Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tidżej
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Tidżej » 16 października 2013, 21:13

Jolu, trzeba zmienić opcje w ustawieniach Google, tak jak napisał Red-Angel:
Red-Angel pisze:w ustawieniach trzeba odznaczyć opcje: Autokorekta i Autoefekty
Obrazek

I od tego czasu wszystkie nowo wgrane zdjęcia nie będą miały już wprowadzanych poprawek.

A w celu przywrócenia oryginalnej wersji zdjęć już zepsutych (poprawionych) nalezy otworzyć zdjęcie i z menu odznaczyć:
Obrazek

Swoją drogą nie wiem co za idiota wpadł na to, że to może być komuś przydatne :shock:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Zrzęda » 16 października 2013, 21:17

tidżej pisze:trzeba zmienić opcje w ustawieniach Google,
Tomku, ale to działa w tylko w G+, a my póki co "ręcami i nogoma" trzymamy się Picasaweb.
"Oto jest świat współczesny – nigdzie ciszy zupełnej...
Żeby dotrzeć do takiej ciszy, trzeba urządzać specjalne wyprawy, prowadzić żmudne poszukiwania.
Może cisza jest tam, gdzie gwiazdy? Ale podobno tam też nie..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Robert J » 16 października 2013, 21:31

Dżola Ry pisze:Robert, zrobiłam dokładnie tak, jak napisałeś, ale nie działa! :zly: :cry:
Teraz to ja już o tym wiem. Wcześniej zdawało u mnie egzamin, ale ostatnio było coraz gorzej z tym ich poprawianiem zdjęć. Dlatego też przeszedłem na G+. Tylko co z tego jak mi teraz odechciewa się wrzucać zdjęcia do galerii :(

Wydaje mi się, że niedługo do każdego posiadacza galerii na Picasie przyjdzie wiadomość, że tego, a tego dnia usługa Picasa Web Albums zostanie całkowicie wyłączona.
Awatar użytkownika
Tidżej
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Tidżej » 16 października 2013, 21:45

Zrzęda pisze:ale to działa w tylko w G+
Fakt. Nie znalazłem możliwości wyłączenia autokorekty w PicasaWebAlbum (bez G+).

Są w necie różne opisy, np. chwilowe przejście na G+, wyłączenie autokorekty i odłączenie od G+, tylko że to mogą być rozwiązania działające chwilowo lub już niedziałające, tak jak to, o którym pisał Robert :(
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 16 października 2013, 21:49

Robert J pisze:Teraz to ja już o tym wiem. Wcześniej zdawało u mnie egzamin, ale ostatnio było coraz gorzej z tym ich poprawianiem zdjęć.
tidżej pisze:Nie znalazłem możliwości wyłączenia autokorekty w PicasaWebAlbum (bez G+).
Też szukałam, próbowałam zamieszczać bez użycia programu Picasa3 (zawsze go dotychczas używałam), ale nic nie działa.
Od kilku dni biorę ich na przetrzymanie, codziennie sprawdzam, jak jest i liczę na to, że się
opamiętają w końcu! (naiwniaczka! :zoboc: )
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta

Post autor: Pudelek » 17 października 2013, 0:32

z tego co zauważyłem, to największy problem jest ze zdjęciami nocnymi, w przypadku dziennych to autokorekta nie jest specjalnie widoczna (albo ja jej nie widzę).

Znalazłem na to łopatologiczny sposób - w programie (np. Picasa 3) sztucznie na nocnym zdjęciu zwiększam cienie, a potem program wrzuca to w stanie bardzo podobnym do oryginalnego. Jest to taka droga na okrągło, ale póki co nic lepszego nie wymyśliłem, a przenosić jeszcze nie chcę (choć zdaję sobie sprawę, że to chyba kiedyś nieuknione, jeśli się chce zachować swoje zbiory w sieci)

Przykład z najnowszej galerii: to jest zdjęcie sztucznie podkręcone:
Obrazek

a to dwa zdjęcia, które (...) najpierw podkręcił, ale potem wrzuciłem w wersji z cieniami (między całą trójką było kilka minut różnicy, więc w naturze niebo było tak samo ciemne):
Obrazek

Obrazek

zdjęcia nie są rozjaśnione, ale ciut ciemniejsze od oryginału - bo je ścieniowałem. Być może program nie robi autokorekty w przypadkach, gdy sami coś w zdjęciu przerabiamy?

PS>a jak się wrzuca zdjęcia na G+? Jest inny program czy można dalej Picasą 3 lub czymś podobnym? Faktem jest, że jeśli w G+ wyłączą opcję przełączenia widoku na Picasaweb to nawet chyba nie ma sensu się przenosić, bo zdjęcia ładują mi się tak długo i wygląda to tak paskudnie, że się odechciewa oglądać.
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Tidżej
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Tidżej » 17 października 2013, 1:37

Pudelek pisze:a jak się wrzuca zdjęcia na G+? Jest inny program czy można dalej Picasą 3 lub czymś podobnym?
Można za pomocą Picasy. Ja jednak od zawsze wykorzystuję możliwość przesyłania plików przez funkcjonalność strony: 'Pobierz' lub 'Pobierz pliki' (wskazuje się pliki z dysku do istniejącego lub nowego albumu).
Pudelek pisze:Faktem jest, że jeśli w G+ wyłączą opcję przełączenia widoku na Picasaweb to nawet chyba nie ma sensu się przenosić, bo zdjęcia ładują mi się tak długo i wygląda to tak paskudnie, że się odechciewa oglądać.
Też tak myślę. Nie podoba mi się nowy sposób przeglądania zdjęć i zawsze przełączam widok na 'stary' z picasaweb. Choć już nie zawsze jest taka możliwość :oczynoela:
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Zrzęda » 17 października 2013, 6:59

