Picasa Web Albums

Fotografia jest dla wielu osób nieodłącznym elementem górskich wędrówek. Tu rozmawiamy o sprzęcie, zdjęciach, technikach fotografowania oraz programach i sposobach obróbki zdjęć, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem fotograficznym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 12 lipca 2013, 0:12

Na forum Picasy dostałem taką samą odpowiedź, czyli że można to wyłączyć tylko po przejściu do Google+.
Akurat kompa wymieniłem, na nowym nie ma problemów wydajnościowych, więc chyba czas spróbować polubić Google+.
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1691
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 12 lipca 2013, 0:37

zaczyna się także skręcanie w stronę prawa i sprawiedliwości :) .

jako portal społecznościowy go...+ będzie już "skanowany" pod kątem praw autorskich itd. zatem mogą z czasem pojawiać się komunikaty pod tytułem - ukradłeś muzykę lub jesteś piratem itp... a być może w przyszłości, coś w stylu: to nie twoje zdjęcie, płać 5 stów bo cię pozwiemy. (lekka przesada, ale znam gościa, który za diskopolo wywalił kupę kasy i nerw, bo sciągnął ten badziew w sposób nierozważny).

dopóki galeria jest tylko prywatnym zbiorem, dopóty nikt niepożądany nie ma tam wglądu i nic mu do tego... w momencie jeśli coś jest już ogólnodostępne, znaczy powszechne jest to sposobność, aby "ścisnąć za jajka, każdego kto się nawinie"... czas chyba wyrzucić filmiki z muzą, bo za to już jutub mnie męczy od jakiegoś czasu.

była sobie galeria :lol:
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 12 lipca 2013, 9:19

też bym wolał, żeby zostało po staremu... ale świat się zmienia
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lipca 2013, 11:02

sprocket73 pisze:Akurat kompa wymieniłem, na nowym nie ma problemów wydajnościowych, więc chyba czas spróbować polubić Google+.
Ja mam zarówno dość dobry komputer jak i dobre łącze a i tak strasznie długo mi się ładują kolejne "części" zdjęć w galerii na Google+ i głównie to mnie do nich zniechęca. Ale na szczęście galerie (jeszcze) można przeglądać z poziomu Picasy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3057
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 12 lipca 2013, 13:13

Red-Angel pisze: a i tak strasznie długo mi się ładują kolejne "części" zdjęć w galerii na Google+ i głównie to mnie do nich zniechęca.
ładowanie trwa wiecznie, to fakt

Red-Angel pisze:Ale na szczęście galerie (jeszcze) można przeglądać z poziomu Picasy.
ale nie można komentować, a czasem chciałoby się o coś spytać...

dlatego z założenia nie oglądam galerii na plusie - raz, że trwa to wiecznie zanim się załaduje, dwa, że nie mogę komentować, trzy, że wygląda po prostu brzydko.

A po za tym nie lubię przymusu. Już chyba w ogóle zlikwidowałbym konto i założył sobie jakiegoś prywatnego bloga niż zrobił to, co debila z google sobie życzą
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 12 lipca 2013, 14:14

Pudelek pisze:A po za tym nie lubię przymusu. Już chyba w ogóle zlikwidowałbym konto i założył sobie jakiegoś prywatnego bloga niż zrobił to, co debila z google sobie życzą
Trudno się z Tobą nie zgodzić :/

Z innej beczki - ostatnio mam problem z oglądaniem YouTube, bo usilnie próbuje mnie zmusić do połączenia konta z googlowym i zmienienia nazwy użytkownika na wspólne-googlowe. :zly:
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3057
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 12 lipca 2013, 14:19

mam to samo. Oczywiście ignoruję głupków z YT, zwłaszcza że mam kilka kont i niczego nie będę łączył, aby im było łatwiej szpiegować. I tak dobrze, że nie mam gmaila
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 12 lipca 2013, 14:34

Jak już narzekamy, to najgorsze w tym wszystkim jest oznaczanie osób na zdjęciach... normalnie nawet jak ktoś nie czuje potrzeby upubliczniania swojego życia prywatnego, to jeżeli ma znajomych wrzucających wszystko na FB, czy G+ to czuje się jakby żył w jakimś BigBrotherze.
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 12 lipca 2013, 15:23

