Pola biwakowe, wiaty, lesne parkingi w B.Ślaskim i Żywieckim

W tym dziale rozmawiamy o schroniskach. omówicie tu między innymi stan i wygodę w schroniskach. Zdobędziecie aktualne cenniki, dowiecie się o jedzeniu i problemach przy rezerwacji noclegów i opiszecie tu swoje schroniskowe przeżycia. To miejsce również o beskidzkich chatkach i bacówkach. Tu polecamy schroniska innym forumowiczom przed wypadem w góry.

Moderatorzy: Grochu, PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Pola biwakowe, wiaty, lesne parkingi w B.Ślaskim i Żywieckim

Post autor: buba » 18 sierpnia 2014, 14:40

Znajomy wyjezdza niebawem w ten region. Poszukuje lesnych parkingow, miejsc biwakowo-wypoczynkowych- miejsc gdzie mozna dojechac (legalnie) samochodem i zanocowac (darmowo) we wiacie/w swoim namiocie albo aucie, rozpalic ognisko i zadna menda sie nie przyczepi.
W Sudetach znam kupe takim miejsc wiec wnioskuje ze w Beskidzie Zywieckim/Slaskim/Małym musi byc podobnie. Bede wdzieczna za informacje.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
trotyl
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 384
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 20:26

Post autor: trotyl » 18 sierpnia 2014, 19:49

Na pewno jest w Soblówce
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Mirek

Post autor: Mirek » 18 sierpnia 2014, 20:03

W B.Śląskim takich bezpańskich czytaj darmowych miejsc noclegowo-parkingowo-biwakowych ciężko będzie znaleźć.Raczej każdy teren tam ma właścicieli,jak nie prywatnych to np.Lasy Państwowe itp.Wiaty i owszem są,ale z dojazdem ciężki.Pisałem Ci na forum Chimalajowym o pewnym polu namiotowym, ale raczej nie darmowym.Za to łatwy dojazd i parking,prawdopodobnie jednak w prywatnych rękach,plusem jest mały bar na przeciw,chyba Jarzębinka lub jakoś podobnie się zowie.
ODPOWIEDZ