Canon EOS 650D - kolorystyka

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Canon EOS 650D - kolorystyka

Post autor: Mosorczyk » 16 lutego 2014, 19:30

Witam,

Mam takie nietypowe pytanie. W każdym aparacie są jakieś zakresy temperaturowe barw. Jako, że korzystam w pełni z trybu ręcznego zawsze ustawiam ręcznie parametry do każdego zdjęcia. I tak zauważyłem, że w tym aparacie nie ma możliwości przeskoku barwy temperaturowej o 100'K jak to jest w wielu modelach. Problem tkwi w tym, że dla światła dziennego (bezchmurne niebo) ustawiono domyślnie 5200'K a dla pochmurnego dnia 6000'K. Przy bezchmurnej pogodzie dzieje się tak, że jest problem z wykonaniem dobrego zdjęcia kolorystycznie, bo potrzebowałbym 5600'K. Przy 5200'K zdjęcia są nasycone niebieskim, a przy 6000'K są zbyt 'ciepłe'. Czy pozostaje zdjęcia robić tylko w RAW-ach i suwakiem 'zjeżdżać' do 5600'K w komputerze?, albo nie wiem, gdzie szukać płynnego przestawiania temperatury? Zetknął się ktoś z tym problemem?
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 16 lutego 2014, 21:58

ODPOWIEDZ