Najlepsze Schroniska

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 października 2008, 23:36

Tak wybieram się na parę dni po 24 października, właśnie zarezerwowałam tam noclegi, wiem , że jest najbardziej dostępnym schroniskiem, ale od rana do wieczora będę na szlakach, więc tłok turystów w ciągu dnia nie będzie mi przeszkadzał, a miejsc noclegowych posiada tylko 12 więc pobyt wieczorowo-nocny kameralny.

Dzięki za potwierdzenie dostępnych w necie informacji, czytałam parę pochlebnych opinii o tym miejscu :)
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 21 kwietnia 2009, 20:24

Co powiecie na temat schroniska na Hali Kondratowej? Wg mnie to : nałe i ciche, ma klimat, fajne laski obsługuja ale zarcie do niczego
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2009, 20:49

Fajne, małe schronisko :)
Obrazek
A Pani z obsługi, faktycznie była miła i fajna :)
smieszka

Post autor: smieszka » 21 kwietnia 2009, 21:25

no tak:):) przyznajcie się mężczyźni najpierw obsługa :twisted: a potem samo schronisko:):):) w Głodówce też jest fajnie....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 kwietnia 2009, 22:09

smieszka pisze:przyznajcie się mężczyźni najpierw obsługa
Oczywiście, jeżeli mam do wyboru wygodniejsze, droższe schronisko ze zmierzłą obsługą (np. Rysianka) i schronisko tańsze, z milszą obsługą (np. Rycerzowa), to idę ma się rozumieć do tego drugiego :) Obsługa przede wszystkim :]
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 21 kwietnia 2009, 23:19

smieszka pisze:no tak:):) przyznajcie się mężczyźni najpierw obsługa :twisted: a potem samo schronisko:):):) w Głodówce też jest fajnie....
No wiesz, jak w dzień fajne widoczki nie dopiszą bo zła pogoda, to na wieczór w schronisku takie widoczki dostajemy w ramach rekompensaty :)
igi z Rysianką musiałeś mieć pecha, byłem kilka razy i było ok
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2009, 8:23

Mariusz pisze:igi z Rysianką musiałeś mieć pecha, byłem kilka razy i było ok
Do mnie nic nie mieli, siedziałem w kącie, podziwiałem panoramkę spod Everestu wiszącą na ścianie, piłem kawę i słuchałem jak odnoszą się do innych. Do ludzi z psem, do turystów, co chcieli tylko na jedną noc, itd. Miałem sporo czasu, więc kilka jadowitych zdarzeń zarejestrowałem. Żeby nie było, to na Rycerzowej też dostawałem już OPR, np: że gotuję na jadalni, czy że wydzieram się z kolegą po nocy, ale to nie szkodzi, bo ogólny stosunek chatara do turystów jest pozytywny, a OPR jak najbardziej mi się należał :)
Pete

Post autor: Pete » 22 kwietnia 2009, 13:54

igi pisze:Do mnie nic nie mieli, siedziałem w kącie, podziwiałem panoramkę spod Everestu wiszącą na ścianie
To w lutym nawet to mi nie było dane na Rysiance, uprzejmie wyproszono z jadalni, bo zimowisko miało obiad.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2009, 14:04

Pete pisze:na Rysiance, uprzejmie wyproszono z jadalni, bo zimowisko miało obiad.
Widzisz jacy ludzcy? Uprzejmi byli, a mogli najzwyczajniej wyp***lić ;)
Brak słów...
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 22 kwietnia 2009, 18:21

Pete pisze:To w lutym nawet to mi nie było dane na Rysiance, uprzejmie wyproszono z jadalni, bo zimowisko miało obiad.
Oj nie ładnie, nie podoba mi się takie postępowanie.
Z jednej strony nie dziwię się bo szukają kasy gdzie się da ale to w końcu schronisko i powinni wcześniej przewidzieć taka sytuację, przecież jest tam sporo miejsca :zly:
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2009, 18:52

Kondratowa - rewelacyjne schronisko :) wyrozumiała obsługa tylko trzeba kapci pilnować ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2009, 18:57

Noel pisze:wyrozumiała obsługa tylko trzeba kapci pilnować
A co? Rzygają do butów? ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2009, 20:32

Pete pisze:o w lutym nawet to mi nie było dane na Rysiance, uprzejmie wyproszono z jadalni, bo zimowisko miało obiad.
Na 99% zimowisko z Liceum Słowaka z Chorzowa ;)
Słowak ma tam quasi-obowiązkowe (4-5dniowe) obozy narciarskie dla wszystkich klas,od stycznia do kweitnia.

Wiem, bo sam jestem absolwenetm :D
I z mojego punktu widzenia uważam że Rysiana jest ok.
Nawet państwo Fiut (tak się właściciele nazywaja) nie mieli pretensji, jak 10 chłopa wywaliło o 2 w nocy w slipach (po dłuższej, ekhm, 'kolacyjii'), wrzeszczało i obrzucalo sie sniegiem pod oknami :P Niestety nasi nauczyciele nie byli już tacy wyrozumiali :D

Taka anegdotka - córka Państwa Fiut ma na imię Romana....Mieliśmy kolege który się nazywał Roman. Była kupa smiechu - pytaać go przy naszych prof. : "jak tam Fiut Romana"... :lol: :lol:

Czasy liceum, eeeeech :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2009, 10:04

Wg.to jest jakieś nieporozumienie żeby organizować zimowisko w schronisku górskim :shock: Schronisko powinno służyć turystom w potrzebie,umożliwić nocleg oraz stworzyć warunki do sporządzenia WŁASNEGO posiłku,widać Rysianka też schodzi już na psy :(
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Schroniska

Post autor: PiotrekP » 23 kwietnia 2009, 10:52

Witam, jesienią byłem cztery dni w Karkonoszach, spłam w Domu Śląskim, na Odrodzeniu i na Śrenicy we wszyskich warunki dobre, prysznic, dobra kuchnia, a co najważniejsze wędrujemy z pieskiem i wszędzie nas przyjeli. Ale najłdniejsze schroniko to Samotnia, u Sienaszki mozna odpocząć, a jakie położenie.
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlku.
Piotrek
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