Pudelek pisze:Być może program nie robi autokorekty w przypadkach, gdy sami coś w zdjęciu przerabiamy?
Niestety, wtedy również robi :( Z moich marnych doświadczeń wynika, że najgorsze efekty wychodzą na zdjęciach nieba, chmur czy większych jasnych przestrzeni. Rozjaśnianie to jedno, ale wtedy dochodzi jeszcze paskudne ziarno :|
"Oto jest świat współczesny – nigdzie ciszy zupełnej...
Żeby dotrzeć do takiej ciszy, trzeba urządzać specjalne wyprawy, prowadzić żmudne poszukiwania.
Może cisza jest tam, gdzie gwiazdy? Ale podobno tam też nie..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta

Post autor: sprocket73 » 17 października 2013, 8:12

Dżola Ry pisze:codziennie sprawdzam, jak jest i liczę na to, że się
opamiętają w końcu!
Ja u siebie zauważyłem to od 3 lipca, zadałem pytanie na support google i otrzymałem odpowiedź, że tylko przejście do G+ umożliwia wyłączenie "poprawiania". Przeszedłem, bo cóż mi pozostało. Możemy se protestować, a i tak zrobią co będą chcieli.
Awatar użytkownika
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: adrians_osw » 17 października 2013, 10:14

No ale po przejściu na G+ ja dalej przeglądam zdjęcia z poziomu Picasy więc dla mnie to nie problem.

Natomiast autokorekta była nie do zaakceptowania. U mnie zmieniała zdjęcia totalnie.
--->>> Moja galeria <<<---
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta

Post autor: Pudelek » 17 października 2013, 11:27

tidżej pisze:Ja jednak od zawsze wykorzystuję możliwość przesyłania plików przez funkcjonalność strony: 'Pobierz' lub 'Pobierz pliki' (wskazuje się pliki z dysku do istniejącego lub nowego albumu).
ja kiedyś tak robiłem, ale przez program jest, według mnie, lepiej - mogę dokonać drobnych korekt (np. jak zdjęcie jest krzywe) i łatwiej mi zaznaczyć zdjęcia, bo nie wrzucam masowo, ale tylko wybrane

tidżej pisze:Nie podoba mi się nowy sposób przeglądania zdjęć i zawsze przełączam widok na 'stary' z picasaweb. Choć już nie zawsze jest taka możliwość
to jest właśnie dziwne - być może w G+ trzeba coś zaznaczyć, aby była taka możliwość oglądania własnych galerii przez innych

Zrzęda pisze: Rozjaśnianie to jedno, ale wtedy dochodzi jeszcze paskudne ziarno :|
ziarno jest właśnie od rozjaśniania - siłą rzeczy, jeśli się coś podkręca to ziarno musi wyjść

adrians_osw pisze:No ale po przejściu na G+ ja dalej przeglądam zdjęcia z poziomu Picasy więc dla mnie to nie problem.
na razie, bo Picasa nadal istnieje - jak ją zlikwidują, to nie wiadomo czy nie zlikwidują takiej możliwości, bo przecież czarne ramki G+ są takie słodziutkie :zly:

teraz ludzie przechodzą na G+ a za 2 lata okaże się, że trzeba będzie przejść na coś jeszcze bardziej gównianego, które jeszcze lepiej będzie wiedzieć od nas, co jest dla zdjęć najlepsze.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 października 2013, 18:37

Pudelek pisze:Być może program nie robi autokorekty w przypadkach, gdy sami coś w zdjęciu przerabiamy?
Robi :zly:

Pudelek pisze:Znalazłem na to łopatologiczny sposób - w programie (np. Picasa 3) sztucznie na nocnym zdjęciu zwiększam cienie, a potem program wrzuca to w stanie bardzo podobnym do oryginalnego.
Dzięki Pudelek - dobre i to! Skorzystałam z tego sposobu przy najbardziej zmasakrowanych zdjęciach! Ale nie nie stać mnie na poprawę większości zdjęć - to nie na moją cierpliwość tak przyciemniać i sprawdzać, czy dobre, czy jeszcze za jasne, a może już za ciemne?

Tracę zapał do tworzenia albumów :(
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta

Post autor: Pudelek » 17 października 2013, 21:28

Dżola Ry pisze:Robi
tych dwóch przyciemnionych nie ruszał, zobaczymy co będzie z innymi
Tauzen
Turysta
Turysta

Post autor: Tauzen » 18 października 2013, 11:11

A może jest coś innego, podobnego do Picasy?
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Katarynka » 18 października 2013, 11:28

No właśnie, ja też już wiele razy się zastanawiałam, patrzyłam na flickr, ale tam nie da się chyba tworzyć takich albumów jak w picassie i są też chyba jakieś ograniczenia, co do ilości przesyłanych zdjęć...
Może słyszał ktoś, gdzie można sobie zbierać swoje albumy ?
Też już mnie denerwuje to ingerowanie w jakość zdjęć, moje są płaskie i przejaskrawione :zly:
Odpowiedz