemy" :zly: :zly: :zly:
Jak najbardziej nie należy odpuszczać takich spraw.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 stycznia 2010, 13:06

Tak czy owak należy zająć się tym tematem bardzo poważnie,bo za chwilę na drzwiach schronisk będą widniały napisy w stylu "Klientów z plecakami nie obsługujemy"
Schronisko ma swój regulamin. Jeżeli go łamie nagminnie, oczywiście nie schronisko tylko najemca ma się rozumieć :D to dzierżawa nie jest przymusowa. Jak ktoś się dorobił już kasiory to może sobie otwierać różne przybytki w górach, tylko niech najpierw dostanie na to pozwolenie. Chociaż jak ma forsy jak lodu to raczej żaden problem. Wyobraźcie sobie hotel na Babiej Górze taki 4 piętrowy co najmniej z tarasem z widokiem na Tatry, pokoje z TV, z sauną i dżakuzi, do tego oczywiście kolej gondolowa co ny nie trzeba było łazić po tych górach. Prawda, że wspaniała perspektywa? Dla plecakowiczów zostałyby Markowe Szczawiny. Nierealne? Przecież trzeba rozwijać turystykę, to oznacza postęp z duchem czasu.
bluejeans

Post autor: bluejeans » 03 stycznia 2010, 13:26

pamiętam, że Pudelek opisywał niedawno swoje bliskie spotkania trzeciego stopnia w którymś ze schronisk (pisał skargę z powodu nierespektowania zniżek należnych członkom PTTK), może warto zaczepić go na PW i poprosić o informację? z pewnością chętnie się podzieli

p.s. sprawę wygrał :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 stycznia 2010, 13:27

Mosorczyk pisze:bo ja uciekam od wszelkich zarejestrowanych organizacji.
W PTTK brakuję takich ludzi jak ty. To jest moloch, jednostka tam się gubi. Nie ma chęci i woli, żeby tym potrząsnąć. Dużo rodzin jest dzięki temu poustawianych. Nie wszyscy jednak traktują to jako swój folwark. ale ich działania są torpedowane przez "beton" i jak już są reformy to minimalne.
Co do schronisk to PTTK jako właściciel źle wykonuje swoją rolę kontrolną. Reagują tylko na skargi turystów. Kontrola powinna przebiegać tak, że bez rezerwacji przychodzi kilka osób i obserwują reakcję obsługi. Tyle teorii. Jak jest w naszym kraju wiadomo. W tej grupie musieli by być ludzie nie uwikłani w różne różności i w miarę bogaci.
bluejeans

Post autor: bluejeans » 03 stycznia 2010, 13:34

w tym temacie
viewtopic.php?p=103200&highlight=#103200

cytat:
Pudelek pisze:
Cowboy pisze:masz zniżke napewno w Zakopane w domu turysty
na Ślęży też, przynajmniej tak się reklamują. Mówiąc wprost: prawie zawsze odmówienie zniżki wiąże się z widzimisiem dzierżawcy. Najgorsze, to puścić mu to płazem - ja po Skrzycznem nie puściłem, napisałem skargę do PTTK Karpaty i facet po kilku tygodniach odesłał mi przekazem kasę (w sumie więcej, niż mi się za żniżkę należało), a że jeszcze ktoś musiał się wybrać z tym na pocztę, to może choć przez chwilę go to zabolało :twisted:
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 03 stycznia 2010, 13:40

tu troszke na temat ludzi, ktorzy usluguja w schronisku na markowych i probach wplyniecia na ich zachowanie
oczywiscie kazdy wyciaga wnioski sam

http://www.babiagora.fora.pl/schronisko ... h,957.html
http://www.babiagora.fora.pl/schronisko ... ,1120.html
http://www.beskidzkie.fora.pl/schronisk ... ,1862.html
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Ardaryk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 328
Rejestracja: 01 stycznia 2010, 23:00

Post autor: Ardaryk » 03 stycznia 2010, 14:55

Kochani. Dziekuje wszystkim za zainteresowanie tematem. Z tego co widze, to watek chyba tak szybko nie ucichnie a i mam nadzieje, ze uda mi sie z czasem podac Wam dobre wiesci. A ze Upierdliwosc mam na drugie, wiec juz od jutra, po zakonczeniu dlugiego weekedu zaczynam dzialanie w tym kierunku. Zeby nie byc goloslownym, najpierw musze dowiedziec sie, czy rzeczywiscie dobrze interpretuje pkt 6 Regulaminu Schronisk PTTK. Jesli tak, a taka mam nadzieje, to z racji tego, ze Wytrwalosc mam na trzecie, zrobie wszystko, zeby ukarac w jakikolwiek sposob wlasciciela tego hotelu, co to na Markowych Szczawinach powstal. Nawet, jesli musialbym wystapic na droge cywilno-prawna. Jeszcze troszke zlotoweczek w skarbonce mam, wiec a co... stac mnie. Chociazby tylko dlatego, ze jesli kiedykolwiek spotkamy sie na szlaku, to nikt nam nie powie, ze goralskiej herbatki nie mozemy sie wspolnie napic na schroniskowej podlodze, bo wlasciciel musi rachunek za prad zaplacic:) Za przeproszeniem... g..o mnie to obchodzi, Was zreszta tez. Macie prawo do odpoczynku i schronienia po ciezkim dniu pobytu w gorach. A, ze Uczciwosc mam na czwarte, to oczywiscie sukcesywnie bede Was Kochani o wszystkim powiadamial...

Z turystycznym: "hej":
Ardaryk
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 stycznia 2010, 18:27

Tylko, że z tego co wiem to za wrzątek bodajże może najemca wołać koszty prądu. Ale to są grosze, więc jak widzę że np. za litr wrzuca się 50 gr to OK. Ale jeżeli ktoś np. w Roztoce życzy sobie 2 zł to już przegięcie. W większości nie miałem z tym problemu i wrzątek miałem zawsze kiedy była uruchomiona kuchnia.
ODPOWIEDZ