Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 19 listopada 2012, 12:43

EDIT: wydzielono z wątku z zaproszeń - Zbychu

aniołek pisze: aniołek powiedział/-a:
jutro dodam linka tutaj

aktywny do środy
czemu tylko do środy? zostaw aktywny "na zawsze"
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 19 listopada 2012, 13:10

aniołek pisze:mam mało miejca i te mało ważne kasuję
aniołek załóż nową galerię i po kłopocie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 listopada 2012, 13:18

adamek pisze:załóż nową galerię i po kłopocie
już mam dwie, raczej trzeba pomyśleć o odpłatnej :spoko:, żeby za np. rok nie mieć już 10-ciu ;)
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 19 listopada 2012, 13:40

Albo przejdź na G+ i jest więcej miejsca.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 19 listopada 2012, 15:24

adamek pisze:
aniołek pisze:mam mało miejca i te mało ważne kasuję
aniołek załóż nową galerię i po kłopocie
Mam podobny problem, trzy galerie i ...jeszcze coś się popsuło.... nie mogę się zalogować z programu (hasła pamiętam). Jedyny sposób obsługi to przez internet-można bezpośrednio ściągnąć zdjęcia z komputera.
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 19 listopada 2012, 17:38

aniołek pisze:mało kto poleca... :)
Bo to podchodzi już pod portal społecznościowy.

Pomyśl o odpłatnym koncie, 6,1 USD rocznie to nie taki duży koszt, a komfort bardzo duży. Kiedyś miałem jak wszyscy darmowe konto i w końcu musiałem kasować albumy z braku miejsca na serwerze. Teraz z tą liczbą zdjęć co mam aktualnie na galerii to musiałbym podzielić je na dziewięć darmowych kont,a tak mam wszystko w jednym miejscu ;)
Vision

Post autor: Vision » 19 listopada 2012, 17:41

Mi tam cały czas zdjęcia przyjmuje, a podobno niektórym blokuje całkiem, więc nie wiem jak to jest... wprawdzie je pomniejsza do rozdzielczości 800, ale do udostępniania publicznie to w zupełności wystarcza wg mnie...
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 19 listopada 2012, 22:27

Vision pisze:wprawdzie je pomniejsza do rozdzielczości 800
To Ty kontrolujesz podczas wysyłki, a w zasadzie Picasa na podstawie zadeklarowanych przez Ciebie wcześniej wartości. Dlatego fotki wolę zaciągać ze strony, bo wtedy mniej się dzieje przypadkiem.
Co innego wyświetlanie/przeglądanie albumów. Wtedy wielkość pokazywanego zdjęcia zależna jest od rozdzielczości ekranu.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Vision

Post autor: Vision » 19 listopada 2012, 22:38

tidżej pisze:To Ty kontrolujesz podczas wysyłki, a w zasadzie Picasa na podstawie zadeklarowanych przez Ciebie wcześniej wartości.
Źle się wyraziłem trochę, bo nie samo mi pomniejsza, tylko chodzi o to, że zająłem już dawno dawno temu ten 1 GB dostępny. Od pół roku wyświetla mi cały czas, że mam wykorzystanych 1021 z 1024 MB wolnych. Teraz przy każdym nowo dodanym albumie, cały czas zostaje mi te 3 MB wolne i się to nie zmienia.Kontrolować w sumie nic nie mogę, bo po prostu te wartości które na początku mogłem zmieniać, teraz mam nieaktywne, więc mogę wybrać tylko opcję 800 Megapikseli. Reszty się zaznaczyć nie da, wyskakuje komunikat, że jak chce większe zdjęcia dodawać to mam wykupić pakiet ;)
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 19 listopada 2012, 22:45

Vision pisze:zająłem już dawno dawno temu ten 1 GB dostępny
To faktycznie trochę inny problem. Ja też stoję u progu założenia kolejnego albumu ;)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Vision

Post autor: Vision » 19 listopada 2012, 22:48

No ja się właśnie dziwie, jak to jest, bo wiele osób mi mówi, że jak się kończy miejsce, to w ogóle zdjęć, podobno dodawać nie mogą, tylko muszą nowe konto zakładać...
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 20 listopada 2012, 7:56

aniołek pisze:Robert J powiedział/-a:
Pomyśl o odpłatnym koncie, 6,1 USD rocznie to nie taki duży koszt


dokładnie
No , niestety juz nie, 6,1 USD tylko dla przedłużajacych swoje wczesniej załozone płatne konto, dla nowych to juz :

•25 GB – 2,49 USD
•100 GB – 4,99 USD
•200 GB – 9,99 USD
•400 GB – 19,99 USD
•1 TB – 49,99 USD
•2 TB – 99,99 USD
•4 TB – 199, 99 USD
•8 TB – 399,99 USD
•16 TB – 799,99 USD

ale co miesiąc....
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 listopada 2012, 11:22

ninik pisze:No , niestety juz nie, 6,1 USD tylko dla przedłużajacych swoje wczesniej załozone płatne konto, dla nowych to juz
Właśnie kolega mnie namawiał, żebym zapłacił i też mówił o tych 6dolcach a nie mogłem tego znaleźć i już wiem czemu.
Sam przesyłam zdjęcia na tym najmniejszym rozmiarze i cały czas mam 89% zajętej pojemności. A miałem już 99% tylko musiałem obrobić foty i przez pomyłkę zmniejszyłem tą wielkość, ale teraz nawet z tego jestem zadowolony.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 listopada 2012, 11:46

Aha przypomniało mi się, że kolega mi wspominał, iż w okolicach nowego roku darmowa przestrzeń na picassie ma być powiększona.
Ale nie wiem czy to pewna informacja.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 20 listopada 2012, 12:53

Vision pisze:Mi tam cały czas zdjęcia przyjmuje, a podobno niektórym blokuje całkiem, więc nie wiem jak to jest
Chyba znalazłem powód:
http://support.google.com/picasa/bin/an ... er=1224181

w szczególności:
Zdjęcia o rozmiarach do 800 x 800 pikseli i filmy o długości do 15 minut nie są wliczane do limitu bezpłatnej przestrzeni dyskowej.
Wszystkie przesłane zdjęcia przekraczające próg bezpłatnego rozmiaru będą wliczane do 1 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Po osiągnięciu limitu przestrzeni dyskowej rozmiar wszystkich nowych zdjęć przesyłanych do usługi Picasa Web przekraczających próg bezpłatnego rozmiaru zostanie automatycznie zmieniony na 800 pikseli (wzdłuż dłuższej krawędzi).
Więc jeśli komuś wystarczają zdjęcia do tej rozdzielczości nie powinien się martwić.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
ODPOWIEDZ