Pudelek pisze:ładowanie trwa wiecznie, to fakt
Pamiętajcie, że przesyłanie zdjęć na konto google trwa długo ponieważ są one konwertowane i jest zmieniany rozmiar w locie.
Pudelek pisze:A po za tym nie lubię przymusu. Już chyba w ogóle zlikwidowałbym konto i założył sobie jakiegoś prywatnego bloga niż zrobił to, co debila z google sobie życzą
To tak samo jak ja. Płacę im za miejsce na serwerze i jeżeli będą mnie do czegoś przymuszać to im po prostu podziękuję i znajdę sobie inne miejsce w sieci na swoje zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2013, 20:47 przez Robert J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3057
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 12 lipca 2013, 15:33

Robert J pisze:Pamiętajcie, że przesyłanie zdjęć na konto google trwa długo ponieważ są one konwerowane i jest zmieniany rozmiar w locie.
no tak, ale ja mówię o ładowaniu się zdjęć w galerii. Wejście na galerię w zwykłej picasie trwa chwilę, na tą w + znacznie dłużej...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 29 lipca 2013, 21:27

Ostatnio, podczas przesyłania zdjęć do galerii, strasznie się zdenerwowałem gdy mi picasa zmasakrowała zdjęcia. Chodzi mi konkretnie o zdjęcie księżyca. Otóż nie dość, że zostało ono skompresowane do zaledwie 49 KB to jeszcze wprowadzone poprawki spowodowały iż księżyc wyglądał po prostu beznadziejnie. Był tak jasny, niemal jak pingpong :zly: i nie było widać żadnych szczegółów. Kiedyś podczas przesyłania podobnych zdjęć wszystko było w porządku. Oczywiście jakość zawsze była gorsza bo od zawsze zdjęcia były kompresowane by mniej zajmowały miejsca. Osobiście używam programu Picasa 3 do przesyłania zdjęć na serwer. Pogrzebałem w ustawieniach i znalazłem przyczynę.

W zakładce "Narzędzia" wybieramy "Opcje". Następnie przechodzimy do zakładki "Albumy usługi Web Albums" i zaznaczmy pole :Jakość JPEG: -- "Zachowaj oryginalną jakość zdjęć(zajmuje więcej miejsca)

Po tym zabiegu zdjęcie wygląda tak jak powinno, ale zajmuje 311 KB zamiast 49 KB.

Obrazek

Sprawdźcie, może to i u was pomoże ?
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 29 lipca 2013, 21:35

Robert J pisze:Sprawdźcie, może to i u was pomoże ?
U mnie nie pomogło :( nadal masakrycznie rozjaśnia :zly:

Poniżej oryginał i jego "ulepszenie" picasowe:
Załączniki
pic.jpg
(43.07 KiB) Pobrany 432 razy
oryg.jpg
(36.59 KiB) Pobrany 432 razy
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 sierpnia 2013, 10:29

Niestety wyskoczył mi dziś komunikat, iż skoro mam pseudonim to po 10.08.13 moje konto zostanie skasowane. Zmiany spowodowały zmianę na plusa z czego jestem cholernie niezadowolony. :( :zly:
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 06 sierpnia 2013, 20:53

Mam prośbę o pomoc.
Fotki z minionego weekendu wysłałem przez picasa do internetu. Zawsze efektem był nowy album tam gdzie są wszystkie inne albumy. Zrobiłem krok po kroku wszystko tak jak zawsze. A teraz te zdjęcia pojawiły się nie w zakładce "albumy" tylko w moim profilu. Czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi? Bo straciłem na to całe popołudnie i zaraz ch...j mnie strzeli :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly: :zly:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 sierpnia 2013, 21:22

Grochu pisze:Fotki z minionego weekendu wysłałem przez picasa do internetu. Zawsze efektem był nowy album tam gdzie są wszystkie inne albumy. Zrobiłem krok po kroku wszystko tak jak zawsze. A teraz te zdjęcia pojawiły się nie w zakładce "albumy" tylko w moim profilu.
w moim albumie też są twoje fotki!!!!
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